• دولت نسبت به تورم حساس است

  دنياي اقتصاد: سید‌ابراهیم رئیسی یکشنبه شب در آستانه یکصدمین روز فعالیت دولت سیزدهم در یک گفت‌وگوی زنده تلویزیونی با مردم با بیان اینکه دولت به‌طور جد نسبت به خلق پول، افزایش نقدینگی و اقدامی که در جامعه تورم ایجاد کند، حساس است گفت: الان بودجه ۱۴۰۱ در دولت مورد بحث است و همه تلاش ما بر این است که ساختارهای بودجه به نحوی تنظیم شود که بتواند ضد تورم باشد. گزارشی هم که در این مدت از مراکز آماری داریم حاکی از این است که تورم کنترل شده و رو به کاهش رفته است.
 • مرد سایه‌ها در تهران

  دنياي اقتصاد: شیخ طحنون بن زاید آل نهیان مشاور امنیت ملی امارات عربی متحده و برادر محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی با سفر به تهران و دیدار با مقامات ارشد ایران، فصلی تازه از روابط دوجانبه را کلید زده است. این سفر مهم یک‌روزه که نقطه عطفی در روابط ایران و امارات، روابط ایرانی- عربی و روابط منطقه‌ای به شمار می‌رود، بخشی از پروسه تنش‌زدایی تهران و ابوظبی است که از سال ۲۰۱۹ در دستورکار مقامات دو طرف قرار گرفته است. پیش‌تر و در ۳ آذر ماه علی باقری معاون سیاسی وزارت خارجه ایران به امارات سفر کرده بود. تجارت، سفارت، امنیت دریایی و ترانزیت زمینی چهار دستور کار سفر مرد سایه‌ها به تهران است.
 • طرح افزایش ۴۰ نماینده به مجلس یازدهم در آستانه ورود به صحن

  دنياي اقتصاد- هنگامه عليقلي: درحالی که مرکز پژوهش‌های مجلس دو هفته پیش با کلیات طرح افزایش ۴۰ نفری تعداد نمایندگان مجلس مخالفت کرده بود، اما دیروز غلام‌حسین رضوانی، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان از نهایی شدن این طرح تا دو هفته آتی و بررسی در صحن علنی خبر داد. طرح افزایش تعداد نمایندگان در کمیسیون شوراها و امورداخلی مجلس تهیه شده است.
 • قالیباف: دنبال فیلترینگ نیستیم

  دنياي اقتصاد: محمد‌باقر قالیباف، رئیس مجلس با اشاره به موضوع برخورد علی‌اصغر عنابستانی و نیروی انتظامی گفت: هیات نظارت پیگیری هم کرد، اما معتقدم که باید محکم‌تر از این پیگیری می‌کرد. وی همچنین گفت: اشکالاتی هم در برخورد مامور ناجا بود. چرا که سرباز وظیفه نباید از قانون تخطی کند یا به نماینده توهین کند. البته که نماینده مجلس هم سیلی نزد، اما حق هُل دادن سرباز نیروی انتظامی را هم نداشت.
 • تخلف در بورس قابل بخشش نیست

  ايرنا: رئیس قوه‌قضائیه با بیان اینکه تخلف در بورس به هیچ‌وجه قابل بخشش و اغماض نیست، گفت: در موضوع بورس باید هم‌افزایی و همکاری همه‌جانبه انجام شود و به صرف گزارش گرفتن، اکتفا نشود. محسنی اژه‌ای گفت: مساله بورس از سوی سازمان بازرسی کل کشور و دادستان کل کشور در گذشته دنبال شده است، اما به نظر من کفایت نمی‌کند و عقیده دارم بسیاری از موضوعات را اگر یک‌بار دنبال شوند و سپس رها شوند ما به نتیجه مطلوب خود نخواهیم رسید. رئیس قوه‌قضائیه گفت: دستور مکتوب این موضوع به رئیس سازمان بازرسی کل کشور هم ابلاغ شد، گزارش‌های قبلی خود را به‌روز کرده و این موضوع را دنبال، پیگیری و تعقیب کنید تا اگر تخلف و جرمی صورت گرفته است به هیچ‌وجه قابل بخشش و اغماض نیست.
 • توافق موقت را برای کشور خوب نمی‌دانیم

  ايسنا: حسین امیرعبداللهیان، وزیر امورخارجه روز گذشته در نشست خبری مشترک با فیصل مقداد همتای سوری خود که برای انجام سفر دو روزه و دیدار با مقامات جمهوری اسلامی ایران به تهران سفر کرده است با اشاره به انجام مذاکرات وین و در پیش بودن هشتمین دور این مذاکرات گفت: ما توافق موقت را یک توافق خوب برای کشور نمی‌دانیم، توافق باید جامع باشد چنانکه ایران و مردم ایران به صورت ملموس از مزایای اقتصادی برجام و رفع تحریم‌ها برخوردار باشند.
 • زمان اعلام نظر نهایی درباره طرح صیانت

  مهر: بابک نگاهداری، رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس گفت: قرار است مرکز پژوهش‌های مجلس تا یک ماه آتی درباره طرح صیانت نظر نهایی را اعلام کند. به گفته نگاهداری، از زمان ارجاع موضوع به مرکز پژوهش‌ها تدارک گسترده‌ای برای تجمیع نظرات موافقان و مخالفان صورت گرفته است و با همه گروه‌های مرجع و ذی‌نفع از جمله کسب‌و‌کارها، ارائه‌کنندگان خدمات و تولیدکنندگان داخلی در فضای مجازی و سایر گروه‌های کاربری یا تولیدی یا خدماتی در فضای مجازی جلساتی برگزار خواهد شد.
 • برگزاری کلاس‌های رفع اشکال غیرقانونی است

  ايسنا: عبدالرضا فولادوند، ‌مدیرکل آموزش‌وپرورش شهر تهران با بیان اینکه آموزش حضوری الزامی است، درباره کلاس‌های رفع اشکال در مدارس گفت: این کار غیرقانونی است و دانش‌آموز کمتر از یک روز نباید در مدرسه باشد. این الزام مختص همه مدارس است و تفاوتی ندارد. وی افزود: دانش‌آموزان نباید برای یک تا ۲ ساعت در هفته فقط به مدرسه بیایند؛ باید کلاس را با تناسبی که نسبت به مساحت کلاس بسته می‌شود و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی تقسیم کنیم و دانش‌آموزان باید حداقل هفته‌ای یک روز را در مدرسه حضور داشته باشند.
 • توضیح خطیب‌زاده در مورد ماجرای نطنز

  دنياي اقتصاد: به دنبال درگیری اخیر میان نیروی مرزی ایران و طالبان، روز گذشته سخنگوی وزارت امور خارجه در این خصوص گفت: این اتفاق ناشی از عدم آشنایی مرزبانی جدید در هیات حاکمه سرپرستی افغانستان بود.
 • تذکر ۳۶ نماینده درباره انتصاب فامیلی

  ايسنا نوشت: سیدمحمد حسینی، معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در یک نشست خبری گفت: ۳۶ نماینده درباره انتصاب فامیلی تذکر داده‌اند. ما از آنها خواستیم مصادیق این انتصاب‌ها را به ما اعلام کنند ولی آنها گفتند نگاه ما این است که اینچنین انتصاب‌هایی انجام نشود یا گفتند ما از رسانه‌ها شنیدیم که تقاضای ما بررسی دقیق از سوی نمایندگان است.
 • روایت نماینده تهران از برخورد با تجمع‌کنندگان اصفهانی

  انتخاب نوشت: اسماعیل کوثری، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «ایلنا»، درباره نحوه برخورد با تجمع‌کنندگان اصفهانی گفت: نیروی انتظامی بسیار صبورانه با معترضین برخورد کرد، حتی به مردم مدام می‌گفت فریب دیگران را نخورند و تذکر هم می‌دادند. اما افراد دیگری هستند که می‌خواهند زمینه را آماده کنند و بگویند که نظام این کار را کرده است. وی ادامه داد: الحمدلله نظام و نیروهای مسلح برای برقراری امنیت صبر و تحمل‌شان بالاست تا جایی که کسی دست به اسلحه نبرد، هیچ اشکالی نمی‌بینند و کاری هم با تجمع ندارند، اما اگر کسی بخواهد بیاید و تجمعات آرام و حق‌خواهانه را به جایی برساند که مسلحانه باشد، آن وقت برخورد می‌شود.
 • ماجرای عینک دودی مقام اماراتی در سفر به ایران

  دنياي اقتصاد: شیخ طحنون بن زاید، مشاور امنیت ملی امارات متحده عربی روز گذشته به تهران سفرکرد. عکس‌های او با عینک دودی در دیدارش با علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی، با واکنش‌هایی روبه‌رو شد. از همین‌رو آن‌طور که فرارو نوشته است طحنون بن زاید به دلیل مشکل چشمانش دائما عینک دودی می‌زند، چرا که گفته شده چشمانش به سرعت تحت تاثیر قرار می‌گیرند، بنابراین وی باید برای محافظت از چشمان حساسش در برابر نور آفتاب و گرد و غبار از عینک دودی استفاده کند.
 • عبدالله گنجی، مدیرمسوول همشهری شد

  ايسنا نوشت: سپهر خلجی از تغییر مدیران مسوول روزنامه‌های همشهری و جوان خبر داده است. خلجی، عضو شورای عالی «ایرنا» با انتشار متنی در صفحه شخصی خود از عبدالله گنجی به عنوان مدیرمسوول جدید همشهری و محمدجواد اخوان به عنوان مدیدمسوول جدید روزنامه جوان یاد کرده است.
 • جذب پزشکان ایرانی در امارات

  تابناک نوشت: زهرا شیخی، سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: ماهی ٣۵٠ میلیون تومان امارات به پزشکان ایرانی پیشنهاد می‌دهد تا قطب سلامت در منطقه شوند و پزشکان را از ایران تامین می‌کنند.
 • آغاز محدودیت‌های هوشمند کرونایی

  دنياي اقتصاد: معاون بهداشت وزارت بهداشت از اجرای طرح محدودیت‌های هوشمند کرونا از روز گذشته خبرداد. کمال حیدری گفت: شرط ورود به اماکن تجمعی با این الزام همراه است که افراد واکسینه شده باشند تا در کنار هم کمترین احتمال انتقال ویروس وجود داشته باشد و راه بعدی اجازه حضور در مراکز تجمعی، داشتن تست PCR منفی است تا افراد مطمئن باشند که یا سیستم ایمنی آنها متعاقب تزریق واکسن قوی است یا با انجام تست مطمئن شوند ناقل ویروس نیستند. به گزارش «ایرنا» وی همچنین گفت: حضور در اماکن سربسته از این پس فقط با کارت واکسن امکان‌پذیر است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر