شاکیان شرکت هرمی گلدکوئیست می‌توانند جهت جبران خسارت به دادگستری فارس مراجعه کنند. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی قوه قضائیه، حسینی دادستان شیراز با اعلام این مطلب گفت: طی پیگیری‌های دستگاه قضایی شرکت گلدکوئیست نسبت به معرفی نماینده حقوقی خود در دستگاه قضایی و شعبه ویژه اقدام کرده، این در حالی است که افراد شاکی از شرکت گلدکوئیست و نه شاکیان خصوصی می‌توانند درخصوص جبران خسارت اقدام کنند.

به گفته وی، تنها افرادی می‌توانند در این رابطه مراجعه کنند که قبل از قانون جدید سال ۸۳ نسبت به خرید و زیرشاخه شدن اقدام کرده‌اند.

حسینی به راه‌اندازی شعبه ویژه جهت رسیدگی به پرونده‌های شرکت هرمی در آبان ماه ۸۴ اشاره کرد و اظهار داشت: تا به حال ۲۵ پرونده تشکیل شده که ۵ پرونده از آن به دادگاه ارسال شده و ۱۵ نفر نیز در حال حاضر در بازداشت به سر می‌برند.

وی از دستگیری و بازداشت ۸۰ نفر از عاملان و فعالان شرکت‌های هرمی در شیراز خبر داد و گفت: برخی از این افراد با قید ضمانت آزاد شده‌اند.

حسینی از عموم مردم و به ویژه جوانان خواست تا از جذب شدن در این گروه‌ها بپرهیزند، زیرا عضویت در این شرکت‌ها جرم محسوب می‌شود و پیگرد قانونی دارد.