معاون حقوقی وامورمجلس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفت: با وجود توسعه و گسترش فناوری‌ها در کشور، ایران در زمینه تجارت‌الکترونیک در بین کشورهای جهان در رتبه ۱۱۵قرار دارد. «صمد مومن‌با...» در مراسم معارفه مدیرعامل جدید شرکت‌ مخابرات استان قزوین با اشاره به سیاست این وزارتخانه برای گسترش IT در کشور و صادرات این تکنولوژی افزود: در سال ۲۰۰۵ کشورهای جهان از فروش خدمات IT بیش از دوهزار و ۱۴۶میلیارد دلار درآمد داشتند که کشور ما به لحاظ قوانین نامناسب دراین رابطه سهمی نداشت.

به‌گفته وی در صورت ایجاد شرایط مناسب، سالانه ۲۰میلیارد دلار از صادرات این فناوری درآمد ارزی نصیب کشور خواهد شد. معاون وزیر ارتباطات تصریح کرد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال‌جاری برای گسترش فضای تحقیق در مراکز علمی و دانشگاهی پهنای باند شبکه اینترنت ۲۱۵دانشگاه کشور را افزایش داده‌است. به گفته وی استان قزوین به لحاظ موقعیت صنعتی، اقتصادی و جغرافیایی شرایط لازم برای پایلوت تجارت الکترونیک کشور را دارد.

وی اظهار داشت: استان قزوین با برخورداری از صنایع متعدد، شرایط مناسبی برای راه‌اندازی تجارت الکترونیک و استفاده از آن را برای مبادلات تجاری و صنعتی دارد.