اکران عمومی «سرود تولد» به کارگردانی علی قوی‌تن از صبح دیروز به دستور مسوولان اداره نظارت و ارزشیابی متوقف شد. به گزارش مهر، با گذشت تنها چهار روز از آغاز نمایش عمومی «سرود تولد»، نمایش آن صبح روز گذشته در حالی متوقف شد که فیلم با کسب مجوز نمایش عمومی از اداره کل نظارت و ارزشیابی معاونت امور سینمایی وزارت ارشاد روی پرده رفته بود.

به نظر می‌رسد آنچه مشکلاتی را برای این فیلم ایجاد کرده بازی بهمن مفید است، هر چند فیلم با حضور همین بازیگر توانسته بود پروانه نمایش کسب کند. از همان آغاز تولید «سرود تولد» به نظر می‌رسید، حضور این بازیگر قدیمی سینما مشکلاتی را برای کسب پروانه نمایش ایجاد کند، اما کمتر کسی تصور می‌کرد پس از صدور پروانه نمایش عمومی و گذشتن چند روز از نمایش عمومی، مسوولان صادرکننده مجوز اکران دستور توقف نمایش را بدهند.

در چند سال اخیر گاهی اوقات نمایش فیلم‌ها در نیمه راه متوقف شده، اما هیچ‌گاه این اتفاق به صورت مستقیم با دستور مسوولان اداره نظارت و ارزشیابی صورت نگرفته است. به عنوان نمونه توقف اکران «مارمولک» در پی اعتراض‌های شدید علما و مراجع بود و اداره نظارت و ارزشیابی در این امر دخالتی نداشت.