دنیای اقتصاد - کمیسیون تلفیق مجلس، پس از چند روز بحث و بررسی، درنهایت نظر خود را درباره قیمت بنزین در بودجه سال آینده سه‌شنبه شب اعلام کرد. کمیسیون یاد شده با رای شکننده‌ای قیمت بنزین را در هر لیتر ۱۵۰ تومان تصویب کرد. از چند ماه پیش که دولت از مجلس اجازه خواست برای واردات بنزین از حساب ذخیره ارزی برداشت کند و به موازات آن به تشکیل بانک اطلاعاتی برای توزیع کارت‌های هوشمند سهمیه‌بندی اقدام کرد، بحث بنزین با توجه به بار مالی سنگین یارانه آن و حجم فزاینده بنزین وارداتی و افزایش مصرف سرانه به بحثی داغ تبدیل شد. گواینکه موضوع بنزین همواره یکی از بحث‌برانگیزترین بخش‌های بودجه بوده است ؛ چه آن زمان که در دولت میرحسین موسوی با سهمیه‌بندی بنزین ، بازار سیاه بنزین شکل گرفت و چه زمانی که مجلس هفتم در اولین لایحه بودجه‌ای که بررسی کرد، با اتکا به طرح تثبیت قیمت‌ها راه افزایش تدریجی قیمت این حامل انرژی را بر دولت خاتمی بست. تنها در دو دولت هاشمی ‌رفسنجانی بود که دولت و مجلس براساس برنامه‌های اول و دوم توسعه کشور، سالانه ۱۰درصد بر قیمت بنزین می‌افزودند و چنانچه این روال در مجلس هفتم متوقف نمی‌شد، چه‌بسا امروز حل مشکلات مربوط به یارانه غیرمستقیم بنزین و واردات آن تا این اندازه دشوار به نظر نمی‌رسید.

برخی صاحبنظران بر این باورند که با تصویب قیمت ۱۵۰تومانی برای هر لیتر بنزین، هم اهداف طرح تثبیت قیمت‌ها که مهار تورم در جامعه بود، نقض می‌شود و هم اهداف برنامه چهارم برای واقعی کردن قیمت سوخت که مهم‌ترین آنها جلوگیری از اتلاف منابع عمومی در یارانه سوخت و کاهش مصرف بی‌رویه فرآورده‌های نفتی در کشور محسوب می‌شود، محقق نخواهد شد.

به تعبیر دیگر، قیمت مصوب کمیسیون تلفیق، نه به اندازه قابل‌ قبولی از بار مالی عرضه بنزین یارانه‌ای می‌کاهد و نه مثل پیشنهاد دولت مبنی‌بر سهمیه‌بندی بنزین می‌تواند تا حدودی نسبت به گریز از تورم افسار گسیخته اطمینان‌بخش باشد. به نظر می‌رسد گزیری از نزدیک کردن قیمت داخلی عرضه بنزین به قیمت جهانی نباشد که البته عملیاتی کردن آن به جسارت تصمیم‌گیران و مجریان بستگی دارد؛ اما پیشنهاد کمیسیون تلفیق احتمالا هم با مخالفت طرفداران آزادسازی قیمت بنزین مواجه می‌شود و هم با مخالفت کسانی که نمی‌خواهند هزینه‌های این گام جسورانه را بپذیرند؛ چرا که این شیوه راهی میانه است که هیچ یک از دو طرف را راضی نخواهد کرد و به احتمال زیاد معایب دو راه اصلی دیگر را نیز به همراه خواهد داشت.

از این رو است که برخی از نمایندگان مجلس پیش‌بینی کرده‌اند که پیشنهاد کمیسیون تلفیق در زمان طرح در صحن علنی به تصویب نخواهد رسید. حتی محمد خوش‌چهره، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگاران پارلمانی از احتمال تغییر پیشنهاد کمیسیون تلفیق خبر داد و گفت: قرار است اعضای کمیسیون تلفیق یک‌بار دیگر در مورد بهای بنزین بحث کنند.

انوشیروان محسنی بندپی، عضو کمیسیون تلفیق بودجه نیز در گفت‌وگو با ایسنا گفت: این قیمت قطعی نیست و ممکن است مجددا تغییر کند و در این مورد دولت خود را کنار می‌کشد و می‌خواهد تعیین قیمت را به عهده‌ مجلس گذارد که به دلیل اینکه به روز‌های پایانی سال نزدیک می‌شویم، مجلس در مورد تعیین نرخ بنزین با احتیاط عمل می‌کند.

محمدمهدی مفتح، مخبر کمیسیون تلفیق نیز ضمن اعلام خبر تصویب قیمت ۱۵۰تومان برای هر لیتر بنزین و ۴۵تومان برای هر لیتر گازوئیل بدون سهمیه‌بندی، موکدا اعلام کرد که تصویب نهایی قیمت بنزین منوط به رای مجلس است.

غلامعلی حداد عادل رییس مجلس نیز به طور تلویحی اعلام کرد که ۱۵۰تومان برای هر لیتر بنزین نظر نهایی کمیسیون نیست و گفت: مذاکرات در کمیسیون (در این مورد) برقرار است.

حدادعادل با بیان این‌که باید منتظر نظر نهایی مجلس در رابطه با این مصوبه باشیم، اظهار داشت: دو دیدگاه در باب قیمت‌گذاری برای بنزین وجود دارد؛ یک دیدگاه معتقد است که قیمت بنزین افزایش پیدا نکند ولی با سهمیه‌بندی مصرف را کنترل کنیم ؛ ولی دیدگاه دیگر احتمال می‌دهد سهمیه‌بندی موجب ایجاد بازارسیاه شود و نرخ بنزین در بازار سیاه بالا رود و ما شاهد قیمت افزایش بنزین باشیم.وی تصریح کرد: آگاهی افکار عمومی نسبت به دیدگاه‌های دو طرف مفید است؛ ولی افکار عمومی در حال حاضر هیچ تصمیمی را از جانب مجلس ندانند.

به نظر می‌رسد بحث بنزین، موضوعی باشد که در هفته آینده که زمان تعطیلی جلسات علنی مجلس است، مهم‌ترین موضوع رسانه‌ها باشد. خبرگزاری مهر هم در این راستا از جو دیروز مجلس خبر داده است. به گزارش این خبرگزاری تصویب افزایش قیمت بنزین به ۱۵۰تومان در کمیسیون تلفیق، داغ‌ترین سوژه و سوال خبرنگاران از مجلسی‌ها بود؛ به طوری که موضوع هسته‌ای را کاملا تحت‌الشعاع خود قرار داده بود.