آیت‌ا... مشکینی، رییس و اعضای چهارمین دوره مجلس خبرگان رهبری سه‌شنبه‌شب با حضور در دفتر مجمع تشخیص مصلحت نظام با حجت‌الاسلام و المسلمین هاشمی رفسنجانی دیدار و گفت‌وگو کردند. به گزارش «ایسنا» در ابتدای این دیدار آیات و حجج اسلام خاتمی، معصومی، بوشهری، نعیم‌آبادی، قریشی، وافی و دری نجف‌آبادی مطالبی درباره حوزه‌های علمیه، کارآیی خبرگان و اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی و ماجراجویی‌های استکبار در منطقه مطرح کردند.

سپس رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تشکر از حضور اعضای خبرگان، به اهمیت و نقش حوزه‌های علمیه در هدایت و آگاهی معنوی جامعه اشاره کرد و گفت: پایگاه اصلی ولایت فقیه در جامعه، حوزه علمیه است.

وی با تاکید بر ضرورت تحقیقات و بررسی‌های مبنایی برای ارزیابی سطح علوم دینی و مراجع و کتب حوزه‌ها، نیاز بخش‌های مختلف جامعه از جمله در آموزش و پرورش، قضاوت و مساجد به مبلغان و طلاب دینی و رفع اساسی مشکلات مالی و معیشتی و مسکن هر قسمت، گفت: سرمایه‌گذاری و ایجاد نظم بیشتر و برنامه‌ریزی جامع در حوزه‌ها می‌تواند برای تحقق اهداف آینده کشور موثر و کارگشا باشد.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با اشاره به وظایف مجلس خبرگان رهبری به ویژه در بحث نظارت بخش‌های مصرح در قانون اساسی، گفت: مجلس چهارم خبرگان رهبری با توجه به دیدگاه‌های روشنگرانه رهبر معظم انقلاب می‌تواند به وظایف نظارتی خود فعال‌تر عمل کند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، به جلسه اخیر مقام معظم رهبری با مسوولان در خصوص ضرورت شتاب بخشیدن به اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی اشاره کرد و گفت: رهنمودهای بسیار مفید و دقیق ایشان برای اجرای به موقع و دقیق این اصل، حجت را بر همگان تمام کرد و همه دستگاه‌ها از جمله مجمع تشخیص مصلحت نظام آماده اجرای کامل منویات رهبری هستند.

هاشمی رفسنجانی، خلق ثروت و سرمایه را موجب رونق و توسعه و رفع مشکلات اقتصادی جامعه دانست و گفت: باید سرمایه‌گذاری مشروع تشویق و ترغیب شود.

وی با رد تک قطبی شدن جهان با توجه به وجود کشورهای بزرگ و قدرتمند تازه متولد شده و مهمتر از همه قدرت بزرگ جهان اسلام و به ویژه جمهوری اسلامی ایران، گفت: آمریکا در مساله هسته‌ای ایران در پی تصفیه حساب و رفع مسائل سیاسی خود با ایران است و قطعا نخواهد توانست ما را از این حق مسلم محروم کند.