• فینال مذاکرات احیای برجام

  دنیای‌اقتصاد: عباس عراقچی، مذاکره‌کننده ارشد ایران در گفت‌و‌گوهای احیای برجام در وین با تاکید بر اینکه «همه اسناد توافق آماده است» افزود: «ما از هر زمان دیگری به توافق نزدیک‌تر هستیم؛ اما پرکردن فاصله‌ای که میان ما و توافق وجود دارد، نیاز به تصمیماتی دارد که عمدتا باید طرف‌های مقابل اتخاذ کنند.» او همچنین اضافه کرد: «برای تصمیم‌گیری به پایتخت‌ها برمی‌گردیم.»
 • مشارکت ۲۶ درصدی تهرانی‌ها در انتخابات

  دنیای‌اقتصاد: میزان مشارکت پایتخت‌نشین‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری اعلام شد؛ اگرچه آمار رسمی از مشارکت ۷۸/ ۴۸ درصدی مردم ایران در انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم حکایت دارد، اما بنابر آنچه وزارت کشور اعلام کرده، میزان مشارکت در این دور از انتخابات در استان تهران‌ ‌روی ۲۶ درصد ایستاد. شکراله حسن‌بیگی، رئیس ستاد انتخابات استان تهران روز گذشته با اشاره به آمار مشارکت و جزئیات آرای انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۸ خردادماه در استان تهران اظهار کرد: بر اساس تجمیع نتایج صندوق‌های رای انتخابات ریاست‌جمهوری، از مجموع ۹ میلیون و ۸۱۵ هزار و ۷۷نفر واجدین شرایط شرکت در انتخابات در استان تهران، ۳ میلیون و ۳۴۶ هزار و ۵۸۰ رای اخذ شده که معادل مشارکت ۳۸/ ۳۴ ‌درصد واجدین شرایط در استان تهران و درصد مشارکت شهر تهران ۲۶ درصد است.
 • مولفه‌های سیاست خارجی عربستان در قبال ایران

  دنیای‌اقتصاد: نشریه امور بین‌الملل جورج تاون در مصاحبه با یاسمین فاروق، پژوهشگر مهمان امور خاورمیانه در بنیاد کارنگی، به بررسی سیاست خارجی عربستان در قبال ایران و آمریکا پرداخته است. به گزارش شورای راهبردی روابط خارجی، فاروق در این گفت‌‌وگو مولفه‌های سیاست خارجی جدید عربستان در قبال ایران را متاثر از متغیرهای آمریکا، اروپا، برجام و ائتلاف منطقه‌ای می‌داند.
 • پیام تبریک سران دولت‌ها به مناسبت پیروزی ابراهیم رئیسی

  دنیای‌اقتصاد: در پی پیروزی آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ایران ۱۴۰۰، سران کشورهای همسایه، عربی، دوست و متحد ایران، این پیروزی را تبریک گفته و از فضای جدید برای ایجاد روابط حسنه و تقویت همکاری‌ها سخن به میان آورده‌اند. بعد از اعلام نتایج این دور از انتخابات و طی روزهای (شنبه و یکشنبه) جمعی از سران و شخصیت‌های خارجی با ارسال پیام‌ها یا تماس‌های تلفنی، این انتخاب را به ملت و دولت ایران تبریک گفتند.
 • درخواست وزیر بهداشت برای توقف پروازها به مسکو

  دنیای‌اقتصاد: همزمان با شیوع مجدد کرونا در روسیه وزیر بهداشت، روز گذشته خواستار تصمیم‌گیری فوری برای توقف پروازها به مقصد مسکو و بالعکس شد.
 • اولین نشست خبری رئیس‌جمهور منتخب

  دنیای‌اقتصاد: نشست خبری سیدابراهیم رئیسی به‌عنوان رئیس‌جمهور منتخب ایران امروز دوشنبه ساعت ۱۴ با حضور رسانه‌های داخلی و بین‌المللی برگزار می‌شود. این نشست، اولین نشست رئیسی پس از پیروزی در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری در ۲۸خردادماه است.
 • افزایش بودجه سه قوه

  ایرنا: مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در بررسی بودجه سه قوه کشور اعلام کرد که بودجه دستگاه‌های اجرایی ۵۶ درصد، قوه مقننه حدود ۶۷ و قوه قضائیه حدود ۵۷ درصد نسبت به سال ۹۹ افزایش یافته است. مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در این گزارش همه دستگاه‌های اجرایی جدول ۷ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ را بر اساس قوای حاکم طبقه‌بندی کرده و با شناسایی دستگاه‌های اجرایی اصلی و تجمیع ردیف‌های فرعی ذیل هریک، عنوان کرده است که مجموع کل اعتبارات مندرج در جدول ۷ (اعتبارات دستگاه‌های اجرایی) حدود ۲۹۲ هزار میلیارد تومان (۶۰ درصد) نسبت به قانون بودجه سال ۱۳۹۹ افزایش یافته است. این در حالی است که مجموع اعتبارات هزینه‌های جاری در جدول ۷ (اعتبارات هزینه‌ای دستگاه‌های اجرایی) حدود ۲۶۵ هزار میلیارد تومان (۶۱ درصد) نسبت به قانون بودجه سال۱۳۹۹ افزایش یافته است. همچنین طبق این گزارش ۲۱۴ هزار میلیارد تومان از این افزایش به دستگاه‌های زیرمجموعه قوه مجریه (اعم از وزارتخانه‌ها، معاونت‌ها و دستگاه‌های زیر نظر رئیس‌جمهور) مربوط است که بخش عمده بودجه عمومی دولت را تشکیل می‌دهند و نسبت به قانون بودجه سال ۱۳۹۹ در مجموع ۵۶ درصد افزایش یافته‌اند.
 • عدم ثبت‌نام ۴۰ هزار دانش‌آموز پایه اول

  ایلنا: محسن حاجی‌میرزایی، وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه به جد و با قاطعیت خبر ترک تحصیل ۳میلیون دانش‌آموز در سال‌جاری را تکذیب می‌کنم، گفت: منحصرا در سال تحصیلی گذشته تعداد ۴۰ هزار نفر از دانش‌آموزان پایه اول که باید ثبت‌نام می‌کردند ثبت‌نام نکردند که طبیعی است یعنی دیر هم نمی‌شود و می‌توانند سال بعد به مدرسه بروند. برخی خانواده‌ها نگرانی زیادی داشتند و این کار را نکرده بودند.
 • تحلیل وحید حقانیان از انتخابات ریاست‌جمهوری

  ایسنا نوشت: سیدوحید حقانیان در یادداشتی به تحلیل آرایش حضور کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم پرداخت.
 • جشن پیروزی حامیان ابراهیم رئیسی

  دنیای‌اقتصاد: به‌دنبال پیروزی ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰، شنبه شب حامیان او در بسیاری از شهرهای کشور جشن پیروزی برگزار کردند. در تهران جشن پیروزی او ازسوی هوادارانش، در میدان ولیعصر(عج) تهران، میدان امام حسین(ع) و شمال تهران برگزار شد. همچنین حامیان او در شهرهای قم و مشهد نیز جشن پیروزی برگزار کردند.
 • آخرین خبر از انتخابات شورای شهر تهران

  تسنیم نوشت: هنوز آمار رسمی کاندیداهای راه‌یافته به شورای شهر تهران اعلام نشده است اما اخبار غیر‌رسمی حکایت از پیروزی لیست شورای ائتلاف به سر لیستی مهدی چمران دارد. محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران نیز روز گذشته گفت: گمانه‌زنی‌ها حاکی از پیروزی لیست شورای ائتلاف در انتخابات شورای شهر است.
 • گفت‌وگوی میرحسین موسوی با بهزاد نبوی و کروبی

  جماران نوشت: زهرا رهنورد و میرحسین موسوی روز شنبه با مهدی کروبی و بهزاد نبوی تلفنی گفت‌وگو کردند. موسوی و رهنورد ضمن گفت‌و‌گویی صمیمی با کروبی در جریان روند درمان وی قرار گرفته و برای او آرزوی بهبود و سلامتی کردند. همچنین این دو، ضمن تماسی با مهندس بهزاد نبوی با یادآوری سوابق و خدمات وی در کشور برای او آرزوی سلامتی کردند.
 • پیش‌بینی احمدی‌نژاد ازآینده ایران

  خبرآنلاین نوشت: محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور پیشین ایران در پاسخ به پرسش خبرنگار اسپوتنیک درخصوص سیاست خارجی ایران در دولت جدید ایران اظهار کرد: در آینده ایران با تحولات بزرگ و اصلاحی روبه‌رو خواهد بود؛ اما به‌نظر نمی‌رسد که در کوتاه‌مدت تغییرات چندانی در سیاست خارجی روی دهد.
 • پسر علیرضا محجوب درگذشت

  خبرآنلاین نوشت: طه محجوب، مدیرعامل موسسه آموزشی فرهنگی برهان علم و معرفت و فرزند علیرضا محجوب، صبح دیروز در سن ۳۷ سالگی درگذشت.
 • چالش‌های اضطراری دیپلماسی رئیسی

  سعیده‌سادات فهری: سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری ایران در شرایطی روز جمعه ۲۸‌خرداد ماه برگزار شد که در عرصه سیاست خارجی ایران طی چند ماه اخیر با رخدادهای نسبتا مثبتی مواجه بوده‌ایم؛ از یکسو گفت‌وگوها با هدف احیای برجام از ۱۷ فروردین ماه با حضور غیرمستقیم آمریکا کلید خورد و تا به امروز که ششمین دور آن در جریان است، شاهد پیشرفت‌های نسبتا خوبی در این رابطه بوده‌ایم. تا جایی که روز گذشته محمدجواد ظریف، وزیرخارجه ایران گفت: «احتمال خوبی وجود دارد تا قبل از پایان دوران تصدی ما، توافق حاصل شود.» یکی دیگر از چالش‌های سیاست خارجی ایران در سال‌های اخیر بحث تنش در روابط تهران و ریاض بوده که در این خصوص نیز شاهد برخی تحرکات مثبت در چند ماه گذشته بودیم.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر