وزیر کشور با اشاره به اینکه نمی‌توانیم نسبت به اقتضائات سنی قشر جوان جامعه بی‌تفاوت باشیم، گفت: نباید از ترویج ازدواج موقت در جامعه که حکم خدا است، پروا داشته باشیم و این مساله باید با جسارت در کشور ترویج شود. وزیر کشور گفت: نباید از ترویج ازدواج موقت در جامعه که حکم خدا است، پروا داشته باشیم و این مساله باید با جسارت در کشور ترویج شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، مصطفی پور محمدی که در هم‌اندیشی حجاب، مسوولیت‌ها و اختیارات دولت اسلامی در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی قم سخن می‌گفت با اشاره به اینکه بالارفتن سن ازدواج در کشور باعث به وجود آمدن معضلات فراوانی می‌شود، اظهار کرد: در حال حاضر طیف گسترده‌ای از جمعیت کشور را جوانان با اقتضائات سنی و نیازهای خاص خود تشکیل می دهند و وظیفه داریم به این نیازها پاسخ گوییم.

وی متوسط سن ازدواج دختران را ۲۳ سال و متوسط سن ازدواج پسران را ۲۶ سال عنوان کرد و افزود: عده‌ای به جوانان توصیه می‌کنند تا نسبت به ازدواج در سنین پایین اقدام کنند ولی در شرایط فعلی امکان ازدواج به دلایل مختلف اجتماعی وجود ندارد و نیز نمی‌توانیم نسبت به اقتضائات سنی قشر جوان جامعه بی‌تفاوت باشیم.

وزیر کشور با بیان اینکه نیاز جنسی یکی از غرایز انسان است که باید از راه درست به آن پاسخ داده شود، گفت: دین اسلام جامع ترین دین است و برای تمام مشکلات بشر راه‌حل دارد و ازدواج موقت نیز در این دین مبین برای حل این‌گونه مشکلات مورد توجه قرار گرفته است.

وی تاکید کرد: اگر نخواهیم برای پاسخگویی به نیاز جنسی جوانان راه حل عملی ارائه دهیم باید منتظر تخلفات و تبعات فراگیر این مشکل باشیم. پورمحمدی با بیان اینکه باید با جسارت، ازدواج موقت ترویج شود، تصریح کرد: وقت آن رسیده است که حوزه‌های علمیه به این امر مهم اهتمام ورزند و به بررسی برخی حواشی که از اجرای این حکم خدا در جامعه ممکن است به‌وجود بیاید، پردازند.

نیازمند مراکز انتخاب همسر برای جوانان هستیم

همچنین امام جمعه موقت قم گفت: کشور نیازمند مراکزی برای انتخاب همسر برای دختران و پسران جوان است.

ابراهیم امینی، در خطبه‌های نماز جمعه قم ‌با اشاره به مشکلات جوانان در انتخاب همسر گفت:‌ مسوولان کشور باید با اقدامات مناسب و با تشکیل مراکزی جهت انتخاب همسر جوانان را در رفع این مشکل یاری رسانند.

وی ادامه داد: تشکیل این‌گونه مراکز از ضروریات جامعه است و مسوولان باید با برطرف کردن موانع، این طرح را در کشور اجرایی کنند.