گروه بازارچه - مدیرعامل شرکت نوشابه‌سازی زمزم از مصوبه شورای‌عالی سلامت مبنی بر ممنوعیت عرضه نوشابه در ادارات دولتی به شدت انتقاد کرد و گفت: اگر آشامیدن نوشابه مضر است، پس چرا کشورهای دیگر که از ما پیشرفته‌تر هستند، نسبت به محدود کردن مصرف این محصول اقدام نکرده‌اند. مدیرعامل شرکت زمزم در جمع خبرنگاران میزان کل تولید سالانه شرکت زمزم را حدود ۴میلیارد بطر شامل نوشابه، دوغ، آب معدنی، دلستر و... ذکر کرد و افزود: ۳میلیارد بطر از این رقم تنها مربوط به نوشابه است. حداد مقدم افزود: ما می‌توانیم بخشی از ظرفیت تولید نوشابه را به تولید دوغ اختصاص دهیم، اما چرا باید این کار را انجام دهیم در حالی که برخی غذاها نظیر پیتزا را نمی‌توان با دوغ میل کرد.

مدیرعامل شرکت زمزم این تفکر را که داشتن شکر برای سلامتی مردم زیان‌بار است، غلط عنوان کرد و افزود: برای کاهش آثار زیانبار احتمالی مصرف برخی از فرآورده‌های غذایی باید راهکار ارائه و الگوی مصرف تدوین کرد تا با آن بتوان زمینه توسعه این صنعت را که نقش زیادی در ایجاد اشتغال و درآمد برای کشور دارد، فراهم کرد.

به عنوان مثال تولید نوشابه با شهد خرما که محصول جدید شرکت زمزم است یکی از این راهکارها است. وی متذکر شد: این شرکت برای از بین بردن تبلیغات منفی در زمینه مصرف نوشابه درحال رایزنی با شورای سلامت است. به گفته وی سرانه مصرف نوشابه در آمریکا ۲۴۳لیتر، کشورهای عربی و حوزه خلیج‌فارس ۹۰لیتر، اتحادیه اروپا ۸۸لیتر، روسیه ۱۱۰لیتر و در ایران تنها ۲۸لیتر است. مدیرعامل شرکت زمزم صنعت نوشابه را صنعتی رقابتی دانست و گفت: با وجودی که مشکلات صادرات کالاهای تولیدی این شرکت به علت هزینه‌های بالای حمل‌ونقل زیاد است، اما این شرکت توانسته با عرضه کالاهای خود در بازارهای یاد شده، اقبال عمومی را برای محصول تولیدی خود در دنیا به دست آورد. وی گفت: نقش این صنعت در ایجاد درآمدهای ارزی و اشتغال سبب شده است که کشورهای دنیا به این صنعت توجه کنند، در حالی که در ایران به این صنعت اهمیت چندانی داده نمی‌شود. مقدم یادآور شد: گردش مالی این صنعت در جهان در سال حدود ۴۵۰میلیارد دلار است.