آرشیو روزنامه شماره ۴۶۱۶ دنیای اقتصاد

اخبار خبر - روزنامه شماره ۴۶۱۶

 • اشکالات نظام پارلمانی بیش از نظام ریاستی است

  پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری: در دیدار ۳ ساعته عصر روز چهارشنبه هزاران نفر از دانشجویان با رهبر معظم انقلاب اسلامی، نمایندگان تشکل‌های «علمی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و صنفی دانشجویان» حدود دو ساعت به بیان دغدغه‌ها و دیدگاه‌های خود درباره مسائل مختلف روز پرداختند و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای نیز نکات مهمی درباره مسائل مطرح شده و نیز موضوع راهبردی «چگونگی ورود جوانان به میدان و شتاب یافتن حرکت عمومی کشور برای تحقق چشم‌انداز روشن انقلاب اسلامی» بیان کردند.
 • سه حلقه توسعه خرمشهر

  دنیای اقتصاد: روز گذشته همزمان با سالگرد آزادسازی خرمشهر، بسیاری از مسوولان در اظهارات و بیانیه‌هایی، این روز تاریخی ملی را گرامی داشتند. وجه اشتراک این اظهارات و بیانیه‌ها، مقاومت و ایستادگی است که به‌عنوان نسخه آزادسازی خرمشهر معرفی شده است؛ الگویی که به باور برخی، به‌عنوان یک فرهنگ، حتی در شرایط کنونی نیز می‌تواند مورد توجه قرار گرفته و ایران را در عرصه‌های مختلف ازجمله جنگ اقتصادی به پیروزی برساند. از سوی دیگر برخی کارشناسان بر این باورند که الگوی استقامت در آزادی خرمشهر علاوه‌بر آنکه به‌عنوان یک فرهنگ باید در عرصه‌های کلان مورد توجه قرار گیرد، باید در عرصه خردتر، به پیشرفت این شهر نیز گره بخورد.
 • نقش عمان در میانه تنش ایران و آمریکا

  دنیای اقتصاد: چند روز پس از سفر ناگهانی و محرمانه یوسف بن‌علوی وزیرخارجه عمان به تهران و دیدار با محمدجواد ظریف که رسانه‌ها آن را به‌عنوان میانجیگری و ارسال پیام آمریکا به ایران ارزیابی کردند، حال وزیرخارجه عمان با اشاره به اینکه کشورش برای کاهش تنش میان آمریکا و ایران تلاش می‌کند، وساطت مسقط میان تهران و واشنگتن را نه تکذیب و نه تایید کرد. این درحالی است که آمریکا روز گذشته هرگونه ارسال پیام از طریق عمان یا آلمان به ایران را تکذیب کرده اما تاکید کرده بود که تلاش این کشورها برای تنش‌زایی با ایران را تحسین می‌کند.
 • لزوم برقراری ارتباط میان بنادر چابهار و گوادر

  دنیای اقتصاد: محمدجواد ظریف که به اسلام‌آباد سفر کرده است در ادامه دیدار با مقامات عالی پاکستان، ظهر روز جمعه با عمران‌خان، نخست‌وزیر این کشور ملاقات و درخصوص مهم‌ترین مسائل روابط بین دو کشور و تحولات منطقه‌ای گفت‌وگو کرد.
 • پاسخ سخنگوی دفتر نمایندگی ایران به خبر دیدار ظریف با سناتور آمریکایی

  دنیای اقتصاد: سخنگوی دفتر نمایندگی ایران در سازمان ملل در واکنش به خبر دیدار ظریف با سناتور آمریکایی عنوان کرد که این جلسه در راستای روند عادی جلسات نمایندگی ایران با اعضای کنگره انجام شده است. به گزارش خبرگزاری فارس، «علیرضا میریوسفی» سخنگو و رایزن مطبوعاتی دفتر نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد در نیویورک درخصوص انتشار خبر دیدار محمدجواد ظریف با «دایان فینشتاین» سناتور دموکرات عنوان کرد: «این جلسه در راستای روند عادی (نرمال) جلسات نمایندگی ایران با اعضای کنگره انجام شده است.»
 • همه سخنگوهای دولت

  دنیای اقتصاد: روز گذشته، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهوری در توییتی خبر داد که علی ربیعی برنامه خود برای سخنگویی دولت را به رئیس‌جمهوری ارائه کرد. در صورت صدور حکم ربیعی، دولت دوازدهم پس از گذشت حدود یک سال، صاحب سخنگو می‌شود و به این ترتیب، سیزدهمین سخنگوی دولت پس از انقلاب کار خود را آغاز خواهد کرد. براساس توییت واعظی، مراحل نهایی کار و صدور حکم سخنگوی دولت، این هفته انجام می‌شود. «دنیای اقتصاد» به این بهانه نگاهی به اسامی سخنگوهای دولت پس از انقلاب داشته است.
 • اگر سرزمین ما بمباران شود دست از استقلال کشور برنمی‌داریم

  دنیای اقتصاد: رئیس‌جمهور شامگاه پنج‌شنبه در دوازدهمین کنگره ملی تجلیل از ایثارگران، با اشاره به جنگ اقتصادی و حمله به رفاه و شرایط زندگی مردم گفت: این حمله از یک جهت پیچیده‌تر از حمله قبل است و امروز نیاز به ایستادگی و مقاومت داریم و دشمنان باید بفهمند یاس و ناامیدی در دل ما راه ندارد و اگر سرزمین ما بمباران شود و باز هم شهید، جانباز و اسیر دهیم، دست از هدف استقلال و عزت کشور برنخواهیم داشت.
 • بیت‌المال باید به همه برسد نه عده‌ای خاص

  فارس: امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه بیت‌المال باید به همه برسد نه اینکه عده‌ای خاص از آن استفاده کنند، تاکید کرد باید در زمینه دریافت مالیات از مردم دقت و حساسیت داشته و از ثروتمندان مالیات بیشتری گرفته شود. آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی دیروز در نماز جمعه تهران تصریح‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ کرد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: دریافت مالیات حق دولت است، اما هر چیزی حساب و کتاب دارد و نباید از افراد بدبخت مالیات بگیریم، اما از ثروتمندان نه. از کسی که از امکانات نظام استفاده حداکثری کرده است باید مالیات بیشتری گرفت. به همین دلیل به ممیزان دولتی توصیه می‌کنم درباره دریافت مالیات دقت و حساسیت زیاد داشته باشند.
 • یکشنبه؛ انتخاب هیات رئیسه مجلس

  دنیای اقتصاد: برگزاری انتخابات چهارمین هیات رئیسه مجلس دهم در دستورکار این هفته پارلمان قرار گرفت؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه چهارمین هیات رئیسه مجلس دهم را انتخاب می‌کنند. مهم‌ترین رقابت‌ها در این انتخابات میان سه فراکسیون سیاسی امید (اصلاح‌طلبان)، مستقلین (اصولگرایان معتدل) و نمایندگان ولایی (اصولگرایان) شکل می‌گیرد. هنوز به‌صورت مشخص، ائتلاف این فراکسیو‌نرها بر سر ارکان هیات رئیسه اعلام نشده است.
 • انتقاد مطهری از یک رویه غلط

  ایسنا نوشت: نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از رویه غلط برخی مسوولان در قبال تذکرات رهبری گفت که پس از تذکر رهبری درباره یک موضوع مدیران به جای صدور بخشنامه، اقدامات عملی عاجل برای رفع آن کاستی انجام دهند.
 • واکنش علم‌الهدی به درخواست اختیارات رئیس‌جمهور

  دنیای اقتصاد: سیداحمد علم‌الهدی روز گذشته در خطبه‌های نماز جمعه مشهد گفت: برخی جریان‌های مدیریتی ادعا کردند و به امام گفتند به ما اختیار و فرماندهی بدهید و امام برای اینکه عذرشان موجه باشد این اختیار را دادند؛ آخرش چه شد؟ مسیر ۷۰ کیلومتری را دشمن دو ساعته در مرز ما طی می‌کند که اگر با اتومبیل سواری قرار بود بیاید به این زودی نرسیده بود و دشمن مملکت را گرفت؛ این جریان‌ها قدرت‌طلب بودند، اما مردم ما خواستند بر دشمن پیروز شوند و مردم اراده کردند دین خدا را یاری کنند.
 • بازداشت توزیع‌کنندگان مشروبات تقلبی در اصفهان

  ایرنا نوشت: در پی اعلام اورژانس اصفهان مبنی‌بر بستری شدن ۴۸ نفر براثر مسمومیت ناشی از مصرف مشروبات الکلی تقلبی در سه بیمارستان این شهر، سرهنگ حسین حسین‌زاده جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان از دستگیری افرادی خبر داد که با توزیع مشروبات الکلی تقلبی سبب مسمومیت و مرگ پنج نفر شده بودند. وی با اشاره به اینکه هنوز سه نفر از مسمومان در کما و در قسمت مراقبت‌های ویژه بیمارستان (ICU) بستری هستند اظهار کرد: پنج نفر از مصرف‌کنندگان که دو نفر آنان زن بودند به‌دلیل مسمومیت با مشروبات الکلی تقلبی جان خود را از دست دادند. وی افزود: دستگیرشدگان برای اقدامات قانونی به مراجع قضایی تحویل شدند.
 • آخرین خبر در مورد لغو امتحانات مدارس تهران

  عصر ایران نوشت: مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: امتحانات داخلی و نهایی دانش‌آموزان در ۴و ۸ خرداد طبق آیین‌نامه برگزار نخواهد شد.عباس معبودی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس اظهار کرد: طبق آیین‌نامه برگزاری امتحانات نباید بعد از شب‌های قدر امتحانات داخلی و نهایی دانش‌آموزان برگزار شود. وی افزود: شروع به کار مدارس و ادارات آموزش و پرورش طبق قانون با دو ساعت تاخیر آغاز خواهد شد.
 • دستگیری ۳۰ زن و مرد در کلاس یوگای مختلط

  تسنیم نوشت: معاون حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم دادسرای عمومی و انقلاب مرکز گلستان از دستگیری حدود ۳۰ زن و مرد با پوشش نامناسب که به بهانه آموزش یوگا در یک منزل مسکونی در گرگان جمع شده‌‍ بودند، خبر داد.مسعود سلیمانی‌عصر در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: فردی در فضای مجازی (اینستاگرام) آگهی آموزش یوگا به زنان و مردان در منزل مسکونی خود را منتشر کرده بود که از همین طریق موفق به برقراری ارتباط با یکسری از افراد شد.وی افزود: این فرد مجوز باشگاه نداشت و کلاس‌های آموزش یوگا را در یک منزل مسکونی در گرگان برگزار می‌کرد. زنان و مردان در این منزل با پوشش نامناسب حاضر می‌شدند و رفتارهای نابهنجاری داشتند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر