گروه حوادث - جدال ۴۸ ساعته کوهنورد نوجوان با مرگ در اعماق دره‌های شمال تهران با نجات او پایان یافت. این کوهنورد هنگامی که به ارتفاعات توچال رفته بود، به پایین سقوط کرده بود.

بیست و چهارم شهریورماه تعدادی دانش‌آموز نوجوان در قالب تیمی ۶ نفره جهت کوهپیمایی به ارتفاعات توچال رفتند.

این تیم که برای صعود تجهیزات مناسبی به همراه نداشتند، در ارتفاعات کوهستانی پیش رفتند تا سرانجام در مسیر بازگشت ساعت ۱۷ همان روز متوجه ناپدید شدن یکی از هم تیمی‌های خود به نام (حمیدرضا) شدند، براین اساس توقف کرده و به جست‌وجوی (حمیدرضا) ۱۷ ساله پرداختند. این در حالی بود که بعد از ساعت‌ها تلاش اثری از وی به دست نیامد. از این‌رو به دلیل تاریکی هوا و احتمال گم شدن دیگر اعضای تیم، به سمت دامنه بازگشتند.

به این ترتیب پس از اعلام مفقودیت این شخص در حوالی ایستگاه ۴ تله‌کابین توچال از فرمانداری شمیرانات، عملیات جست‌وجو جهت نجات این کوهپیما با همکاری تیم‌های آتش‌نشانی و نیروی انتظامی از روز شنبه آغاز شد اما بازهم اثری از وی به دست نیامد.تا سرانجام روز یکشنبه با درخواست خانواده حمیدرضا از جمعیت هلال‌احمر شمیرانات بلافاصله امدادگران کوهستان این جمعیت در قالب دو تیم ۶ نفره با به کارگیری سه قلاده سگ، جست‌وجوها را جهت پیدا کردن این کوهپیما در ارتفاعات توچال آغاز کردند.در میان تلاش بیش از ۱۰ ساعته امدادگران کوهستان سرانجام با پیدا شدن این کوهپیما در دره (مری) حوالی ایستگاه ۴ تله‌کابین توچال در ساعت ۱۵ عملیات به پایان رسید.حسین درخشان، سرپرست تیم امدادگران کوهستان جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه این کوهپیما در پی گم کردن مسیر اصلی از ارتفاع دره «مری» به پایین سقوط کرده بود گفت: سقوط این نوجوان به شکستگی مچ پا و آرنج وی منجر شد، این در حالی است که به دلیل گذشت بیش از ۴۸ ساعت از وقوع حادثه دچار سستی و بی‌حالی شده بود.

وی اضافه کرد: امدادگران کوهستان به دلیل احتمال شکستی کمر، مصدوم را با برانکارد به بیمارستان منتقل کردند و در حال حاضر وضعیت عمومی وی مناسب است.