محمود احمدی‌نژاد، رییس‌جمهوری کشورمان دیروز در دومین روز از سفر استانی هیات دولت به استان گیلان با حضور در جمع پرشور مردم شهرستان‌های سیاهکل، رشت، رودسر و املش تاکید کرد: اگر ما ۱۰ سال بقیه کارها را تعطیل کنیم و کشور به صورت متمرکز بر این انرژی هسته‌ای و فناوری‌های آن متمرکز شود، به فضل الهی و با کمک جوانان ایران می‌توانیم ۵۰ سال جلو برویم و این کار می‌ارزد و دارای ارزش است. وی افزود: بی دلیل نیست که دولت‌های زورگو با تمام توان در مقابل ملت ایران ایستاده‌اند تا جلوی احقاق حقوق ملت را بگیرند. رییس شورای عالی امنیت ملی، فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای را در خدمت ملت ایران دانست و خطاب به کشورهای غربی و دشمنان ملت ایران گفت: بدانید ملت ایران مصمم است از همه حقوق قانونی خود استفاده کند و در این مسیر پرافتخار حتی یک گام هم عقب‌نشینی نخواهد کرد.

رییس‌جمهوری ملت ایران را یکپارچه، متحد و منسجم در هر شهر و روستا خواند و گفت: ملت ایران بر حق مسلم خود در استفاده از انرژی هسته‌ای در همه جای ایران یک صدا فریاد می‌زند «انرژی هسته‌ای حق مسلم ما است».

احمدی‌نژاد با بیان اینکه دشمنان تصور می‌کنند با ایجاد بازی‌های سیاسی می‌توانند انرژی ما را به جای سازندگی معطوف بازی‌های خود کنند، اظهار کرد: بدانید این ملت آنقدر پرتوان است که هم مساله هسته‌ای را جلو خواهد برد و هم به فضل الهی ایران را خواهد ساخت و به الگوی پیشرفت تبدیل خواهد کرد.

وی افزود: برخی از دانشمندان در حال حاضر معتقدند که جهان به دو قطب تبدیل شده است، قطب اول هفت- هشت کشور هستند که بیش از ۸۰درصد از امکانات را در اختیار دارند و ثروت دیگر کشورها را چپاول می‌کنند و بر سفره‌ای آباد نشسته‌اند. این کشورها دارای چرخه تولید سوخته هسته‌ای هستند و دوست ندارند که پای سایر ملت‌ها به این سفره باز شود و بیش از ۹۰درصد مردم جهان بر سر سفره فقر و عقب‌ماندگی نشسته‌اند و از امکانات برخوردار نیستند.

احمدی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: خوشحالیم که ملت ایران با اقتدار و تدبیر این انحصار را شکسته است و به سرعت به سمت تبدیل شدن به کشور پیشرفته در عرصه هسته‌ای تبدیل می‌شود و در کنار دیگر کشورهای هسته‌ای قرار می‌گیرد.

رییس‌جمهوری افزود: ملت ایران، ملتی متواضع است، ولی در دفاع از حق خود کوتاه نمی‌آید، آرامش دریا را دارد ولی دشمنان باید روز طوفانی این دریا را نیز در نظر بگیرند. احمدی‌نژاد گفت: همه مسوولان لشگری و کشوری باید بدانند که امروز استقلال و آزادی ما مدیون شهدا و ایثارگران است، ملت ما تا ابد بدهکار ایثارگران خواهد بود و این یک حقیقت است.

عده‌ای نباید خودشان را طلبکار این ملت بدانند. این افراد باید یادشان باشد که چگونه پشت میز‌ها و صندلی‌ها رفته و فرصت کار به آنها داده شد. به خاطر ایستادگی و دلاوری شهدا، ایثارگران و جانبازان، توانستند به این موقعیت دست پیدا کنند و همه ملت تا آخر بدهکار آنها خواهند بود. همه ما از وزیر گرفته تا رییس‌جمهور باید برای حل مشکل ایثارگران تلاش کنیم.