آرشیو روزنامه شماره ۴۲۲۰ دنیای اقتصاد

اخبار خبر - روزنامه شماره ۴۲۲۰

 • استراتژی فشار‌های غیر‌برجامی علیه ایران

  دنیای اقتصاد: چند روز پس از انتشار قانون بودجه دفاعی آمریکا که علاوه بر مشخص‌کردن بودجه‌ها و هزینه‌های این کشور به تعیین سیاست‌های دفاعی آمریکا می‌پردازد و حاوی بندهایی درباره ایران است، کاخ سفید روز گذشته راهبرد جدید امنیت ملی آمریکا را منتشر کرد. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در این سند، ایران و کره‌شمالی را کشورهای یاغی نامید و مدعی شد که حکومت‌های کره‌شمالی و جمهوری اسلامی ایران متعهد به بی‌ثبات کردن مناطق خود، تهدید اتباع آمریکا و متحدان آن کشور و نیز برخورد شدید با مردم خودشان هستند.
 • نمره اهل نظر به دنیای اقتصاد

  دنیای‌اقتصاد: پانزدهمین سالگرد روزنامه دنیای اقتصاد دوشنبه شب گذشته با حضور صاحب‌نظران، فعالان اقتصادی، تصمیم‌گیران و اهالی رسانه برگزار شد. در این مراسم مدیران ارشد گروه رسانه‌ای دنیای اقتصاد گزارشی از اقدامات انجام‌شده در یک دهه و نیم گذشته ارائه کردند. صاحب‌نظران و سخنرانان هم با اشاره به وجه تمایز روزنامه دنیای اقتصاد و سبک و نگرش این مجموعه در مواجهه با مسائل اقتصاد ایران، پایبندی روزنامه را به اصول اعلامی از ابتدا تا کنون تایید کردند. سخنرانان با اشاره به دشواری‌های کار رسانه، عملکرد ۱۵ ساله «دنیای اقتصاد» را چشمگیر توصیف کردند.
 • واکنش روحانی به نقد بودجه در فضای مجازی

  دنیای اقتصاد: رئیس‌جمهور دیروز با تاکید بر اهمیت نظارت مردم بر کار حکومت گفت: «شاید باور نکنید، اگر بگویم چقدر خوشحالم، وقتی بودجه ما به مجلس رفت و در فضای مجازی، غوغایی به‌پا شد؛ چقدر قشنگ. همه مردم به صحنه آمدند، سازمان برنامه و بودجه، دولت و شخص رئیس‌جمهور را نقد ‌کردند.» روحانی با بیان اینکه وقتی مردم به‌صورت شفاف ببینند ما چه می‌کنیم، فساد ریشه‌کن می‌شود، افزود: بنابراین باید در اتاق شیشه‌ای برویم و نورافکن روی ما باشد.
 • توافق فرانسه با آمریکا برای تشدید فشار بر ایران‌

  دنیای اقتصاد: وزیر خارجه فرانسه از توافق با آمریکا برای تشدید فشار بر ایران سخن گفته است. وزیر خارجه فرانسه پس از دیدار با وزیر خارجه آمریکا و برخی از اعضای کنگره در واشنگتن برخی ادعاها علیه ایران را تکرار کرد.
 • هشدار رحیم صفوی درباره انتخابات ۲۰۱۸ عراق

  دنیای اقتصاد: دستیار و مشاور عالی نظامی فرمانده معظم کل قوا بر این نکته تاکید کرد که دیپلماسی باید همگام با قدرت نظامی پیش برود.
 • ناترازی عملیاتی درکارنامه دولت

  دنیای اقتصاد: بررسی آخرین اطلاعات منتشر شده از سوی بانک مرکزی درخصوص وضعیت بودجه عمومی دولت، حاکی از یک ناکارآیی عملیاتی در هفت ماه نخست سال جاری است. به‌طوری که در بازه زمانی یاد شده، از یک طرف رشد درآمد‌های مالیاتی متوقف شده و از طرف دیگر هزینه‌های جاری دولت رشد بیش از ۱۳ درصدی داشته که بیش از تورم انتظاری در این بازه هفت ماهه بوده است.
 • کشور از ناکارآمدی مدیریت اقتصادی رنج می‌برد

  جلسه دیدار اعضای فراکسیون اشتغال مجلس شورای اسلامی با معاون اول رئیس‌جمهور برگزار شد.
 • لزوم تغییر رویکرد در سیاست‌های درمانی

  مرکز پژوهش‌های مجلس در دو گزارش با موضوع «عملکرد بخش درمان سازمان تامین اجتماعی» و «عملکرد سازمان بیمه سلامت» در سال‌های ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶، به بررسی منابع و مصارف این دو سازمان اجتماعی در دولت یازدهم پرداخته است.
 • برنامه سه سطحی یارانه‌ای برای دهک‌های حمایتی

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: افرادی که زیر نظر ‌‌نهادهای حمایتی هستند، می‌توانند تحت پوشش برنامه سه‌سطحی که مرحله آخر آن توانمندسازی است، قرار بگیرند.
 • تولید۲۰۰ هزار واحد مسکونی در سال

  رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه در اصلاح قانون نظام مهندسی جایگاه مهندسان ارتقا پیدا خواهد کرد، ادامه داد: ظرفیت تولید مسکن یک میلیون واحد در سال است که به ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار واحد افت داشته و در شرایط امروز در بهترین حالت ۲۰۰ هزار واحد بیشتر تولید نمی‌کنیم.
 • تحقیقات بانک مرکزی قطر درباره دستکاری ریال

  بانک مرکزی قطر از انجام تحقیقات حقوقی درباره تلاش کشورهای معاند برای آسیب زدن به اقتصاد این کشور از طریق دستکاری بازارهای مشتقات، اوراق بهادار و ارز این کشور خبر داد.
 • مردم گرانفروشی را گزارش کنند

  مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان البرز از اجرای طرح نظارتی به مناسبت شب یلدا خبر داد.
 • جهانگیری: دولت تلاش می‌کند اعتماد عمومی را افزایش دهد

  ایرنا: معاون اول رئیس‌جمهوری با بیان اینکه دولت بر عهد و پیمانی که با مردم بسته، پایبند است، گفت: دولت تلاش می‌کند اعتماد عمومی را در مردم افزایش دهد.
 • لاریجانی: افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان صددرصد کذب است

  دنیای اقتصاد: علی لاریجانی رئیس مجلس در جلسه علنی دیروز در پاسخ به اخطار دو نماینده، با تاکید براینکه افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان صددرصد کذب است، گفت که ما در هیات‌رئیسه به دنبال کاهش بودجه مجلس هستیم لذا نباید با آبروی افراد بازی شود. ما در کشور بیشتر از عدالت اقتصادی به عدالت اخلاقی نیاز داریم.
 • رد مصوبه مجلس درباره انتخابات شوراها

  فارس: شورای نگهبان طی نامه‌ای به علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی مصوبه مجلس درباره عضویت اقلیت‌های دینی در شورای اسلامی شهر و روستا را رد کرد. در این نامه آمده است: علاوه بر عضویت افراد غیر مسلمان در شوراهای اسلامی شهر و روستا در مناطقی از کشور که اکثریت مردم آنها مسلمان و پیرو مذهب رسمی کشور هستند با توجه به اینکه تصمیمات این شوراها درخصوص مسلمین بدون لزوم رسیدگی به آن در شورای نگهبان لازم‌الاتباع خواهد بود و با عنایت به نص فرمایشات بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) در تاریخ ۱۳۵۸.۷.۱۲ مذکور در صحیفه نور (جلد۶، چاپ ۱۳۷۱، صفحه ۳۱) خلاف موازین شرع شناخته شد.
 • واکنش دادستانی تهران به ضرب‌الاجل احمدی‌نژاد

  خبرآنلاین: دادستانی تهران در اطلاعیه‌ای درمورد پیام ویدئویی محمود احمدی نژاد، توضیحاتی را نسبت به پرونده زنجانی و ضرب‌الاجل ۴۸ساعته به قوه قضائیه ارائه داد. دادستانی تهران در این اطلاعیه اعلام کرد: رئیس قوه قضائیه همواره بر حفظ حرمت متهمان تاکید داشته‌اند و در سخنان اخیر خود نیز از شخصی نام نبرده یا اتهامی را منتسب نکرده‌اند. این اطلاعیه می‌افزاید: جمله تهدیدآمیز نیز تاثیری در عزم قضات رسیدگی‌کننده به پرونده‌های اتهامی افراد مرتبط با احمدی‌نژاد نخواهد داشت. به نامبرده توصیه می‌شود به جای تهدید دیگران، به مرجع قضایی پاسخگو باشد.
 • محکومیت تعدادی از مدیران دولتی به دلیل تخلفات انتخاباتی

  مهر: عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان، از دریافت گزارشی مبنی بر محکومیت قطعی تعدادی از مدیران دولتی به دلیل تخلفات انتخاباتی خبر داد.
 • گشایش تدریجی در وضعیت محصورین

  ایسنا نوشت: دریابان شمخانی دبیر شورایعالی امنیت ملی، درجریان سفر به استان کردستان درخصوص آخرین وضعیت پرونده حصر اظهار کرد: تصمیم اتخاذ شده درخصوص ایجاد گشایش در وضعیت محصورین به‌صورت تدریجی در حال انجام است.وی با اشاره به برخی اظهار نظرها و موضع‌گیری‌هایی که با اغراض سیاسی و جناحی درخصوص این پرونده انجام می‌شود افزود: به‌طور قطع فضاسازی‌های رسانه‌ای کمکی به این روند نخواهد کرد و مراجع مسوول بر اساس تصمیمات اتخاذ شده این پرونده را مدیریت خواهند کرد. او درخصوص آخرین وضعیت دیپلمات‌های مفقود شده ایران در لبنان ضمن تقبیح برخی شایعات کذب مطرح شده در فضای مجازی در مورد اختلافات میان وی و حاج احمد متوسلیان گفت: در طول ۳۵ سال گذشته اقدامات گسترده‌ای به‌صورت پنهان و آشکار برای روشن شدن وضعیت این عزیزان صورت گرفته اما به‌رغم قطعیت نقش رژیم صهیونیستی و عوامل وابسته به آن در ربایش دیپلمات‌های ایرانی هنوز امکان تعیین تکلیف قطعی وضعیت آنان حاصل نشده است.
 • بیادی: آینده رئیسی را خراب کردند

  عصر ایران نوشت: حسن بیادی یکی از چهره‌های اصولگرا گفت: به نظر من در مورد آقای رئیسی توطئه و با مطرح کردن ایشان به او ظلم کردند. شایعاتی در جامعه پیچید که آقای رئیسی در کشور آینده روشن‌تری خواهد داشت که با وارد کارزار ریاست جمهوری شدن ایشان، این آینده را خراب کردند.
 • انتقاد رئیس سازمان محیط زیست از گازوئیل غیراستاندارد

  ایسنا نوشت: رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست گفت: گازوئیل و ماشین‌ها دو عامل آلودگی هوا هستند؛ نه می‌توانیم جلوی رفت و آمد ماشین‌ها را بگیریم و نه بدون گازوئیل می‌توانیم زندگی کنیم.عیسی کلانتری در حاشیه اولین اجلاس ملی گزارش پیشرفت‌ها و راهکارهای رفع موانع تحقق حقوق شهروندی در ارتباط با موضوع آلودگی هوا، اظهار کرد: مشکل ما در ارتباط با گازوئیل است که باید اصلاح شود. گازوئیلی که می‌دهند ده‌ها برابر بیش از استانداردی که باید وجود داشته باشد، آلوده‌کننده است.رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست گفت: دولت چاره‌ای ندارد. اگر جلوی خودروها را بگیریم تا هوا را آلوده نکنند حمل‌و‌نقل از بین می‌رود. گازوئیل‌ها هم غیراستاندارد است. بالاخره باید بین بد و بدتر یکی را انتخاب کرد.وی در همین راستا ادامه داد: باید دعا کنیم باد بیاید تا آلودگی‌ها را جابه‌جا‌ کند وگرنه می‌توانیم بدون خودرو و بدون سوخت زندگی کنیم؟
 • حکم بقایی صادر شد

  میزان نوشت: رئیس کل دادگستری تهران گفت: حکم دادگاه درخصوص پرونده حمید بقایی صادر و روز گذشته (سه‌شنبه) به متهمان ابلاغ شد. اسماعیلی افزود: حکم صادره غیر قطعی بوده و ظرف ۲۰ روز قابل اعتراض و تجدید نظر‌خواهی است. جزئیات رای دادگاه پس از قطعیت اعلام خواهد شد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر