صدا‌و‌سیمای جمهوری اسلامی ایران نشان ویژه سال ۲۰۰۶‌میلادی کمیته بین‌المللی المپیک را به خود اختصاص داد. «رضا قراخانلو»، رییس کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران در مراسم اهدای این نشان به سید عزت‌ا... ضرغامی که عصر شنبه در صدا‌و‌سیما برگزار شد، گفت: کمیته بین‌المللی المپیک پس از بررسی همه‌جانبه با توجه به نقش منحصر به فرد رسانه ملی در توسعه ورزش کشور و اشاعه فرهنگ ورزش در جامعه، صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران را شایسته دریافت این نشان ویژه بین‌المللی تشخیص داد.وی افزود: کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران مفتخر است به نمایندگی از کمیته بین‌المللی المپیک ضمن اهدای این نشان مراتب تقدیر و سپاس خود و آن کمیته جهانی را به پاس خدمات صدا‌و‌سیما به جامعه ورزش کشور اعلام کند.

رییس کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران وجود شبکه مستقل رادیویی ورزش، توجه برنامه‌سازان سیما به نقش و جایگاه ورزش در جامعه و تولید و پخش برنامه‌های گوناگون ورزشی در شبکه‌های مختلف سیما با هدف توسعه ورزش در جامعه را از عمده دلایل انتخاب صداوسیما برای دریافت این نشان جهانی ذکر کرد.قراخانلو در ادامه با اشاره به ایجاد تحول ملموس در برنامه‌های صداوسیما و تغییرات ایجاد شده در فرم و محتوای این برنامه‌ها در سال‌های اخیر افزود: نگرش جدید به برنامه‌ها و بخصوص برنامه‌های ورزشی زمینه همکاری جامعه ورزش کشور با صداوسیما را افزایش داده و موجب تقویت جایگاه ورزش در کشور شده است.

رییس سازمان صداوسیما نیز در این مراسم که جمعی از مسوولان کمیته ملی المپیک کشور و رسانه ملی حضور داشتند، گفت: افتخار دریافت این نشان بین‌المللی متعلق به همکاران رسانه ملی است که با تلاش شبانه‌روزی خود زمینه‌ساز ارتقای فرهنگی جامعه در ابعاد مختلف به ویژه ورزش هستند.