بالاترین حجم کشفیات کالای قاچاق مربوط به قاچاق سوخت است و تا کنون ۷‌میلیون لیتر سوخت قاچاق در استان تهران کشف شده است. فرمانده انتظامی استان تهران، از کشف ۱۹۰‌میلیارد ریال کالای قاچاق در هفته منتهی به نیمه آذر‌ماه جاری خبر داد.سردار رضا زارعی اظهار داشت: این میزان کالای قاچاق از سه باند شناسایی شده به دست آمده و ۹۳ پرونده در این خصوص تشکیل شده است.

وی گفت: ۳۲۱ نفر در مدت یاد شده در زمینه کالای قاچاق دستگیر شده اند که تحویل مراجع قضائی شده و کار رسیدگی به تخلفات آنان ادامه دارد.

زارعی تصریح کرد: بالاترین حجم کشفیات کالای قاچاق مربوط به قاچاق سوخت است و تاکنون ۷‌میلیون لیتر سوخت قاچاق در استان تهران کشف شده است.وی خاطر نشان کرد: بعد از سوخت سیگار، لوازم آرایشی و بهداشتی، دارو، قطعات یدکی خودرو و کالای منزل بیشترین حجم کشفیات پلیس استان تهران را به خود اختصاص داده‌اند.زارعی یادآور شد: چندی پیش در یک عملیات موفق انبار لوازم خانگی قاچاق در اسلامشهر کشف شد، که صدها دستگاه لوازم خانگی از جمله مایکروفر، ماشین لباسشویی، تلویزیون، جاروبرقی، قطعات خودرو، پیتزاپز و... از آن به دست آمد.

رییس پلیس استان تهران افزود: این انبار توسط تعداد قاچاقچی کالا از یک سازمان اجاره شده بود و کالاهای موجود در آن هیچ کدام مجوز نداشتند.وی تاکید کرد: به منظور برخورد با قاچاق کالا نیازمند تدوین سیاست کلی و همکاری نهادهای مختلف کشور جهت برخورد با متخلفان هستیم.