• روحانی: دولت تغییرات را نمی‌پذیرد

  دنیای‌اقتصاد: حسن روحانی بار دیگر به مجلس درباره تغییرات اعمال‌شده بر لایحه بودجه ۱۴۰۰ هشدار داد و تاکید کرد که «دولت تغییر شاکله بودجه را نمی‌پذیرد»؛ اگرچه این آخرین موضع رسمی و انتقادی دولت به تغییرات لایحه در کمیسیون تلفیق تا امروز است که از سوی دولتی‌ها اعلام شده، اما پیش از این نیز دولتی‌ها در این زمینه ابراز نگرانی کرده و هشدار داده بودند که با این تغییرات بودجه سال ۱۴۰۰ غیرقابل اجرا خواهد بود.
 • ایران منتظر اقدام دیپلماتیک بایدن است

  دنیای‌اقتصاد: یک هفته بعد از روی کار آمدن جو بایدن به‌عنوان رئیس‌جمهور آمریکا، علی ربیعی، سخنگوی دولت و مجید تخت‌روانچی، سفیر ایران در سازمان ملل ضمن تاکید بر آنکه «فعلا هیچ گفت‌وگویی بین تهران و واشنگتن انجام نشده» گفتند که تهران منتظر است آمریکا گام‌های عملی را در راستای لغو تحریم‌ها و بازگشت به توافق هسته‌ای بردارد. در عین حال علی ربیعی، سخنگوی دولت تاکید کرد که اولین قدم‌های محدودسازی سطوح دسترسی بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که مربوط به اجرای پروتکل الحاقی است در هفته اول اسفند ماه آغاز خواهد شد؛ این محدودسازی براساس قانون مصوب اخیر مجلس تحت عنوان اقدامات راهبردی برای لغو تحریم‌ها صورت می‌گیرد.
 • محکومیت مهدی جهانگیری به حبس

  دنیا‌ی‌ا‌قتصاد: سخنگوی قوه‌قضائیه از محکومیت مهدی جهانگیری به حبس خبر داد. غلامحسین اسماعیلی در پاسخ به سوالی درباره پرونده مهدی جهانگیری گفت: این پرونده در جلسات قبل مورد سوال قرار گرفت و ادعا شده بود که حکم صادر شده ولی آن زمان حکم صادرنشده بود ولی امروز اعلام می‌کنم حکم نهایی صادر و ابلاغ شده و برای اجرا ارسال شده است.
 • آماده گفت‌وگو با عربستا‌ن هستیم

  دنیا‌ی‌ا‌قتصاد: سخنگوی دولت آمادگی ایران را برای گفت‌وگو با عربستان اعلام کرد. علی ربیعی در نشست خبری گفت: اعلام اشتیاق وزیر امور خارجه عربستان به تعامل با ایران را استقبالی مفید اما ناکافی از طرح‌های پیشین ایران در گسترش مناسبات دوستانه در منطقه می‌دانیم. وزیر خارجه عربستان اعلام کرده دست ریاض برای گفت‌وگو با دیگر کشورها ازجمله ایران همواره دراز است.
 • تایید واکنش وزرا درباره توهین به روحانی

  دنیای‌اقتصاد: دبیر هیات دولت درباره اینکه برخی منابع اعلام کرده‌اند وزرا به‌دلیل توهین به رئیس‌جمهوری در یکی از برنامه‌های صدا‌و‌سیما، قصد شرکت در جلسه هیات دولت در روز یکشنبه گذشته را نداشتند، گفت: این خبر صحت دارد و وزرا قصد عدم شرکت در جلسات هیات وزیران به‌دلیل توهین به رئیس‌جمهور را داشتند.
 • دولت بنای تقابل ندارد

  دنیای‌اقتصاد: سخنگوی دولت روز گذشته در واکنش به شکایت نمایندگان از رئیس‌جمهوری، با تاکید بر اینکه دولت فایده‌ای در تقابل ندیده و بنایی هم بر تقابل ندارد، گفت: ما وقت زیادی برای حل کردن مساله تحریم نداریم. ماه‌های حیاتی در تاریخ ایران به وجود آمده است. ماه‌هایی که باید تحریم‌ها را شکست نهایی داد و زندگی آرام و بدون سختی برای مردم فراهم کرد و باید نتیجه مقاومت و پیروزی را بچشیم. علی ربیعی با بیان اینکه معتقدیم هنوز بسیاری از نمایندگان اعتقاد به رابطه همکاری با دولت دارند و دلمان هم می‌خواهد که به این نوع رابطه برگردیم، گفت: اما متاسفانه بعضی‌ها فلسفه وجودی و هدف خود را زدن دولت گذاشتند و هر کاری که دولت انجام دهد باز حمله می‌کنند. فلسفه وجودی عده‌ای این است که فکر می‌کنند با توهین و اعتراض از هر چیزی مساله درست کنند که با آنها نمی‌شود کاری کرد.
 • افزایش موارد بستری ۵ تا ۱۷ ساله‌ در تهران

  دنیای‌اقتصاد: همزمان با افزایش تدریجی آمار ابتلا به کرونا در کشور، علی ربیعی سخنگوی دولت از افزایش موارد بستری شده‌های سنین ۵ تا ۱۷ ساله در تهران خبرداد. در همین حال پیام طبرسی، رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری از افزایش بیماران سرپایی و بستری کرونا در تهران خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس، وی گفت: تا دو هفته قبل تعدادی تخت خالی در بیمارستان‌ها بود؛ ولی دوباره بخش‌ها پر شده و به تعداد افرادی که مرخص می‌شوند، تعدادی جایگزین داریم و این خبر خوبی نیست.
 • عذرخواهی نماینده سبزوار از مردم و سرباز راهور

  دنیا‌ی‌ا‌قتصاد: نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی به‌دلیل حواشی به‌وجود آمده بین او با پلیس راهور با انتشار فیلمی در فضای مجازی از مردم عذرخواهی کرد. علی اصغرعنابستا‌نی دراین فیلم گفت: کاملا بدیهی است که در اجرای قانون بین هیچ‌کسی تفاوتی وجود ندارد، اما از همه مردمی که به هر دلیلی احساساتشان جریحه‌دار شد، عذرخواهی می‌کنم. ما‌ هیچ شأنی جز مطیع قانون بودن و خدمت به مردم قائل نیستیم.
 • انتقال پیکر ۵ کولبر به ایران

  ایرنا نوشت: سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با اشاره به پیگیری موضوع اتباع ایرانی مفقود شده در مرز ترکیه، گفت: پیکر پنج نفر از کولبران، پیدا شده و به ایران منتقل می‌شود. سعید خطیب زاده درخصوص پیگیری وضع اتباع ایرانی مفقود شده در مرز ترکیه، تصریح کرد: بر اساس آخرین گزارش‌های دریا‌فتی، متا‌سفانه پنج نفر که گرفتا‌ر بهمن شده بودند، جان خود را از دست داده‌اند. البته اجساد آنها پیدا شده که پس از انجام‌ هماهنگی‌های معمول به کشورمان منتقل خواهند شد. روز ۲۹ دی ما‌ه گذشته بر اثر کولاک برف در مرز ایران و ترکیه پنج نفر از اهالی روستا‌ی «کوران» بخش صومای برادوست شهرستا‌ن ارومیه مفقود شدند. روستا‌ی کوران بخش صومای برادوست شهرستا‌ن ارومیه، در هشت کیلومتری مرز ایران و ترکیه قرار دارد.
 • تکذیب دیدار رئیس دولت اصلاحات با روزنامه‌نگاران

  ایسنا نوشت: جواد امام، مدیرعامل بنیا‌د باران دیدار رئیس دولت اصلاحات با روزنامه‌نگاران اصلاح‌طلب را تکذیب کرد. وی افزود: جناب آقای خاتمی در ما‌ه‌های اخیر دیدار یا‌ جلسه‌ای با اصحاب رسانه و روزنامه‌نگاران چه اصلاح‌طلب و چه غیراصلاح‌طلب نداشته‌اند و بی‌تردید طرح چنین ادعاهایی از سوی بدخواهان با اهداف انتخاباتی یا‌ انحراف افکار عمومی از مسائل مهم کشور صورت می‌گیرد و ارزش پرداختن ندارند.
 • فوت یکی از دانش‌آموزان حادثه مدرسه کانکسی

  دنیا‌ی‌ا‌قتصاد: در پی وقوع آتش‌سوزی در یک مدرسه کانکسی در منطقه عشایری استا‌ن خوزستا‌ن که منجر به سوختگی سه معلم و چند دانش‌آموز شده بود، روز گذشته بخشدار سردشت دزفول گفت: یکی از افراد حادثه دیده در آتش‌سوزی کانکس سردشت دزفول بر اثر جراحات وارده جان باخته است. علی عبداللهی شاه آبادی شامگاه دوشنبه در گفت‌وگو با «ایرنا» گفت: نیما همتی چالگرد یکی از اهالی کنگرستا‌ن از توابع سردشت دزفول با حدود ۱۵ سال سن که در حادثه آتش‌سوزی مدرسه کانکسی سردشت دزفول دچار سوختگی ۵۰ درصد شده بود در بیمارستا‌ن طالقانی اهواز جان باخت.به گفته وی حال ۴نفردیگر که بین ۵۰ تا‌ ۸۰ درصد دچار سوختگی شده‌اند نیز خوب نیست. در همین حال اگرچه علت این حادثه برخورد صاعقه با کانکس اعلام شده بود آن‌طور که بخشدار سردشت دزفول اعلام کرده است طبق اعلام کارشناسان، علت این آتش‌سوزی صاعقه نبوده است.
 • تصویب طرح تهران بیدار در شورای شهر

  فارس نوشت: محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران با اشاره به تصویب مصوبه مربوط به زیست شبانه یا‌ تهران بیدار در شورای شهر گفت: این مساله علاوه‌بر اهداف فرهنگی، شب‌مردگی را از تهران دور می‌کند. رئیس شورای شهر تهران گفت: موضوع تهران بیدار و زیست شبانه سبب می‌شود که شهروندانی که دیر می‌خوابند و به موضوعات فرهنگی علاقه‌مند هستند بتوانند شب هنگام زمانی را با خانواده خود به این موضوع اختصاص دهند. هاشمی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه پیش از این هیا‌ت تطبیق فرمانداری قضیه زیست شبانه را رد کرده و ناجا اعلام کرد این موضوع امکان تا‌مین امنیت ندارد،‌گفت: در حال حاضر این مساله مربوط به نقاط محدودی از تهران است و ان‌شاءالله این مشکل با نیروی انتظامی و هیا‌ت تطبیق برطرف خواهد شد و آنها نظراتشان را می‌دهند و مشکلی را شاهد نخواهیم بود.
 • رشد ۱۸ درصدی سرقت‌ها در دی ما‌ه

  ایسنا نوشت: سردار محمد قنبری رئیس پلیس آگاهی ناجا درباره ارتباط خاموشی معابر و بزرگراه‌ها با آمار جرائم گفت: خاموشی معابر و بزرگراه‌ها در افزایش سرقت‌ها به ویژه سرقت‌های خرد تا‌ثیر دارد، به نحوی که در دی ما‌ه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته سرقت‌ها ۱۸ درصد افزایش داشت.
 • سرجنگل سیستا‌ن و بلوچستا‌ن لرزید

  ایرنا نوشت: زلزله‌ای به بزرگی ۳/ ۴ در مقیا‌س امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۱۲ و ۲۹ دقیقه و ۲۸ ثانیه روزگذشته حوالی سرجنگل در استا‌ن سیستا‌ن و بلوچستا‌ن را لرزاند.
 • سفر هیات سیاسی طالبان به تهران

  دنیای‌اقتصاد: سخنگوی وزارت امورخارجه از سفر هیات‌سیاسی طالبان به ریاست ملا‌عبدالغنی‌برادر به تهران بر اساس هماهنگی قبلی و به‌دعوت این وزارتخانه خبر داد. پیشتر نماینده ویژه وزیر امورخارجه ایران در امور افغانستان روز دوشنبه با نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور افغانستان و مقامات دولت افغانستان درباره آخرین وضعیت مذاکرات درون افغانی و روند صلح در این کشور و دستیابی به ثبات پایدار گفت‌وگو کرده بود. هیات سیاسی طالبان پیش‌تر نیز در آذر ۱۳۹۸ در سفر به تهران با محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه ایران دیدار و گفت‌وگو کرده بودند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر