گروه کامپیوتر- این روزها بزرگ‌ترین سرویس‌دهنده وبلاگ‌نویسی فارسی وضعیت بحرانی را پشت‌سر می‌گذارد. به دنبال شایعاتی درباره انتقال سایت بلاگفا و در نهایت تکذیب آن توسط مسوولان این سایت، مدیر عامل شرکت نرم‌نگاران آرمیتیس در جلسه مطبوعاتی در همین خصوص گفت: «طبق این قرارداد که از نظر رقمی بزرگ‌ترین قرارداد سایت‌های اینترنتی در ایران است، کلیه حقوق مادی و معنوی راجع به آن باید به خریدار منتقل شود که این حقوق عبارت از کلیه حق بهره‌برداری تجاری و نرم‌‌افزاری از سایت بلاگفا است».

حمید محمودزاده با بیان اینکه تا حالا با وجود برگزاری بیش از ۷جلسه با فروشنده بلاگفا به نتیجه مشخصی نرسیده‌ایم، گفت: «در صورتی که به نتیجه درستی نرسیم، از مراجع قانونی اقدام به پیگیری این فضا خواهیم کرد که این اتفاق ممکن است برای کاربران از لحاظ محتوا مشکلاتی را به وجود بیاورد. با این همه اگر مساله از راه دوستانه حل نشود تا زمان مشخص‌شدن تکلیف می‌توانیم بلاگفا را مسدود کنیم. در واقع حداکثر تا دو هفته دیگر اگر این انتقال صورت نگیرد چاره‌ای جز مسدودکردن سایت نخواهیم داشت».

در مقابل علیرضا شیرازی، مدیر سایت بلاگفا با توجه به بحث‌های مطرح شده اعلام کرد: «مراجع قضایی تعیین‌کننده مالکیت سایت هستند. در این زمینه اقدامات قانونی در جهت برخورد بر مدعیان جدید مالکیت سایت آغاز شده است و اصولا تا قبل از اعلان نتیجه توسط مراجع قضایی هر گونه ادعایی وجاهتی ندارد.» شیرازی ادامه داد: «در خصوص قراردادی که موضوع مورد بحث است، اصولا خریدار به تعهدات خود که در بند سه قرارداد ذکر شده عمل نکرده و تنها شرطی که می‌توانسته به نوعی خریدار را نسبت به «برند» بلاگفا صاحب حقوقی کند، صورت نگرفته است و در حقیقت خریدار از ادامه پروسه این قرارداد سرباز زده و منصرف شده است که طبیعتا در چنین شرایطی اصولا طرح ادعای مالکیت سایت به نوعی نشر کذب و اقدام بر علیه منافع و اعتبار سایت است».