گروه حوادث - یک مرد بهداشت‌کار دهان و دندان که اقدام به پرکردن دندان‌های بیماران و تاسیس مطب کرده بود، به خاطر دخالت در امور پزشکی محاکمه شد. دادگاه پس از صدور دستور پلمب مطب این مرد او را به پرداخت ۵میلیون ریال جزای نقدی محکوم کرد. ۲۷ دی ماه سال ۸۴ ماموران مرکز اجرایی امر به معروف و نهی از منکر هشتگرد با گزارش مردمی در جریان تاسیس یک مطب دندانپزشکی و رفت‌وآمدهای مشکوک به این مطب قرار گرفتند. ماموران پس از مراجعه به مطب و کنترل رفت‌وآمدها متوجه مراجعه دو زن جوان به آن محل و بسته‌شدن در مطب شدند. ماموران پس از ورود به مطب و دستگیری دکتر دندانپزشک و دو زن جوان و یک مرد جوان دیگر در مطب به بازجویی از آنان پرداختند.

این پزشک ۴۰ ساله ابتدا ادعا کرد آن دو زن جوان قبلا هم برای پرکردن دندان‌ها به مطب وی مراجعه کرده‌اند.

پس از بازجویی پرونده‌ای در شعبه پنجم دادیاری دادسرای هشتگرد تشکیل و این پزشک به اتهام رابطه نامشروع و خلوت کردن با دو زن بازداشت شد.

دادیار پرونده همچنین دستور بررسی سوابق این دو زن و پزشک جوان را صادر کرد و با استعلام از مدیر شبکه بهداشت و درمان منطقه ساوجبلاغ جواز کسب، سابقه دندانپزشکی و دندانسازی او را مورد بررسی قرار داد.

تحقیقات ماموران بسیج حاکی از آن بود که این مرد جوان که در کار ساخت‌وساز ساختمان فعالیت دارد از یک ماه قبل اقدام به تاسیس مطب دندانپزشکی کرده و طبقه بالای مطب را به صورت رایگان در اختیار گردانندگان خانه فساد افغان قرار داده است و او با تاسیس این مطب بدون منشی و ساعت کار مشخص به صورت غیرمجاز اقدام به ویزیت بیماران خاص می‌کند. استعلام سوابق پزشکی وی نیز حاکی از آن بود که وی هیچ تخصص و سابقه علمی در زمینه دندانپزشکی و دندانسازی ندارد.

دادیار پرونده برای این مرد وثیقه ۳۰میلیون ریالی صادر کرد و چون او منکر هرگونه رابطه غیراخلاقی با بیماران و مراجعه‌کنندگان به مطب‌اش شد، به خاطر نبود دلیل، او را از اتهام رابطه نامشروع تبرئه کرد اما وی را به اتهام دخالت در امر پزشکی مجرم شناخت و دستور پلمب مطب وی را صادر کرد.

با حضور نماینده شبکه بهداشت و درمان دستگاه‌های یونیت دندانپزشکی، فور، پیپ هوا، لوازم و وسائل و مواد دندانسازی این مرد توقیف و مطب وی پلمب شد.

پس از صدور قرار مجرمیت این مرد پرونده برای صدور رای دراختیار شعبه اول دادگاه انقلاب هشتگرد قرار گرفت و قاضی دادگاه مستندا به ماده ۳ اصلاحی قانون مربوط به مقررات پزشکی و دارویی ضمن صدور حکم تعطیل محل کار، او را به پرداخت ۵میلیون ریال جزای نقدی محکوم کرد. پس از صدور حکم و اعتراض متهم به رای دادگاه پرونده برای بررسی نهایی در اختیار هیات قضات شعبه ۳۹ دادگاه تجدیدنظر استان تهران قرار گرفت.

متهم با ارائه لایحه اعتراضیه در دادگاه تجدیدنظر گفت: من این وسایل را در زمان سپری کردن تعهدات خدمتی ۵ ساله کاردانی بهداشت کار دهان و دندان خریداری کردم و به خاطر مراجعه بستگان آنها را در یکی از اتاق‌های ساختمانم قرار دادم اما هیچ مطبی تاسیس نکردم. در زمان دستگیری‌ام هم دو زن جوان وارد مطب من شدند و چون هوا سرد بود و من منتظر بودم تا مطب گرم شود، روی مبل کنار آنها نشستم اما ۱۰ دقیقه بعد ماموران وارد مطب شده و مرا دستگیر کردند.

من پس از دستگیری متوجه شدم آن دو زن سوابق متعددی به خاطر فساد اخلاق دارند اما من هیچ شناختی از بیمارانم ندارم و سابقه آنها برایم اهمیتی ندارد.هیات قضات شعبه ۳۹ دادگاه تجدیدنظر استان تهران علی‌اصغر تشکری، رییس و سیدمحمد دهنوی، مستشار دادگاه، پس از بررسی شرایط پرونده حکم صادره در دادگاه بدوی را مطابق قانون دانسته و عینا تایید کردند.