آرشیو روزنامه شماره ۴۲۷۴ دنیای اقتصاد

اخبار خبر - روزنامه شماره ۴۲۷۴

 • معادله جدید یارانه ۹۷

  زینب موسوی
  دنیای اقتصاد: نقشه راه مالی دولت برای سال آینده نهایی شد؛ مجلسی‌ها در جلسه علنی روز پنج‌شنبه پارلمان، بررسی لایحه بودجه سال ۹۷ کل کشور را به پایان رسانده و مجموع مصوبات خود را برای تایید نهایی به شورای نگهبان ارسال کردند. اما پایان‌بخش بررسی تبصره‌های ۲۲ گانه لایحه بودجه ۹۷، چه بود؟ نمایندگان در آخرین ساعات کاری بودجه‌ای مجلس، تکلیف تبصره ۱۴ لایحه بودجه که به موضوع یارانه می‌پردازد را مشخص کردند؛ تبصره‌ای که شاید پرمناقشه‌ترین تبصره لایحه بودجه برای اعضای کمیسیون تلفیق بودجه بود.
 • سه سوءبرداشت برجامی به روایت عراقچی

  دنیای اقتصاد: معاون سیاسی وزیر خارجه ایران در اندیشکده سلطنتی چتم هاوس گفت ایران برجام را داستانی موفق نمی‌داند، چون از آن بهره‌مند نشده و تحریم‌ها برداشته نشده است. سیدعباس عراقچی همچنین در جریان دیدار با مقامات لندن ابراز کرد فشارهایی که آمریکا به همه کشورهای عضو برجام می‌آورد این توافق را در موقعیت مشکلی قرار داده است.
 • سیاست‌زدایی از آموزش

  دکتر روح‌الله اسلامی عضو هیات علمی علوم سیاسی دانشگاه فردوسی مشهد
  نزدیک دوازده سال از بهترین سال‌های رشد عقلی و آمادگی کودکان و نوجوانان برای تبدیل شدن به شهروندان مسوول و منتقد در مدارس آموزش و پرورش سپری می‌شود. در این دوازده سال می‌توان شهروندانی فنی، پژوهشگرانی عمیق، انسان‌هایی با خرد انتقادی و گفت‌وگویی، کنشگرانی جمعی و وطن‌دوست و در یک کلام آینده ایران را ساخت. اما اکنون با غلبه جریان‌های تستی، ساختارهای پولی، توزیع نامتناسب امکانات و از همه مهم‌تر ضعف تربیت نیروی انسانی یعنی معلمانی که در دانشگاه فرهنگیان اغلب بی‌انگیزه و در ساختارهایی بی‌امکانات پرورش پیدا می‌کنند، در اغلب زمینه‌ها به خصوص موضوعات کاربردی، فرهنگ جمعی و علوم انسانی با ضعف بنیادین مواجهیم.
 • توقف پرواز هواپیماهای ATR۷۲ آسمان

  دنیای اقتصاد: به‌دنبال سقوط هواپیمای تهران یاسوج، سازمان هواپیمایی کشوری در وب‌سایت رسمی خود از توقف پرواز هواپیماهای ATR۷۲ آسمان تا اطلاع ثانوی خبر داد.به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، در وب‌سایت سازمان هواپیمایی کشوری آمده است: با توجه به بررسی همه‌جانبه علل وقوع سانحه هوایی اخیر و به برای اطمینان از ارتقای ایمنی پروازهای این نوع هواپیما لازم است به‌طور موقت و تا اطلاع ثانوی پروازهای ATR مدل ۲۰۰ و ۵۰۰ شرکت هواپیمایی آسمان متوقف شود، تا سازمان هواپیمایی در فرصت مناسب بررسی‌های لازم را انجام و پس از حصول اطمینان از ابعاد ایمنی از سرگیری پروازهای مذکور اعلام شود.
 • تاکید موحدی‌‌کرمانی بر مجازات قاطعانه حریم‌شکنان

  دنیای اقتصاد: امام جمعه موقت تهران با محکوم کردن اغتشاش‌ها و آشوب‌های خیابان پاسداران در روزهای اخیر، خواستار برخورد قاطعانه دستگاه قضایی با جنایتکارانی شد که مرتکب قتل و تعرض به خانه ها، مغازه‌ها و ماشین‌های مردم شده‌اند. به گزارش «ایرنا» وی تاکید کرد: مساله امنیت مساله‌ای نیست که به سادگی بتوان از آن گذشت. ان‌شاء‌الله مردم شریف ما شاهد مجازات قاطعانه این حریم‌شکنان خواهند بود.
 • تذکر قاضی سراج به شهرداری تهران

  میزان: قاضی سراج، رئیس سازمان بازرسی کل کشور از تذکر به شهرداری خبر داد و گفت: طبق بررسی‌های انجام شده شهرداری، سازمانی به نام سازمان بازرسی در زیر مجموعه خود ایجاد کرده است که این امر مصوبه‌ای ندارد و خلاف قانون است. وی گفت: به‌طور کتبی این مورد را به شهرداری اعلام و ابلاغ کرده‌ایم که از نام سازمان بازرسی استفاده نکند.
 • روایت کدخدایی از عجله احمدی‌نژاد برای اعلام صحت انتخابات ۸۸

  ایرنا نوشت: عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان در کانال تلگرامی خود در مطلبی با عنوان «برگی از تاریخ» نوشت: ظاهرا دوشنبه ۲۵ خرداد ۸۸ بعد از ظهر از دفتر رئیس‌جمهوری وقت اطلاع دادند که آقای رئیس‌جمهور ساعت ۲۱:۳۰ منتظر شماست. تعجب کردم چون ارتباط و رفت و آمدی نداشتم. سوال کردم از دفتر ایشان بپرسند موضوع چیست؟ پاسخ این بود که برخی مسائل روز.
 • دستور روحانی برای پیگیری برخورد با دختر خیابان انقلاب

  فرارو نوشت: شهیندخت مولاوردی، دستیار ویژه رئیس‌جمهور ایران در امور حقوق شهروندی، در حساب توییتر خود نوشت: در پی برخورد غیرقانونی مامور خاطی نیروی انتظامی با دختر خیابان انقلاب و مغایرت با بند ۳۱ منشور حقوق شهروندی، از سوی رئیس‌جمهور محترم، مامور پیگیری قضایی این پرونده شدم.

بیشتر