آرشیو روزنامه شماره ۴۶۲۷ دنیای اقتصاد

اخبار خبر - روزنامه شماره ۴۶۲۷

 • عملیات نجات برجام در تهـران

  دنیای اقتصاد: هایکو ماس، وزیرخارجه آلمان صبح روز دوشنبه در ادامه سفر خاورمیانه‌ای خود وارد تهران شد؛ سفری که براساس گزارش خبرگزاری آلمان با هدف «نجات» توافق هسته‌ای و به دنبال اظهارات تازه تهران در مورد محدودیت‌های گام‌به‌گام در اجرای آن صورت گرفته است.
 • حواشی تازه پرونده قتل همسر «نجفی»

  دنیای اقتصاد: با گذشت دو هفته از قتل همسر دوم شهردار اسبق تهران، حواشی این پرونده همچنان ادامه دارد. از سوی دیگر غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه‌قضائیه روز گذشته در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران، ضمن تاکید بر این که رسیدگی دادسرایی به این پرونده با رویکرد پرونده قتل خانوادگی انجام و کیفرخواست صادر شده است، گفت: دادگاه در چارچوب ضوابط و مقررات قانونی به آن رسیدگی می‌کند.
 • ارزیابی سفر وزیرخارجه قطر به تهران

  دنیای اقتصاد: سخنگوی وزارت امورخارجه ایران با تایید سفر وزیرخارجه قطر به تهران، از طرح نگرانی‌های دوحه با مقامات ایرانی خبر داد. وزیرخارجه قطر روز یکشنبه ۱۹ خرداد با اشاره به افزایش تنش‌ها در منطقه خاورمیانه گفت کشورش درحال انجام گفت‌وگوهایی جداگانه با ایران و آمریکا برای کاستن از تنش‌هاست. نام قطر در کنار ژاپن، عمان، عراق و آلمان به‌عنوان دولت‌های متمایل به میانجیگری بین ایران و آمریکا در یک ماه اخیر مطرح شده است. اگرچه مقامات ایران بارها تاکید کرده‌اند که مذاکره در شرایط کنونی مطرح نیست.
 • نباید مدیران کشور را در جبهه‌های داخلی هم درگیر کنیم

  دنیای اقتصاد: معاون اول رئیس‌جمهور دیروز از کارخانه واگن‌سازی تهران بازدید کرد و در جلسه‌ای که با حضور وزیر صمت، رئیس شورای شهر، شهردار و استاندار تهران به منظور بررسی راه‌های کمک دولت به توسعه فعالیت‌های این کارخانه و توسعه قطار شهری برگزار شد، با بیان اینکه نباید فضا را برای تلاش و ابتکار عمل مدیران کشور در جبهه مقابله با جنگ تمام عیار اقتصادی دشمن ناامن کنیم، اظهار کرد: امروز وزیر نفت و کارکنان این وزارتخانه در خط مقدم مقابله با تحریم‌ها قرار دارند و نباید آنها را علاوه بر جبهه مقابله با فشار اقتصادی دشمن در جبهه‌های داخلی درگیر کنیم.
 • روحانی پنج‌شنبه به قرقیزستان می‌رود

  دنیای‌اقتصاد: حسن روحانی، رئیس‌جمهوری برای حضور در نوزدهمین اجلاس سازمان همکاری شانگهای به بیشکک پایتخت قرقیزستان سفر می‌کند. به گزارش«ایسنا»روحانی عصر پنج‌شنبه (۲۳ خرداد ۹۸) در راس هیاتی سیاسی به بیشکک می‌رود. نوزدهمین اجلاس سازمان همکاری شانگهای ۲۳ و ۲۴ خرداد با حضور سران ۱۱ کشور از جمله روسیه، چین، قزاقستان، تاجیکستان، ازبکستان، هند، پاکستان و ایران در شهر بیشکک قرقیزستان برگزار می‌شود.
 • تکذیب هرگونه تغییر در دولت

  ایسنا: سخنگوی دولت تاکید کرد که قرار نیست در دولت تغییری انجام شود. علی ربیعی روز گذشته در جمع خبرنگاران درخصوص تغییرات احتمالی در کابینه دوازدهم بیان کرد: هرگونه تغییر در دولت را تکذیب می‌کنم. او توضیح داد: قرار نیست تغییراتی در دولت اتفاق بیفتد و باید بگویم آقایان رحمانی و غلامی از این شایعات ناراحت هستند.
 • دشمن به دنبال ایجاد بحران اجتماعی است

  خبرگزاری میزان: رئیس قوه‌قضائیه چندقطبی کردن جامعه درباره مسائل اساسی نظیر توان دفاعی و حضور منطقه‌ای ایران، ایجاد بحران اجتماعی و کوبیدن بر طبل مذاکره را سه راهبرد اصلی دشمن در حال حاضر برشمرد و نسبت به هوشیاری مردم و مسوولان در قبال این راهبردها هشدار داد.
 • ۲۷۶۲ تذکر کتبی نمایندگان به روحانی و وزرا

  دنیای اقتصاد: عضو هیات‌رئیسه مجلس با بیان اینکه نمایندگان در سال سوم فعالیت مجلس ۲۷۶۲ بار به رئیس‌جمهور و وزرای کابینه تذکر کتبی داده‌اند، گفت که از این میان بیشترین تذکر مربوط به رئیس‌جمهور بوده است.
 • ابراز نگرانی آمانو از تنش بر سر برجام

  دنیای اقتصاد: یوکیا آمانو، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با ابراز نگرانی از «افزایش تنش بر سر موضوع هسته‌ای ایران»، گفت امیدوار است از طریق گفت‌وگو این تنش‌ها کاهش یابد. به گزارش خبرگزاری فارس، بر اساس متنی که در پایگاه اطلاع‌رسانی آژانس منتشر شده، آمانو در ابتدای نشست روز دوشنبه شورای حکام در وین اتریش، درباره ایران، با اشاره به تصمیم جمهوری اسلامی ایران برای توقف اجرای برخی از تعهدات برجامی گفته است: «من درباره افزایش تنش‌ها بر سر موضوع هسته‌ای ایران نگران هستم. همان‌گونه که دائما تاکید کرده‌ام، تعهدات مرتبط با هسته‌ای که ذیل برجام توسط ایران اجرایی شد، برای راستی‌آزمایی هسته‌ای دستاوردی مهم است.» او افزود: «از این رو، امیدوارم بتوان راهی یافت که این تنش را از طریق گفت‌وگو کاهش دهد. ضروری است که ایران تعهدات مرتبط با هسته‌ای خود ذیل برجام را به‌طور کامل اجرا کند.» همچنین آمانو در این نشست اعلام کرد که ایران سرعت تولید اورانیوم غنی‌سازی شده خود را افزایش داده است. به گزارش «ایسنا» به نقل از رویترز، وی در ادامه بدون اشاره به میزان افزایش تولید اورانیوم غنی‌سازی شده توسط ایران تصریح کرد که مشخص نیست ایران چه زمانی به سر حد محدودیت خود برای غنی‌سازی اورانیوم خواهد رسید.
 • آخرین وضعیت آزادی نزار زکا

  دنیای اقتصاد: پس از انتشار اخباری مبنی بر آزادی نزار زکا، زندانی لبنانی-آمریکایی در ایران، میشل عون رئیس‌جمهور لبنان گفت: نزار قبل از اینکه آمریکایی باشد، لبنانی است و نباید تنهایش گذاشت. نزد رئیس‌جمهور ایران حسن روحانی (برای آزادی وی) پادرمیانی کردم و وی [با درخواست من برای پیگیری موضوع] موافقت کرد. «عباس ابراهیم» مدیرکل امنیت عمومی را مامور کردم تا هر آنچه لازم است در این باره انجام دهد، وی مرد این ماموریت‌هاست.» ازسوی دیگر روز گذشته خبرگزاری فارس به نقل از یک منبع آگاه، خبر تحویل نزار زکا، جاسوس آمریکایی-لبنانی به حزب‌الله لبنان تا چند ساعت آینده را تایید کرد. پیش از این غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه‌قضائیه گفته بود: نزار زکا تقاضای آزادی مشروط کرده و تقاضایی هم از سوی رئیس‌جمهور لبنان در ارتباط با مساعدت در مورد این محکوم واصل شده که این تقاضا و بررسی‌های قضایی در چارچوب ضوابط و مقررات قانونی انجام می‌شود. نزار زکا، سال ۹۴به جرم جاسوسی در تهران بازداشت شد.
 • واکنش لاریجانی به مهمانی سفارت انگلیس

  دنیای اقتصاد: علی لاریجانی رئیس مجلس از کمیسیون امنیت ملی مجلس خواست موضوع برگزاری مهمانی‌ها در برخی سفارتخانه‌ها را پیگیری کند. این درخواست پس از آن صورت گرفت که روزگذشته علیرضا سلیمی در تذکری در جلسه علنی صبح مجلس، نسبت به مهمانی افطار سفارت انگلیس درایام ماه رمضان اعتراض کرد و گفت: متاسفانه در کشور ما برخی از سفارتخانه‌های خارجی مهمانی‌های مختلط برگزار کردند و در ماه مبارک رمضان مشروب سرو کردند.
 • آخرین وضعیت محصورین

  جماران نوشت: برخی منابع خبری از رفع پاره‌ای از محدودیت‌های ارتباطی میرحسین موسوی و زهرا رهنورد خبر داده‌اند.براساس این گزارش، زهرا رهنورد از این پس می‌تواند در صورت تمایل از تلفن همراه استفاده کند و همچنین اعلام آمادگی شده تا محصورین بتوانند با نصب دستگاه ماهواره به برخی کانال‌های محدود تلویزیونی دسترسی داشته باشند.
 • صدورحکم پرونده تجاوز در ایرانشهر

  ایرنا نوشت: دادستان عمومی و انقلاب مرکز سیستان و بلوچستان گفت: رای پرونده تجاوز به عنف در ایرانشهر صادر و ابلاغ شده است و برای تایید و ابرام یا رسیدگی به اعتراض محکومان و وکلای آنان به دیوان عالی کشور ارسال خواهد شد.علی موحدی راد اظهار کرد: با توجه به پیگیری سه نفر از شکات و انجام تحقیقات، وقوع بزه درخصوص سه نفر از شکات به اثبات رسید، بنابراین چهار نفر از متهمان این پرونده هر کدام به سه بار اعدام محکوم شدند که در صورت تایید این حکم در دیوان عالی کشور در ملأعام و در یکی از میادین شهر اجرا خواهد شد. ۲۷پرونده تجاوز درایرانشهر ۲۷ خردادسال گذشته با شکایت چند زن مبنی بر تجاوز به عنف و ربوده شدن گشوده شد.
 • واکنش ناجا به کشف حجاب در مسافربرهای شخصی

  فارس نوشت: جانشین فرمانده نیروی انتظامی گفت: رانندگان آژانس‌ها و سامانه هوشمند حمل‌ونقل باید درخصوص کشف حجاب به مسافران خود تذکر دهند، چرا که در غیر این صورت پیامک جرم کشف حجاب برای مالک خودرو ارسال خواهد شد. سردار ایوب سلیمانی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس درخصوص عملکرد پلیس در مواجهه با بی‌حجابی در خودرو اظهار کرد: کشف حجاب در خودرو جرم است و پلیس طبق وظیفه قانونی خود با جرم مشهود برخورد می‌کند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر