نقشه جانی ۲۸ ساله بندر انزلی برای قتل ماموران محافظش و فرار از مجازات قبل از اجرا ناکام ماند. یک مقام آگاه قضایی در گفت‌وگو با فارس با اعلام این خبر گفت: پس از دستگیری بهزاد (عامل شش جنایت در بندر انزلی) تحقیقات از او آغاز شد.

جانی بندر انزلی در ابتدا به قتل دختر ۲۷ ساله به بهانه پیدا کردن کار و با انگیزه تجاوز اعتراف کرد. به دلیل اینکه بهزاد فردی خونسرد بود، احتمال قتل‌های دیگر مطرح شد به همین خاطر قاتل جوان برای تحقیقات بیشتر در اختیار کارآگاهان جنایی پلیس آگاهی گیلان قرار گرفت.

وی در ادامه افزود: بهزاد که راز خود را فاش شده می‌دید لب به اعتراف گشود و به پنج قتل دیگر اعتراف کرد.

جانی بندر انزلی در ادامه تحقیقات ادعا کرد در مدتی که در شهر قدس تهران مشغول به کار بوده مرتکب سه فقره قتل دیگر نیز شده است.

وی اظهار داشت: با اقرار بهزاد ادعاهای او مورد رسیدگی قرار گرفت و مشخص شد، اعترافات او صحت ندارد. به همین دلیل بهزاد مورد بازجویی مجدد قرار گرفت. اما او همچنان بر اعترافاتش پافشاری می‌کرد.

سرانجام جانی بندر انزلی در بازجویی پرده از نقشه‌ شوم خود برای فرار از مجازات برداشت و گفت: به دلیل اینکه می‌دانستم مجازات مرگ در انتظارم است تصمیم به فرار از دست ماموران گرفتم. من خیلی تنومند هستم. می‌دانستم ماموران مرا برای بررسی اعترافاتم به شهر قدس می‌برند. به همین خاطر می‌توانستم در یک فرصت مناسب به دو مامور محافظم حمله کرده و با ضربه‌های رزمی آنها را کشته و فرار کنم.

امیر عباس سهراب بیگ، رییس کل دادگستری استان گیلان نیز با تایید سلامت متهم افزود: بهزاد برای معاینه به سازمان پزشکی قانونی فرستاده شده که متخصصان این سازمان پس از معاینه قاتل ۲۸ ساله وجود جنون و اختلالات روانی در او را رد کرد. وی افزود: جانی بندر انزلی فردی خونسرد و با هیکلی تنومند است که تمام قتل‌های خود را بدون استفاده از آلت قتاله انجام می‌داد. او در قتل‌های خود با ضربه‌ رزمی به گیجگاه قربانی‌هایش آنها را به قتل رسانده است.

بهزاد ۲۸ ساله معروف به خون آشام بندرانزلی متهم به قتل شش تن از سال ۷۷ تا خرداد سال ۸۵ است.

این قاتل جوان در سال ۷۷ با انگیزه تعرض به دختر ۱۲ ساله‌ای او را به قتل رساند و جسد را داخل چاهی انداخت، بهزاد در ادامه زن ۳۷ ساله‌ای به نام ساریه را با همان انگیزه کشت.

سومین و چهارمین قربانیان بهزاد دو مرد بودند که به خاطر اختلاف بر سر قمار دست به قتل آنها زد. جانی بندرانزلی در ادامه قتل‌های خود پسر ۱۷ ساله‌ای به نام میثم را به خاطر اختلاف با مادر مقتول به قتل رساند و پس از جنایت به صورتی صحنه‌سازی کرد که مرگ میثم خودکشی جلوه کند. بهزاد در آخرین جنایتش دختر ۲۷ ساله‌ای را به بهانه پیدا کردن کار به جنگل‌های اطراف بندرانزلی کشاند. او در آنجا با انگیزه تعرض به سوی دختر جوان حمله کرد اما با مقاومت او روبه‌رو شد به همین خاطر دست به قتل او زد. بهزاد در پیگیری آخرین جنایتش دستگیر و به پنج قتل دیگر اعتراف کرد. قرار است خون‌آشام بندرانزلی با تکمیل تحقیقات، محاکمه و مجازات شود.