گروه حوادث - یک مرد وقتی دید فروشنده‌ اشیای زیرخاکی به او حلبی فروخته است، دست به آدم‌ربایی ۲۰میلیون تومانی زد. پلیس تهران و خرم‌آباد در عملیات مشترکی توانستند اسارتگاه گروگان ۲۴ ساله در مرکز پایتخت را شناسایی و وی را آزاد کنند. بنابراین گزارش، روز پنج‌شنبه دوم شهریور ماه سال جاری بازپرس دایره نیابت قضایی تهران ماموریتی در دستور کار اداره ۱۱ پلیس آگاهی تهران قرارداد که در آن بایستی جوانی به نام «سعید» از دست گروگانگیران آزاد می‌شد. تیم ویژه پلیس وقتی به اقدامات تحقیقی پرداخت پی برد که سعید چندی پیش وقتی صبح خانه‌اش در خرم‌آباد را ترک کرده، به طرز مرموزی ناپدید شده است تا این که مردی ناشناس در تماس تلفنی برای آزادی سعید ۲۰میلیون تومان پول خواسته است.

این تجسس‌ها نشان داد گروگانگیران طعمه ۲۰میلیونی خود را به تهران انتقال داده‌اند و برای دریافت پول اصرار دارند. بدین ترتیب اقدامات تخصصی برای شناسایی مخفیگاه آدم‌ربایان در کمتر از ۷۲ ساعت نتیجه داد و کارآگاهان تهرانی توانستند با حمله غافلگیرانه به اسارتگاه سعید وی را رها کنند و آدم‌ربای ۵۰ ساله را بازداشت کنند.

مرد گروگانگیر وقتی پلیس را در برابر خود دید با ادعای این که سعید میهمانش بود، گفت: این پسر در ازای فروش اشیای عتیقه و زیرخاکی از من ۲۰میلیون تومان گرفته بود، وقتی این عتیقه‌جات را خواستم بفروشم پی بردم تقلبی هستند و از حلبی ساخته شده‌اند. در تماس با سعید خواستم این اختلاف مالی را حل کند، نپذیرفت. سراغش رفتیم و سوار بر خودرو او را به تهران آوردیم، قرار بود پولم را بپردازد و به خانه‌اش برگردد.