آرشیو روزنامه شماره ۴۹۸۷ دنیای اقتصاد

اخبار خبر - روزنامه شماره ۴۹۸۷

 • بولتون درباره ایران چگونه فکر می‌کند؟

  کامران کرمی: جان بولتون، مشاور امنیت ملی سابق کاخ سفید، از جمله شخصیت‌های جنجالی است که به دلیل دشمنی با ایران مورد توجه رسانه‌های داخلی بوده‌ است. او اخیرا کتاب «اتاقی که در آن اتفاق افتاد» را منتشر کرده که به فارسی ترجمه شد‌ه ‌است. «دنیای‌اقتصاد» در گفت‌و‌گو با طهمورث غلامی، یکی از دو مترجم این کتاب، معادلات پیچیده کاخ سفید را بررسی کرده است.
 • بازگشت کرونا به وضعیت اسفند

  دنیای اقتصاد: شمار روزانه مبتلایان به ویروس کرونا در ایران بنابر آمار رسمی اعلامی وزارت بهداشت، بار دیگر به مرز سه هزار نفر رسید؛ آماری که آژیر خطر شروع موج سوم کرونا در برخی نقاط کشور را به صدا در آورده و مقامات وزارت بهداشت، افزایش میزان مراجعات به بیمارستان‌ها را گویای «افزایش شیوع کرونا و رسیدن به موج سوم بیماری» و «بازگشت به وضعیت اسفندماه ۹۸» می‌دانند.
 • اروپا به دنبال راه‌حل دیپلماتیک است

  دنیای اقتصاد: دیوید هال، نماینده انگلیس در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و شورای حکام آژانس در صفحه توییترش از انتشار بیانیه تروئیکای اروپا (آلمان، فرانسه و انگلیس) در جلسه روز سه‌شنبه شورای حکام درباره برنامه هسته‌ای ایران خبر داد. نماینده انگلیس در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به محورهای بیانیه تروئیکای اروپا در شورای حکام آژانس پیرامون برنامه هسته‌ای ایران اشاره کرد و گفت: «بیانیه تروئیکای اروپا در شورای حکام آژانس تعهد مداوم ما به برجام(توافق هسته ای) را بیان می‌کند. عدم پایبندی سیستماتیک ایران به تعهدات تحت برجام به‌طور جدی منافع در زمینه عدم اشاعه تسلیحات هسته‌ای را تضعیف می‌کند.»
 • زمان بیدار شدن است!

  دنیای اقتصاد: وزیر خارجه ایران گفت: دروغگوی همیشگی با طرح هشداری دروغین، دونالد ترامپ را گمراه کرد تا دشمن شماره یک داعش را ترور کند. به گزارش «ایسنا»، محمد‌جواد ظریف در توییتی نوشت: دروغگوی همیشگی با طرح هشداری دروغین، دونالد ترامپ را گمراه کرد تا دشمن شماره یک داعش را ترور کند. هم اکنون، وی تلاش دارد تا از طریق ارائه هشدار دروغین جدیدی، ترامپ را به مادر تمامی باتلاق‌ها بکشاند و فریب دهد.
 • اشتباه لفظی بایدن در یک سخنرانی درباره ایران و عراق

  فارس: نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در یک سخنرانی به اشتباه نام ایران را به جای عراق ذکر کرد. به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، جو بایدن روز سه‌شنبه در یک سخنرانی با یک اشتباه لفظی به اشتباه از ایران به جای عراق نام برد. بایدن به اشتباه گفت: نظامیان آمریکایی در ایران و افغانستان جانشان را از دست دادند. او سپس این اشتباه را اصلاح کرده و گفت: نظامیان مجروح آمریکایی ۵۳,۱۹۲ نفر هستند، نه بیش از ۵۳هزار نفر. این اولین بار نیست که بایدن گافی داده است که موجب گمانه‌زنی آمریکایی‌ها درباره وضع سلامت روانی او شده است. این گمانه‌زنی‌ها درباره سلامت روانی بایدن موجب شد او در ماه جولای از پزشکش درخواست کند یک ارزیابی پزشکی درباره او انجام دهد که تشریح کرد بایدن «‌یک مرد سالخورده ۷۷ ساله سالم و قوی است».
 • پاسخ به ادعای فعال‌سازی ماشه

  دنیای اقتصاد: حسن روحانی رئیس‌جمهوری به ادعای آمریکا مبنی بر بازگشت تحریم‌های ایران از روز یکشنبه ۲۰سپتامبرمطابق مکانیزم ماشه، واکنش نشان داد و گفت: پیشاپیش پیروزی روزهای شنبه و یکشنبه هفته بعد و شکست مفتضحانه آمریکا را به ملت ایران تبریک می‌گویم. رئیس‌جمهور همچنین تلاش آمریکا را برای فعال کردن مکانیزم ماشه به دلیل مخالفت و عدم همراهی دیگر کشورها، شکست خورده و بی‌نتیجه خواند و تاکید کرد: اکنون این آمریکای تنهای رسوا، در این ماجرا دنبال این است که روز شنبه و یکشنبه برای خودش شادمانی درست کند و بگوید موفق شدم این مکانیزم را فعال کنم.
 • ماموریت روحانی به جهانگیری برای ساماندهی به گرانی‌ها

  دنیای اقتصاد: محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهوری دیروز در جمع خبرنگاران از ماموریت حسن روحانی به اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری برای ساماندهی به گرانی‌ها خبر داد. واعظی در ادامه با بیان اینکه ما ارز را با قیمت ۴۲۰۰ تومان تعیین کردیم تا کالاها ارزان به دست مردم برسد، گفت: اما در شبکه توزیع اتفاقاتی می‌افتد یا واسطه‌گری‌هایی در ارز انجام می‌شود. رئیس‌جمهور هم دستور دادند که معاون اول پیگیر موضوع شود و وی اکنون بعد از جلسه دولت با وزیر کشاورزی و سرپرست وزارت صمت و معاونان آنها جلسه دارد تا مساله گرانی بعضی کالاها و توزیع آن را ساماندهی کند.
 • موضع دولت درباره طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری

  دنیای اقتصاد: دولتی‌ها مخالف طرحی هستند که نمایندگان مجلس یازدهم برای اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری در حال تدوین و بررسی آن هستند. آنها بررسی لایحه جامع انتخابات که دولت به مجلس قبل ارائه کرده بود را بهتر و در اولویت می‌دانند. دیروز قائم‌مقام وزیر کشور در امور مجلس گفت: وزارت کشور نقشی در تدوین و تهیه طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری ندارد و نظر این وزارت بررسی لایحه جامع انتخابات در مجلس شورای اسلامی است. محمدجواد کولیوند از نظر ما، بررسی لایحه جامع انتخابات که از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی ارسال شده، کارشناسی‌ترین روش برای رفع دغدغه‌های موجود نمایندگان است.
 • توصیه رئیسی به ناجا درباره مردم

  خبرگزاری میزان: سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه روز گذشته در گردهمایی سراسری فرماندهان، روسا و معاونان ناجا با بیان اینکه باید از هر اقدامی که مردم را دچار نگرانی و دغدغه می‌کند، پرهیز شود، گفت: چه در امور قضایی و چه در امور انتظامی و چه در سازمان‌های دولتی باید در جهت امیدوار کردن مردم تلاش شود. در همین راستا ضرورت دارد مشکلات و کاستی‌های موجود در یک دستگاه در سلسله‌مراتب و سازمان اداری مرتفع و از منتقل کردن این مشکلات و کاستی‌ها به مردم پرهیز شود. او با اشاره به ظرفیت مطلوب نیرو‌های مردمی و سازمان‌های مردم نهاد برای یاری رساندن به پلیس افزود: نیروی انتظامی در حوزه پیشگیری از وقوع جرم و شناسایی جرم و مجرمان می‌تواند از ظرفیت نیرو‌های مردمی و سازمان‌های مردم‌نهاد بهره گیرد و این امر در حصول توفیقات برای پلیس بسیار راهگشاست.
 • برنامه هفته آینده مجلس به روایت قالیباف

  دنیای اقتصاد: محمدباقر قالیباف رئیس مجلس گفت که مجلس سه‌شنبه هفته آینده جلسه‌ای برگزار خواهد کرد و در آن با اولویت مسائل اقتصادی و فرهنگی را پیگیری می‌کند. او همچنین در توضیح جلسه غیرعلنی دو ساعت و نیم دیروز مجلس گفت: در این جلسه نمایندگان و کمیسیون‌ها گزارشی درباره مسائل و برنامه‌های مجلس در حوزه کارآمدسازی مجلس ارائه کردند و بحث و بررسی صورت گرفت.
 • ترامپ مدعی شد: ایران پس از انتخابات آمریکا با من توافق می‌کند

  ایسنا: دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا مدعی شد که رسیدن به توافقی جدید میان تهران و واشنگتن جزئی از منافع ایران است.به گزارش تله‌تریدر، دونالد ترامپ روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران در دفتر بیضی کاخ سفید مدعی شد که ایران در مدت زمان کوتاهی پس از انتخابات آمریکا در ماه نوامبر تلاش می‌کند تا به توافقی با ایالات متحده دست پیدا کند که برای هر دو طرف منصفانه خواهد بود. وی همچنین ادعا کرد که این توافق جزئی از منافع ایران است؛ چراکه آنها به دلیل تحریم‌های آمریکا در «در دورانی بسیار سخت» قرار دارند.
 • اطلاعیه دادگستری استان فارس درمورد پرونده نوید افکاری

  دنیای اقتصاد: به دنبال واکنش‌ها به اعدام نوید افکاری کشتی‌گیر ایرانی روز گذشته دادگستری استان فارس در اطلاعیه‌ای که درمورد پرونده نوید افکاری منتشر کرد اعلام کرد که بروز خطای فاحش در تمامی این مراحل از بازجویی و دادرسی گرفته تا صدور حکم و بررسی مجدد پرونده در دیوان عالی کشور امری نزدیک به محال است. به گزارش «ایسنا» در بخشی از این اطلاعیه آمده است: پرونده آقای نوید افکاری در چندین مرجع صالح قضایی و با بررسی قضات متعدد مورد بررسی قرار گرفته و جلسات دادگاه با حضور وکیل و به‌صورت علنی در دادگاه کیفری تشکیل شده و رای صادره نیز در دیوان‌عالی کشور مورد بررسی مجدد قرار گرفته و پس از طی این مراحل قضایی، برای تمامی قضات بررسی‌کننده ارتکاب جرم از ناحیه محکوم به اثبات رسیده و بر همین اساس آقای نوید افکاری به قصاص محکوم شده است.
 • آخرین وضعیت پرونده روح‌الله زم

  باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: دبیر دریابیگی وکیل روح‌الله زم با اشاره به حکم موکلش گفت: هنوز رأی نهایی موکلم به بنده ابلاغ نشده است. دریا بیگی با اشاره به صحبت رئیس دیوان عالی کشور مبنی بر به پایان رسیدن بررسی پرونده زم در دیوان عالی کشور گفت: احتمالا رای پرونده روز شنبه (۲۹ شهریور ماه) به بنده ابلاغ شود. دهم تیرماه امسال بود که سخنگوی دستگاه قضا در نشست خبری خود از صدور حکم اعدام برای روح‌الله زم مدیر کانال معاند آمد‌نیوز خبر داد. روح‌الله زم که به دلیل اتهامات متعدد و افساد فی‌الارض در شعبه پانزدهم دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی محاکمه شده بود، حکم اعدام را از رئیس دادگاه دریافت کرد، اما با توجه به قانون امکان فرجام‌خواهی در دیوان عالی کشور برای حکم اعدام وی وجود داشت که روح‌الله زم از این مکان استفاده و به رای دادگاه اعتراض کرد.
 • آمادگی سپاه برای فعالیت گشت‌های رضویون درخوزستان

  خبرآنلاین نوشت: سپاه ولی عصر(عج) خوزستان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: باتوجه به درخواست و مطالبه مردمی گسترده در فضای مجازی و مراجعات حضوری و مکتوب مبنی بر ورود و کمک سپاه ولیعصر(عج) به ارتقای امنیت عمومی جامعه در پی سرقت‌ها و ناامنی‌های اخیر در شهرستان اهواز، ضمن تشکر از اعتماد عموم مردم به سپاه و بسیج، این نهاد انقلابی آمادگی دارد در صورت درخواست شورای تامین استان، نسبت به فعال کردن گشت‌های رضویون در تمام شهرهای استان برای کمک به تامین امنیت اجتماعی مردم عزیز و بزرگوار استان اقدام کند.
 • ابتلای سه نماینده دیگر مجلس به کرونا

  دنیای اقتصاد: کرونا دونماینده دیگر مجلس را راهی قرنطینه کرد. به گزارش «ایسنا» محمدحسن آصفری، نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها و نماینده اراک به بیماری کرونا مبتلا شد. همچنین عبدالحسین روح‌الامینی نماینده تهران در صفحه توییتر خود اعلام کرد که به کرونا مبتلا شده و در قرنطینه خانگی است. ازسوی دیگر محمد وحیدی نماینده بجنورد نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیز به ویروس کرونا مبتلا شده است. پیش از این الیاس نادران نماینده تهران در بیمارستان بستری شد و علی نیکزاد، نایب رئیس مجلس و اقبال شاکری نیز به کرونا مبتلا شده‌اند.
 • تکذیب صدور شناسنامه برای فرزندان نامشروع

  انتخاب نوشت: سخنگوی سازمان ثبت احوال خبر صدور شناسنامه برای فرزندان حاصل از رابطه نامشروع از سوی ثبت احوال را تکذیب کرد. به گزارش باشگاه خبرنگاران، سیف‌الله ابوترابی اظهار کرد: اینکه سازمان ثبت احوال به فرزندان حاصل از رابطه نامشروع شناسنامه می‌دهد، صحت و امکان ندارد. او در ادامه تاکید کرد: فرزندان نامشروع در صورتی که دادگاه تایید کند و حکم دهد می‌توانند شناسنامه دریافت کنند.
 • چشم کولبر ۱۴ ساله جراحی شد

  تابناک نوشت: مانی هاشمی، کولبر ۱۴ ساله که به دلیل سقوط از کوه دچار آسیب‌های جسمی شده بود، به تهران منتقل شد. به گفته مادر این کولبر، او روز سه‌شنبه در یکی از بیمارستان‌های تهران، جراحی چشم انجام داد. مانی هاشمی اهل یکی از روستاهای پاوه در استان کرمانشاه است و وقتی همراه مادرش برای کولبری رفته بود، به دلیل ترس از دستگیری از کوه سقوط کرد و آسیب دید.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر