آرشیو روزنامه شماره ۴۵۷۹ دنیای اقتصاد

اخبار خبر - روزنامه شماره ۴۵۷۹

 • دفاع همه جناح‌ها از سپاه

  دنیای اقتصاد: اقدام خصمانه آمریکا در گنجاندن سپاه در لیست گروه‌های تروریستی به واکنش‌های داخلی و خارجی انجامیده است. اسرائیل، عربستان، بحرین و برخی جمهوری‌خواهان از این اقدام استقبال کرده‌اند. در مقابل برخی دیگر از مقامات و شخصیت‌های آمریکایی نیز درخصوص پیامدهای این اقدام هشدار داده‌اند. در ایران معاون سیاسی وزیرخارجه گفت که از این پس آمریکایی‌ها در پایگاه‌هایشان در منطقه سرباز آمریکایی نیستند و از نظر ما این پایگاه‌ها، تروریستی و نیروهای مستقر در آن تروریست شناخته خواهند شد.
 • حمایت تمام قد روحانی از سپاه

  دنیای اقتصاد: یک روز پس از قرار گرفتن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست تروریستی دولت آمریکا، حسن روحانی رئیس‌جمهوری در واکنش به این اقدام، بر افزایش محبوبیت سپاه در قلب ایران تاکید کرد و خطاب به دولتمردان آمریکا گفت: شما منافع ملت آمریکا و جهان را به‌خاطر یک مشت صهیونیست، مورد معامله قرار دادید و این بزرگ‌ترین خطا و اشتباهتان است.
 • گربه‌رقصانی آمریکا علیه سپاه به‌جایی نخواهد رسید

  پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری: در شب ولادت با سعادت حضرت سیدالشهداء(ع) و به‌مناسبت روز پاسدار، رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از پاسداران و خانواده‌های آنان، علت خصومت آمریکایی‌ها با سپاه را پیشگامی آن در دفاع از کشور و انقلاب خواندند و خاطرنشان کردند: آمریکا و دشمنان نادان چهل سال است که هر چه در توان داشتند علیه جمهوری اسلامی به کار بستند اما هیچ غلطی نتوانستند بکنند و امروز دست انقلاب و نظام اسلامی در منطقه و بلکه در دنیا باز شده است.
 • انتصاب تخت‌روانچی به‌عنوان نماینده دائم ایران در سازمان ملل

  دنیای اقتصاد: یک روز پس از آنکه گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر احتمال انتخاب مجید ‌تخت‌روانچی به‌عنوان نماینده دائم ایران در سازمان ملل مطرح شد، بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امورخارجه اعلام کرد که آقای دکتر مجید تخت‌روانچی به پیشنهاد وزیر امورخارجه و تصویب ریاست جمهوری به‌عنوان سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد منصوب شد.
 • گلستان نیواورلئان نیست

  دنیای اقتصاد: حسن روحانی، رئیس‌جمهور دیروز در مراسم سالروز ملی فناوری هسته‌ای به موضوع سیل اخیر در استان‌های کشور اشاره کرد و با تاکید بر اینکه خسارات ناشی از سیل و سیلاب باید در کمترین زمان ممکن جبران شود، گفت: جبران این خسارت‌ها مانند نیواورلئان چند سال به طول نخواهد انجامید، بلکه در همین سال ۹۸، خسارت‌های اصلی جبران خواهد شد و اولین هدف ما این است کسانی که در سیل خسارت دیده‌اند در کمترین زمان ممکن به زندگی عادی بازگردند. رئیس‌جمهور تصریح کرد: امروز مقام معظم رهبری، دولت، نیروهای مسلح و همه دستگاه‌ها، یکپارچه در کنار هم قرار دارند و خسارت‌ها را جبران و برطرف می‌کنیم.
 • اقدام ترامپ علیه سپاه بحران‌زا است

  دنیای اقتصاد: در پی اقدام ضد ایرانی رئیس‌جمهور آمریکا در قراردادن نام سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های تروریستی، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور با صدور اطلاعیه‌ای تاکید کرد که کارنامه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مقابله با اشکال مختلف تروریسم در منطقه موفق و افتخار‌آمیز است و نخواهیم گذاشت تروریسم مورد حمایت دولت آمریکا و رژیم اشغالگر قدس منافع ملی و امنیت منطقه را مورد تهدید قرار دهد.
 • تدوین طرح تعویق آزمون‌های سراسری سال ۹۸

  دنیای اقتصاد: قاسم احمدی لاشکی، عضو کمیسیون آموزش مجلس دیروز به «ایسنا» گفت که طرح تعویق زمان برگزاری کلیه آزمون‌های سراسری سال ۱۳۹۸ به دلیل وقوع سیل، تقدیم هیات‌رئیسه مجلس شده است. او با بیان اینکه این طرح به امضای ۱۲۵ نماینده مجلس شورای اسلامی رسیده است، گفت: طبق این طرح کلیه آزمون‌های سراسری ۱۳۹۸ به بعد از ۱۵ خردادماه موکول خواهد شد.

بیشتر