نگاه سوم- روز گذشته، سفینه روسی ‌سایوز با سه سرنشین شامل انوشه انصاری، تاجر ایرانی مقیم آمریکا که حق سفر به ایستگاه بین‌المللی به عنوان توریست فضایی را خریداری کرد، همراه با یک کیهان‌نورد روسی و یک فضانورد آمریکایی از پایگاه فضایی بایکونور در قزاقستان به فضا پرتاب شد. انوشه انصاری اولین فضاگرد زن و چهارمین نفری است که تاکنون با پرداخت مبلغ هنگفت نزدیک به ۲۰ میلیون دلار حق سفر به فضا را پیدا کرده است. او در تمام طول دوران آماده‌سازی خود پرچم ایران را به عنوان وطن و زادگاهش بر بازو داشت و قصد داشت با این پرچم سفر فضایی خود را تجربه کند که با لجاجت آمریکایی‌ها مجبور به برداشتن این پرچم از بازوی خود شد تا تنها با یک قلب ایرانی که کسی نمی‌تواند آن را از ایرانیان بگیرد این سفر استثنایی را آغاز کند.

انصاری، بنابر اخبار و اطلاعات منتشره درپی راه اندازی یک شرکت رایانه‌ای به اتفاق همسرش حمید، درآمد خوبی کسب کرده بود و به این وسیله توانست هزینه سنگین این سفر فضایی را به عنوان اولین زن فضاگرد متقبل شود.او ماه‌ها به تمرینات جدی ادامه داد تا بتواند به عنوان یک زن سختکوش ایرانی این سفر را تجربه کند؛ انصاری که درپی عدم آمادگی توریست ژاپنی با یک خوش شانسی همراه شد توانست این سفر را زودتر از موعد مقرر و به جای توریست ژاپنی انجام دهد.

انصاری در تمام مصاحبه‌های خود عشق و علاقه به وطن اصلی خود ایران را هرگز پنهان نکرد تا جایی که عکس‌هایی از او منتشر شد که پرچم ایران را بر بازو داشت، پرچمی که انصاری می‌خواست با افتخار، آن را به فضای لایتناهی ببرد. انوشه انصاری این علاقه را با مصاحبه با شبکه چهار تلویزیون ایران و برنامه آسمان شب تکمیل کرد تا این شادی را با تمام هموطنانش تقسیم کند، انصاری که به گفته خود تمام نوجوانی را در ایران گذرانده هیچگاه از یاد وطن غافل نبوده و همواره خواستار سربلندی آن است.