نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در خانه ملت دیروز در نطق پیش از دستور با تشکر از تلاش‌های مؤثر استاندار و مدیران استان گیلان در جهت سرعت بخشیدن به پروژه‌های ملی و استانی گفت: یاد و خاطره مقاومت و ایستادگی دو اسوه خدمتگزاری، ایثار و اخلاص، شهیدان رجایی و باهنر را در دوران سخت تقابل اندیشه‌های کفر و الحاد با اسلام ناب منبعث از افکار امام راحل گرامی می‌داریم. بهمن محمدیاری گفت: در آستانه ارائه لایحه دولت مبنی بر تامین ارز برای خرید بنزین مورد نیاز ۶ ماه دوم سال ۸۵ قرار داریم، با توجه به آن که تاکنون هیچ‌یک از برنامه‌های پیش‌بینی‌شده برای کاهش مصرف بنزین با موفقیت مواجه نشده و مهم‌تر این که در صورت تداوم رشد کنونی مصرف هر ساله شاهد رشدی بیش از ۱۰درصد مصرف بنزین خواهیم بود و با عنایت به این که دولت‌های پیشین نیز از بیم بروز پیامدهای تورمی و بحران‌های اجتماعی و اقتصادی جسارت واقعی کردن قیمت بنزین را نداشتند، این مساله را برای دولت‌های بعدی به ارث گذاشته‌اند.

عضو کمیسیون عمران اظهار داشت: دولت حاضر نیز با عدم چاره‌اندیشی جدید راه گذشته را ادامه داده و آینده مبهمی را در اختصاص یارانه انرژی ترسیم کرده است، لذا ضرورت دارد همکاران گرانقدر نسبت به این موضوع حساسیت ویژه نشان بدهند. محمدیاری گفت: باید از دولت بخواهند همزمان با ارائه لایحه، برنامه قطعی و عملیاتی یارانه انرژی برای آغاز سال ۸۶ را به مجلس ارائه داده و از هدر رفتن حدود ۳۰میلیارد دلار یارانه پنهان انرژی جلوگیری شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: ضمنا با عنایت به مفاد مصوبه مجلس مبنی بر ممنوعیت واردات بنزین از آغاز سال ۸۶ بر مبنای الزامات مقرر در تبصره ۱۳ از جمله افزایش ظرفیت تولید بنزین داخلی، افزایش ظرفیت حمل و نقل عمومی، ایجاد جایگاه عرضه گاز فشرده، تولید خودروهای دوگانه‌سوز، خارج کردن خودروهای فرسوده و غیره و توزیع بنزین تولید داخلی از طریق کارت هوشمند، پیشنهاد می‌کنم تسلیم لایحه آتی، به ارائه برنامه مشخص دولت در اجرایی کردن مصوبه مذکور موکول شود. وی تصریح کرد: بر مبنای مفاد بند الف تبصره ۱۳ مبنی بر تامین پیش پرداخت فاینانس قطار شهری شهرهای بزرگ، وزارت کشور نسبت به اجرایی کردن پروژه قطاره شهری در شهر رشت با جمعیت بیش از ۵۰۰هزار نفر اقدام و نتیجه را اعلام کند. محمدیاری به پروژه آزادراه قزوین، رشت، تالش و آستارا اشاره کرد و گفت: این پروژه با اعتبار مناسب و با سرعت مطلوب در دست احداث است، از شروع قطعه دوم پروژه ۴ بانده از تالش تا شیر آباد تشکر کرده و انتظار دارم در شروع پروژه کنارگذر تالش که پروژه فوق‌الذکر را کامل می‌کند، تسریع شود.