با پایان یافتن مهلت نام‌نویسی سیم‌کارت تلفن‌‌همراه دولتی که از ۱۲ تا ۳۰ بهمن‌ماه انجام شد در مجموع ۲‌میلیون و ۴۸۲‌هزار و ۷۶۸ سیم‌کارت در دفاتر پستی کشور نام‌نویسی شد. به گزارش خبرگزاری دانشجویان، بنا بر اعلام مسوولان شرکت پست از این تعداد یک‌میلیون و ۸۶۳‌هزار و ۸۹۶ سیم‌کارت اعتباری و ۶۱۸‌هزار و ۸۷۲ سیم‌کارت دایمی بوده است، همچنین ۴‌هزار و ۲۱۴ سیم‌کارت تلفن‌همراه دولتی از طریق اینترنت نام‌نویسی شده است که از این تعداد سه‌هزار و ۹۷۴ سیم‌کارت اعتباری و ۲۴۰ سیم‌کارت دائمی بوده است.

به گزارش «ایسنا» مهلت نام‌نویسی سیم‌کارت دولتی ۳۰ بهمن‌ماه به پایان رسید؛ بر این اساس همانطور که مسوولان مخابرات پیش‌بینی می‌کردند سیم‌کارت‌های اعتباری دولتی با استقبال خوبی مواجه شد به طوری که از بیش ۲‌میلیون متقاضی تنها در حدود ۶۰۰‌هزار سیم‌کارت دایمی نام‌نویسی شد و در واقع بیشترین نام‌نویسی به سیم‌کارت‌های اعتباری اختصاص داشت.

آمارها نشان می‌دهد که این دوره نام‌نویسی سیم‌کارت با استقبال کمتری نسبت به سال گذشته مواجه شد، البته‌ پیش از این مسوولان مخابرات بر اساس نظر سنجی پیش‌بینی کرده بودند که میزان نام‌نویسی سیم‌کارت تلفن‌همراه در بهمن‌ماه ‌۸۵ بین سه تا ۴‌میلیون متقاضی باشد.

برخی کارشناسان معتقدند یکی از دلایل کاهش استقبال از ثبت‌نام سیم‌کارت به علت پایین آمدن قیمت‌ سیم‌کارت و نزدیک شدن بهای آن به قیمت‌ بازار آزاد است، چراکه بیشتر افرادی که سال‌های پیش به ثبت‌نام اقدام می‌کردند بیشتر به‌دنبال سرمایه‌گذاری و کسب سود از خرید سیم‌کارت دولتی بودند.

اما محمد سلیمانی، وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات، درباره واگذاری سیم‌کارت‌های ثبت‌نامی بهمن ۸۵ خبر داده بود: با ظرفیت‌سازی صورت گرفته در بخش تلفن‌همراه و تعداد متقاضیان در ثبت‌نام اخیر، واگذاری سیم‌کارت‌های جدید در تعدادی از استان‌ها اواخر اسفندماه آغاز می‌شود.