آرشیو روزنامه شماره ۴۲۵۱ دنیای اقتصاد

اخبار خبر - روزنامه شماره ۴۲۵۱

 • پاسخ برجامی فرانسه به آمریکا

  دنیای اقتصاد: وزیر خارجه آمریکا در ادامه سفر اروپایی خود که برای اصلاح برجام انجام می‌شود، با همتای فرانسوی خود دیدار کرد. ژان ایو لودریان در پاسخ به فشار‌های برجامی تیلرسون گفت: «ما درباره رعایت یک اصل مصمم هستیم و آن حفظ توافق هسته‌ای تا جایی است که همه طرف‌ها به آن احترام بگذارند.» او اضافه کرد: «اگر ایران به این توافق احترام می‌گذارد، همان‌طور که آژانس آن را تایید می‌کند، دلیلی برای عدم‌باور آن نداریم و همه طرف‌ها باید به آن احترام بگذارند و تیلرسون این را می‌داند.»
 • دو ابهام بزرگ بودجه ۹۵

  دنیای اقتصاد: دیوان محاسبات دیروز گزارش تفریغ بودجه سال ۱۳۹۵ را منتشر و به نمایندگان مجلس شورای اسلامی ارائه کرد؛ گزارشی که فارغ از ارقام کلی درباره درآمد و مصارف دولت در سال ۹۵، حاوی جزئیاتی از ۲ ابهام بزرگ بودجه ۹۵است.
 • جزئیاتی از مذاکرات ایران و عربستان در مورد حج

  ایسنا: رئیس سازمان حج و زیارت از افزایش احتمالی سهمیه حجاج ایرانی در سال ٩٧ خبر داد. نماینده ولی‌فقیه در امور حج چند روز پیش از سازمان حج و زیارت خواست در برنامه‌ریزی و اعلام جزئیات حج سال آینده تعجیل کند این در حالی است که اکنون حمید محمدی پس ازگذشت نزدیک به یک ماه بی‌خبری از پایان مذاکرات ایران و عربستان، اعلام کرد: «در مذاکرات درخواست افزایش ۵ هزار نفر به اضافه سهمیه سال پیش را مطرح کردیم که در صورت تحقق آن به عدد ۹۰ هزار نفر خواهیم رسید.»
 • هشدار مقامات کشوری و لشکری نسبت به مذاکره موشکی

  دنیای اقتصاد: همزمان با برخی اظهارنظرهای مقامات اروپایی مبنی بر احتمال مذاکرات موشکی با ایران، برخی مقامات لشکری و کشوری ایران نسبت به این مساله واکنش نشان دادند و هرگونه مذاکره بر سر مسائل موشکی را رد کردند.
 • تفاهم‌نامه ۳۷۷۶ میلیارد ریالی برای توسعه و پیشرفت پایدار جزیره هرمز امضا شد

  ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در راستای تحقق تدابیر رهبر معظم انقلاب در زمینه محرومیت‌زدایی و اقتصاد مقاومتی، با استانداری هرمزگان برای توسعه، پیشرفت و آبادانی همه‌جانبه جزیره هرمز تفاهم‌نامه ۳۷۷۶ میلیارد ریالی منعقد کرد.
 • موافقت مجلس با پیوستن ایران به کنوانسیون مبارزه با جرایم سازمان‌یافته

  دنیای اقتصاد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی به لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون سازمان ملل متحد برای مبارزه با جرایم سازمان یافته فراملی موافقت کردند. این لایحه پس از بررسی به رای گذاشته شد که از مجموع ۲۲۶ نماینده حاضر با ۱۳۲ رای موافق، ۸۰ رای مخالف و ۱۰ رای ممتنع به تصویب مجلس رسید.
 • دستور روحانی برای کاهش تصدیگری دولت

  ایسنا: رئیس دفتر رئیس‌جمهور از برگزاری نشست خبری رئیس‌جمهوری با حضور خبرنگاران رسانه‌های داخلی و خارجی طی دو هفته آینده خبر داد.محمود واعظی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره اظهارات وزیر خارجه آمریکا مبنی‌بر تشکیل کارگروهی مشترک میان اروپا و آمریکا برای بررسی اعمال تعدیل‌هایی در برجام تصریح کرد: موضع نظام، دولت و وزارت خارجه در ارتباط با برجام موضعی یکسان است و از نظر ما مذاکرات برجام تمام شده و تحت هیچ شرایط و عنوانی دوباره انجام نخواهد شد.
 • یکشنبه؛ بررسی بودجه در صحن علنی

  دنیای اقتصاد: علی مطهری، نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان جلسه علنی دیروز مجلس، اعلام کرد که بررسی لایحه بودجه ۹۷ یکشنبه آینده در دستور کار قرار می‌گیرد. حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رئیس‌جمهور نیز دیروز در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران گفت: امیدواریم تا ۲۲ بهمن رسیدگی به لایحه بودجه به پایان برسد و به شورای نگهبان ارسال شود. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، امیری با بیان اینکه رئیس‌جمهور در انتخابات وعده‌هایی از جمله ریشه‌کنی فقر مطلق، ایجاد اشتغال و... به مردم داد، گفت: باید یکپارچگی لایحه حفظ شود تا رئیس‌جمهور بتواند برنامه‌های خود را اجرایی کند.
 • آخرین وضعیت پرونده‌های موسسات مالی

  فارس: غلامحسین محسنی‌اژه‌ای، معاون اول قوه‌قضائیه درباره آخرین پیگیری‌ها در مورد پرونده‌های موسسات مالی و اعتباری گفت: با همه تلاشی که تا به امروز صورت گرفته همه آنچه از اموال نقد و منقول و غیرمنقول صاحبان تعاونی‌ها شناسایی شده است، تکافوی همه بدهی‌ها‌ را نمی‌دهد و نهایتا دارد تلاش می‌شود تا با ایجاد یک خط اعتباری و کمک گرفتن از بانک مرکزی دستگاه‌های دیگری متکفل امور اینها شوند و سران سه قوه نیز در این زمینه جلسه دارند و نمایندگانی از قوه‌قضائیه، دولت و مجلس معرفی کردند و حداقل هفته‌ای یک بار جلسه برگزار می‌کنند و گاهی اوقات تعداد این جلسات در هفته نیز بیشتر می‌َشود.وی با بیان اینکه مقداری زمان می‌برد تا خط اعتباری تشکیل و اموال دیگری شناسایی شود، گفت: تلاش شده است تا کسانی که سپرده‌های کمتری داشته باشند بخش زیاد یا کل آن را دریافت کنند.
 • ۵ انتصاب درنیروی انتظامی

  فارس: سردار منتظرالمهدی، سخنگوی نیروی انتظامی از ۵ انتصاب مهم در نیروی انتظامی و با حکم سردار اشتری خبر داد.وی افزود: سردار محمودزاده به سمت معاونت طرح و برنامه و سردار قصری به‌عنوان رئیس پژوهشگاه علوم انتظامی منصوب شدند. منتظرالمهدی گفت: همچنین سردار درویشی به‌عنوان معاون مهندسی ناجا و سردار شیرزاد به‌عنوان رئیس پلیس بین‌الملل منصوب شدند. سخنگوی ناجا گفت: سرهنگ نوری هم به‌عنوان رئیس امور مالی و ذی‌حساب ناجا منصوب شد.
 • تمام دانشجویان بازداشتی تجمعات اخیر آزاد شدند

  ایسنا نوشت: وزیر علوم از آزادی تمامی دانشجویان بازداشتی تجمعات اخیر خبر داد و گفت: فقط دو نفر از دانشجویان بازداشتی به‌دلیل عدم تامین وثیقه تا دو روز پیش در بازداشت بودند که پیگیر وضعیت آنها نیز هستیم.
 • اخبار ضد‌ونقیض فوت چند نفر در مناطق زلزله‌زده به‌دلیل سرمازدگی

  ایسنا نوشت: شهاب نادری، نماینده اورامانات در مجلس شورای اسلامی گفت: شب گذشته چند نفر در مناطق زلزله‌زده به‌دلیل سرمازدگی فوت کردند.او در پایان جلسه علنی دیروز مجلس، در تذکری به رئیس‌جمهور خواستار رعایت تعادل و توازن منطقه‌ای شد و گفت: قطعا با رعایت تعادل و توازن منطقه‌ای فقیر، فقیرتر و غنی، غنی‌تر نخواهد شد.
 • دستور نجفی برای پیگیری کمک میلیاردی به یک حسینیه

  انتخاب نوشت: در پی انتشار گزارشی با عنوان «کمک میلیاردی شهرداری به یک حسینیه و مداح معروف» در برخی رسانه‌ها مبنی‌بر کمک‌های مالی شهرداری منطقه ۵ برای ساخت حسینیه‌ای در این منطقه، به دستور شهردار تهران، گزارشی پیرامون این موضوع تهیه شد.محمدعلی نجفی شهردار تهران دستور پیگیری جدی موضوعات مطروحه در گزارش مذکور که گویای تخلفات ساختمانی و مالی در فرآیند احداث حسینیه مورد اشاره بوده را خطاب به معاون شهرسازی و معماری و معاون مالی و اقتصاد شهری صادر کرده است.شهردار تهران از معاون شهرسازی و معماری خواسته است موضوع تخلفات ساختمانی ملک حسینیه بررسی شود.
 • درخواست احمدی‌نژادی‌ها برای برگزاری تجمع اعتراضی

  ایلنا نوشت: هفت نفر از اطرافیان رئیس دولت‌های نهم و دهم روز سوم بهمن‌ماه با ارسال نامه‌ای خطاب به وزیر کشور خواستار صدور مجوز تجمع مردمی برای اعلام اعتراض به برخی روندهای جاری در کشور و انتقاد از شرایط بد اقتصادی شدند. اسفندیار رحیم مشایی، سیدحسن موسوی، عبدالرضا شیخ الاسلامی، حمید بقایی، علی ذبیحی، مرتضی تمدن و علی‌اکبر جوانفکر از امضاکنندگان این نامه هستند.
 • واکنش بطحایی به بخشنامه آموزش و پرورش همدان

  فارس نوشت: وزیر آموزش و پرورش در مورد بخشنامه آموزش و پرورش استان همدان مبنی‌بر ممنوعیت حضور دانش‌آموزان ابتدایی در گلزار شهدا گفت: آوردن عنوان گلزار شهدا در بخشنامه آموزش و پرورش، ناشی از بی‌دقتی بوده است.سید محمد بطحایی در حاشیه جلسه هیأت دولت بابیان اینکه ما نباید این واژه را در این بخش‌ها به کار می‌بردیم، گفت: منظور، حضور دانش‌آموزان کلاس‌های اول و دوم ابتدایی و پیش‌دبستانی‌ها در آرامستان‌ها بوده که به هر حال متخصصان تربیتی تأکید نمی‌کنند که بچه‌های خردسال در آرامستان‌ها حضور پیدا کنند.وی با بیان اینکه این دستورالعمل، آزمایشی بوده و تا اسفندماه به‌صورت آزمایشی اجرا می‌شود، تصریح کرد: در دستورالعمل تکمیلی که برای فروردین ۹۷ صادر خواهیم کرد، این را تصحیح می‌کنیم.
 • کشف دو محموله انفجاری در شرق و غرب کشور

  ایرنا: وزارت اطلاعات طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: سربازان گمنام امام زمان (عج) موفق شدند دو محموله بمب، مواد منفجره و مهمات را که به‌منظور عملیات تروریستی و انفجاری گسترده در اماکن عمومی وارد کشور شده بود، شناسایی و خنثی کنند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر