انتقادها به پخش سریال ساعت شنی همچنان ادامه دارد و نه تنها عده‌ای از مسوولان خواستار قطع نمایش این مجموعه شدند که بازیگران و دست‌اندرکاران این مجموعه هم نسبت به سانسور قسمت‌هایی از ساعت شنی اعتراض کرده‌اند. نسرین مقانلو به ایسنا می‌گوید: تا ۷-۸ قسمت پخش سریال «ساعت شنی» با وضعیت چندان بدی مواجه نبود و تنها یک سری از دیالوگ‌ها حذف می‌شد؛ اما از قسمت ۸-۹به بعد، سریال با حذف بسیار همراه شد.

مقانلو معتقد است این سریال به معضلات اجتماعی می‌پردازد و برای بیان اهداف سازندگانش باید به آن فرصت داد.

اما انگار صدای او به مسوولان صداوسیما نرسید؛ چرا که به لطف آمدن ماه صفر، فرصت قطع پخش ساعت شنی هم فراهم آمد و بنا شد «خونمردگی» به کارگردانی «جواد فردآبادی» در ماه صفر جای «ساعت شنی» را بگیرد.

مجموعه تلویزیونی «خونمردگی» در ۱۳ قسمت ۵۰ دقیقه‌ای به تهیه کنندگی «محمد رضا شفیعی» برای پخش در ایام محرم ساخته شده که بنا بر تصمیم مدیران سیما، پخش آن به ماه صفر موکول شد.

بنابر گزارش فارس، این مجموعه تلویزیونی که پخش آن از روزهای پایانی ماه محرم آغاز خواهد شد، در روزهای دوشنبه و چهارشنبه به جای مجموعه «ساعت شنی» (که گویا قرار است در ماه محرم به شکل هفتگی پخش شود) به روی آنتن خواهد رفت و در دو باکس پخش می‌شود.

در سریال «خون مردگی» بازیگرانی چون پولاد کیمیایی، لیلا اوتادی، سیاوش طهمورث، عبدالرضا اکبری، حبیب دهقان نسب، سولماز غنی، شهرام عبدلی به ایفای نقش پرداخته‌اند.

فیلم‌نامه «خونمردگی» را «سعید نعمت‌الله» نگاشته است و داستان آن درباره یک قهرمان رشته ورزشی رزمی است که پس از بازگشت از مسابقات جهانی در می‌یابد، برادرش به طرز مشکوکی به قتل رسیده است. رسول تصمیم می گیرد راز قتل برادرش را افشا کند و... تا به حال چهار قسمت از مجموعه «خونمردگی» برای پخش آماده شده است. لوکیشن‌های این سریال در تهران و شهرهای شمالی ایران می‌گذرد و داستان آن در ماه محرم اتفاق می‌افتد.