رییس پلیس امنیت فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با تاکید بر این که جمع‌آوری تجهیزات ماهواره از منازل همچنان ادامه دارد، از اخذ تعهد از حدود ۶۴‌هزار زن بدحجاب طی یک‌ماه گذشته خبر داد. به گزارش ایسنا، سردار علیپور ضمن تشریح فعالیت یک ماهه پلیس امنیت، با بیان این که جمع‌آوری ماهواره از پشت بام منازل همچنان ادامه دارد، گفت: در این میان گیرنده‌هایی که بر روی تراس منازل باشند نیز در مرحله بعدی جمع‌آوری می‌شوند.

وی افزود: به این ترتیب مناطق شهرک غرب، ونک، ولنجک، الهیه، تجریش، اکباتان و دو منطقه در جنوب شهر از وجود دیش‌های ماهواره پاکسازی شده است اما با توجه به این که برخی تجهیزات ماهواره خود را به تراس منزل منتقل کرده‌اند، در مرحله بعدی، جمع‌آوری ماهواره از تراس‌ ساختمان‌ها که جزو جرایم آشکار محسوب می‌شود، در دستور کار قرار می‌گیرد.

سردار علیپور با اشاره به این که تغییراتی در روش اجرایی جمع‌آوری ماهواره‌ها ایجاد شده است، تاکید کرد: قبل از ورود ماموران به پشت بام منازل، اطلاعیه‌هایی تهیه و در اختیار مدیران ساختمان‌ها قرار می‌گیرد تا خود راسا اقدام به جمع‌آوری کنند.

وی افزود: این در حالی‌ است که طی یک ماه گذشته با جست‌وجوهای پلیسی، ۴۸‌هزار و ۸۰۶ دستگاه تجهیزات ماهواره با انجام چندین عملیات، کشف و ۳۶ تولید کننده و توزیع‌کننده این تجهیزات دستگیر شدند.

سردار علیپور در ادامه در حوزه برخورد با اراذل و اوباش از دستگیری ۸۶ قداره کش و بزهکار که در سطح شهر ایجاد ناامنی می‌کردند، خبر داد و اظهار کرد: از میان دستگیر شدگان، شش تن نیز جهت عبرت دیگران در مناطق مختلف شهر گردانده شدند.

به گفته رییس پلیس امنیت تهران، این افراد از اراذل و اوباش در مناطق مختلف وجود داشتند و با مزاحمان عادی تفاوت داشتند، از این رو چنانچه افرادی از آنها شکایتی دارند، می‌توانند به پایگاه‌های پلیس امنیت و مراجع قضایی مربوطه مراجعه کنند. سردار علیپور با ابراز نگرانی از ورود بی‌رویه سلاح از غرب کشور به پایتخت، گفت: در مرداد ماه سال‌جاری، ۵۰ قبضه سلاح جنگی و شکاری و ۱۲۰ قبضه سلاح تقلبی که به طور کامل شبیه به اسلحه جنگی بودند و تنها خوان نداشت، کشف و ضبط شد و در این رابطه ۱۲ تن که جهت قدرت‌نمایی و انجام اقدامات تبهکارانه اقدام به تهیه اسلحه کرده بودند، نیز شناسایی و دستگیر شدند. وی همچنین از کشف ۲۳‌هزار و ۱۷بطر و قوطی مشروبات الکلی و دستگیری ۱۶ تن در رابطه با خرید، فروش و حمل مشروبات خبر داد و افزود: این مشروبات از غرب کشور وارد شده و جغرافیای مصرف آن نیز بیشتر غرب تهران بود. سردار علیپور در ادامه این نشست خبری به خبرنگاران گفت: پلیس امنیت اقداماتی در جهت جمع‌آوری سی‌دی‌های مبتذل و مستهجن و همچنین سی‌دی فیلم‌هایی که قبل از اکران منتشر می‌شوند، صورت داده و به این ترتیب با دستگیری ۶۵ تن که در منازل و یا خیابان‌ها به صورت دستفروشی اقدام به فروش این اقلام می‌کردند، ۹۵‌هزار و ۱۰۰ سی دی کشف و ضبط شد. وی با بیان این که انتشار سی دی فیلم‌ها قبل از اکران به حوزه فرهنگ ضربه وارد می‌کند، اظهار کرد: بر این اساس خانه سینما و وزارت ارشاد باید جهت جلوگیری از این اقدامات پنهانی افرادی که به فیلم‌ها دسترسی دارند، وارد عمل شود.