سخنگوی رزمایش ضربت ذوالفقار نیز گفت: نسل جدیدی از موشک‌های هوشمند در رزمایش ارتش جمهوری اسلامی‌ایران به کارگرفته می‌شود. وی گفت: این نوع موشک‌ها که به طور عملی شلیک خواهند شد، در توان دفاعی و رزمی‌نیروی دریایی ارتش بسیار موثر است به نحوی که نیروی دریایی را قادر می‌سازد تا در پهنه‌ دریاهای عمان، خلیج‌فارس و در دهانه اقیانوس هند از مرزهای آبی کشور به نحو شایسته‌ای دفاع کند.

سخنگوی رزمایش ضربت ذوالفقار از برد زیاد، هوشمندبودن، دقت، سرعت بسیار بالا و غافلگیرکننده و همچنین قدرت تخریب بالا به‌عنوان ویژگی‌های این موشک هوشمند و دوربرد نام برد.

بازتاب رزمایش

در همین حال مانور عظیم «ضربت ذوالفقار» از سوی ارتش جمهوری اسلامی‌ایران، در خبرگزاری‌ها نیز بازتاب‌های بسیار داشته است.

خبرگزاری فرانسه در این باره گزارش داد: نیروهای مسلح ایران رزمایش عظیمی‌را برای آزمایش تسلیحات و تاکتیک‌های جنگی جدید علیه دشمن احتمالی روز شنبه آغاز کردند. این رزمایش در ۱۴ استان شمال شرقی، جنوب شرقی، غربی و جنوبی ایران برای ۱۵ روز ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری فرانسه در این رزمایش راهبرد ضدهوایی جدیدی به منظور ناامن کردن آسمان برای دشمن با استفاده از انواع مختلف بالگرد، جنگنده و نیروهای زمینی مورد آزمایش قرار خواهد گرفت.

این خبرگزاری همچنین نوشت: در ماه آوریل گذشته، ایران رزمایش گسترده دیگری اجرا کرد که در آن انواع تسلیحات جدید از جمله موشک‌هایی با کلاهک‌های چندگانه، اژدرهای پرسرعت و موشک‌های ضدکشتی ضد رادار در آب‌های خلیج فارس مورد آزمایش قرار گرفت.