آرشیو روزنامه شماره ۵۰۳۵ دنیای اقتصاد

اخبار خبر - روزنامه شماره ۵۰۳۵

 • مرزهای ایران با ارمنستان تغییری نکرده است

  دنیای‌اقتصاد: سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با بیان اینکه مرزهای شمال غربی ایران هیچ تغییری نکرده است، گفت: در این منطقه نه مرزی عوض شده و نه جمهوری اسلامی تغییری خارج از مطالب اعلام شده می‌پذیرد. همزمان معاون سیاسی وزارت امور خارجه نیز شایعات درخصوص توافق آتش‌بس قره‌باغ را «بی‌اساس» خواند و گفت: هیچ تغییری در مسیرهای ترانزیتی ایران به سمت ارمنستان یا آذربایجان ایجاد نخواهد شد. اظهارنظر مقامات ایران پس از آن صورت می‌گیرد که بعد از توافقنامه ارمنستان و جمهوری آذربایجان برای پایان دادن به درگیری‌ها در قره‌باغ، در شبکه‌های اجتماعی ادعاهایی در مورد قطع مرز ایران با ارمنستان و تغییرات مرزی منتشر شد.
 • جزئیات جدید محدودیت‌های کرونایی

  دنیای‌اقتصاد: کرونا همچنان در ایران می‌تازد و رکوردهای پیشین خود را جابه‌جا می‌کند. همین موضوع، نگرانی‌ها درباره غیرقابل کنترل شدن این بیماری را تا حدی افزایش داده که مقامات دولتی چند روز مانده به آغاز آذرماه، بر سیاست اعلامی خود که قرار است از نخستین روز آذر اجرایی شود تاکید می‌کنند؛ سیاستی که با عنوان «طرح جامع اعمال محدودیت‌های پویا درمقابله با کرونا» از سوی دولت طراحی شده اما آنچنان پراکنده و ناقص از سوی مقامات مختلف اطلاع‌رسانی شده که ابهاماتی ایجاد کرده است.
 • موضع ایران اجرای بی‌کم و کاست برجام است

  دنیای‌اقتصاد: سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه در سخنانی درباره بازگشت احتمالی آمریکا به برجام و حرف و حدیث‌هایی که بعد از اعلام پیروزی جو بایدن در انتخابات مطرح شده، گفت: «هنوز دولت مستقری در ایالات‌متحده روی کار نیامده و براساس حدس و گمان نمی‌توانیم اعلام نظر کنیم. ما یک دولت مستقر هستیم و بعد از روی کار آمدن دولت مستقر می‌توانیم اعلام نظر کنیم.»
 • دیدار سفرای اسلواک، تایلند و ژاپن با ظریف

  ایرنا: سفیران جمهوری اسلواک، پادشاهی تایلند و ژاپن در جمهوری اسلامی ایران در آغاز ماموریت دیپلماتیک خود در تهران در دیدارهای جداگانه با وزیر امور خارجه رونوشت استوارنامه خود را تقدیم وی کردند. «لادیسلاو بالک» سفیر جمهوری اسلواک، «ور اووت پونگ پرایانت» سفیر پادشاهی تایلند و «آیکاوا کازوتوشی» سفیر ژاپن روز دوشنبه در دیدارهای جداگانه‌ای با «محمدجواد ظریف» دیدار کردند. در این دیدار که در آغاز ماموریت دیپلماتیک این سفرا در جمهوری اسلامی ایران انجام شد، آنها رونوشت استوارنامه خود را تسلیم وزیر امور خارجه کردند.پیش از آغاز به کار آیکاوا کازوتوشی، «سایتو میتسوکو» سفیر ژاپن در ایران بود که از مهر سال ۹۷ به‌عنوان سفیر ژاپن در جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کرد. میتسوگو ۱۶ مهر امسال در پایان ماموریت خود در ایران با محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه دیدار و خداحافظی کرد.
 • افغانستان کشته شدن نفر دوم القاعده در تهران را تکذیب کرد

  دنیای‌اقتصاد: معاون وزیر امور خارجه افغانستان با رد گزارش برخی رسانه‌های غربی مبنی‌بر قتل المصری در تهران تاکید کرد: «حسام عبدالرؤوف معروف به ابومحسن المصری، نفر دوم القاعده توسط عملیات نیروهای ویژه امنیت ملی افغانستان در منطقه «اندر» واقع در ولایت غزنی کشته شد.» میرویس ناب، معاون وزیر امور خارجه افغانستان در گفت‌وگو با «ایرنا» درباره برخی اخبار منتشر شده درباره کشته شدن ابومحسن المصری، نفر دوم القاعده در تهران توسط موساد گفت: «حسام عبدالرؤوف معروف به ابومحسن المصری، نفر دوم القاعده توسط عملیات نیروهای ویژه امنیت ملی افغانستان در منطقه «اندر» واقع در ولایت غزنی کشته شد. این موضوع تایید شده و رسمی از سوی جمهوری اسلامی افغانستان است. بعد از آن هم ما اثری از او را ندیدیم».
 • بررسی راه‌های همکاری‌های دوجانبه ایران و روسیه در دیدار جلالی با دیپلمات روس

  فارس: در ملاقات سفیر ایران در مسکو با مدیرکل دپارتمان آسیای وزارت امورخارجه روسیه راه‌های همکاری‌های دوجانبه مورد بحث و بررسی قرار گرفت. کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو با «نیکولای نوزدریف» مدیرکل دپارتمان سوم آسیای وزارت امور خارجه فدراسیون روسیه دیدار و گفت‌و‌گو کرد. همکاری‌های دوجانبه جمهوری اسلامی ایران با روسیه و همچنین همکاری‌های روسیه با برخی کشورهای آسیایی در این دیدار مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.لغو تحریم تسلیحاتی و اعمال تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ایران و روسیه از موضوعات و محورهای این ملاقات دوجانبه بود. نوزدریف در این ملاقات به همکاری‌های روسیه با ژاپن، مالزی، اندونزی و تایلند اشاره کرد.
 • سفیر جدید ایران در قطر رونوشت استوارنامه خود را تقدیم کرد

  فارس: حمیدرضا دهقانی پوده، سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در قطر روز یکشنبه در دیدار با «سلطان المریخی» وزیر مشاور در امور خارجه قطر رونوشت استوار نامه خود را تسلیم کرد. دهقانی پوده که اخیرا برای تصدی این سمت وارد دوحه شده، با انتشار تصاویری از این دیدار در صفحه اینستاگرامش نوشت: «در دیدار با جناب آقای سلطان المریخی وزیر مشاور در امور خارجه رونوشت استوارنامه خود را تقدیم و با ایشان درخصوص ارتقای روابط دوجانبه، گفت‌وگو و تبادل نظر کردم.» او جایگزین محمدعلی سبحانی شده است. سبحانی در پایان ماموریتش روز دوشنبه ۳۱ شهریور ماه با تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر و همچنین نخست‌وزیر و وزیر کشور قطر دیدار و خداحافظی کرد.
 • پیام تسلیت مقامات ایرانی در پی درگذشت وزیر خارجه سوریه

  دنیای‌اقتصاد: محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز گذشته در پیامی خطاب به رئیس شورای وزیران جمهوری عربی سوریه درگذشت ولیدالمعلم وزیر امور خارجه فقید این کشور را تسلیت گفت.
 • پیشنهاد بازگشت پرونده هسته‌ای به شورای‌عالی امنیت ملی

  دنیای‌اقتصاد: پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا یک بار دیگر موضوع برجام را زنده کرده است. آنچه برجام را یک بار دیگر به صدر صفحات دیپلماسی پس از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای برگردانده شاید امید دنیا به پایان دوران سیاست‌های ترامپ و سخنان نامزد پیروز انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا مبنی‌بر بازگشت به برجام باشد.
 • دو منبع جدید برای یارانه سوم

  دنیای‌اقتصاد: ماجرای مصوبه یارانه برای تامین کالاهای اساسی همچنان ادامه دارد؛ مصوبه‌ای که مجلس یازدهم با وجود مخالفت‌ها بر سر منابع پیش بینی شده برای اجرای طرح، بر آن صحه گذاشتند اما در همین نقطه با ایراد شورای نگهبان روبه‌رو شد. دیروز اما رئیس مجلس در نشستی اعلام کرد که مجلس دو منبع جدید برای طرح در نظر دارد. بر اساس اظهارات دیروز قالیباف، پیشنهاد مجلس درنظر گرفتن منابع مالی از محل افزایش کارمزد تراکنش‌های بانکی و همچنین منابع گمرکی است. دو منبعی که البته جدید نیست و پیش از این ازجمله پیشنهادهای مجلسی‌ها بود اما دولت مخالفت خود را با آنها نیز اعلام کرده بود.
 • پالس‌های غلط به آمریکا پیام ملت ایران نیست

  میزان: رئیس قوه‌قضائیه با بیان اینکه پالس‌های غلط به آمریکا، پیام ملت ایران نیست، گفت: پیام ملت ایران پیام ضعف نیست، پیام مجاهدت در راه هدف است و ملت ایران با مجاهدت، ایستادگی و مقاومت دشمن را مایوس خواهد کرد. سیدابراهیم رئیسی در جلسه دیروز شورای‌عالی قوه‌قضائیه با اشاره به نابسامانی وضعیت اجتماعی و اقتصادی آمریکا اظهار کرد: آمریکایی‌ها می‌خواستند
 • اعتراض به عدم همکاری کانادا برای استرداد خاوری

  ایلنا نوشت: سردار هادی شیرزاد، رئیس پلیس بین‌الملل ناجا با اشاره به ارسال نامه‌ای خطاب به دبیرکل سازمان اینترپل در اعلام اعتراض به عدم همکاری پلیس کانادا در پیگیری پرونده‌های اخلالگران نظام اقتصادی کشور، اظهار کرد: به‌رغم صدور اعلان قرمز برای «محمدرضا خاوری» یکی از اخلالگران کلان نظام اقتصادی کشور که به کانادا متواری شده است، پلیس کشور مذکور همکاری لازم را برای استرداد این مفسد اقتصادی به جمهوری اسلامی ایران ندارد.وی با بیان اینکه بر مبنای ادله موجود از سکونت «خاوری» در کشور کانادا مطلع هستیم، ادامه داد: به‌رغم مکاتبات مستمر با پلیس کانادا مبنی‌بر اشراف پلیس ایران بر مخفیگاه متواری و تلاش برای دستگیری و استرداد وی، هیچ گونه همکاری از سوی پلیس این کشور صورت نپذیرفته است.
 • درخواست مجید انصاری برای لغو حصر

  خبرآنلاین نوشت: به‌دنبال انتشار خبری مبنی‌بر ابتلای میرحسین موسوی و زهرا رهنورد به کرونا، مجید انصاری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‌وگو با خبرآنلاین به طولانی شدن مساله حصر اشاره کرد و گفت: از این موضوع بیش از ۱۰ سال می‌گذرد و ادامه این روند شایسته و سزاوار نیست. امیدوارم هرچه زودتر این مساله با پیگیری قوه‌قضائیه حل شود و مسائل مشابه دیگر نیز هر چه زودتر برطرف شود.
 • واکسن ایرانی کرونا در چه مرحله‌ای است؟

  خبرگزاری صدا و سیما نوشت: سعید نمکی وزیر بهداشت، در جلسه ارائه پیشرفت‌های تولید واکسن در ایران گفت: خوشبختانه از بین ۱۲ شرکت فعال در ساخت واکسن کرونا، حدود ۸ شرکت ما‌ در وضعیت مطلوب‌تری هستند و چهار شرکت مراحل پیشرفت یک و دو را طی کرده‌اند و به‌زودی وارد مرحله مطالعه انسانی می‌شوند.
 • بازداشت زورگیران آزاد‌راه تهران- شمال

  ایرنا نوشت: رئیس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ از شناسایی ۳ عامل زورگیری و قمه‌کشی در آزاد‌راه تهران- شمال خبر داد و گفت: متهمان در کمتر از ۴۸ساعت در مخفیگاهشان دستگیر شدند.
 • ادامه سریال خودکشی‌ها در رامهرمز

  جماران نوشت: براساس گزارش‌های محلی منتشر شده، شامگاه جمعه ۲۲ آبان ۹۹ دختر ۱۵ ساله دیگری در رامهرمز خوزستان خود را حلق آویز کرده است. پیش از این خودکشی پر ابهام، طی یک ما‌ه گذشته، ۵ خودکشی مشابه در میان دانش‌آموزان این شهرستان رخ داده است.
 • کاهش جدی ذخایر خون کشور

  انتخاب نوشت: روزنامه ایران در گفت‌وگو با بشیر حاجی‌بیگی، سخنگوی سازمان انتقال خون، نوشت: از ابتدای فروردین‌ما‌ه تا‌ آخر مهرما‌ه آمار اهدای خون با کاهش ۱۰ درصدی مواجه بوده است.سخنگوی سازمان انتقال خون دراین گفت‌وگو با بیان اینکه در این بین تهران با داشتن ۱۶۰ بیمارستان و مرکز درمانی بیشترین میزان مصرف خون را در کشور دارد، گفت: حالا ذخایر خونی در پایتخت به ۲۰ تا‌ ۲۵ درصد کاهش پیدا کرده است.بشیر حاجی‌بیگی تا‌کید کرد: هنوز به مرحله بحران نرسیده‌ایم، اما نیاز به خون و فرآورده‌های خونی نیاز همیشگی و روزانه است و چنانچه مردم به مدت دو روز خون اهدا نکنند شبکه خون‌رسانی کشور دچار مشکل می‌شود.
 • چهاردهمین جلسه دادگاه محمد امامی

  ایسنا نوشت: چهاردهمین جلسه رسیدگی به اتهامات متهم امامی و دیگر متهمان پرونده بانک سرمایه روز گذشته به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر