سینما ماوراء به پخش فیلم‌های تکراری پایان می‌دهد و طی هفته‌های آتی سه فیلم جدید را به روی آنتن می‌برد. به گزارش ایسنا، سینماماوراء «هزار توی پن» را یکشنبه (دوم دی ماه) از شبکه چهار سیما پخش می‌کند، این فیلم روشنفکرانه توسط کارگردان مکزیکی «یرمو دل تورو» ساخته شده است و به هنگام اکران عمومی‌در پاییز امسال سر و صداهای بسیاری در اروپا و آمریکا به راه انداخت.

«هزار توی پن» که در بیست وپنجمین جشنواره فیلم فجر به نمایش در‌آمده است، درباره دختری یازده ساله و شرح مشکلات عظیم زندگی در اسپانیا از دیدگاه وی است.«دل تورو» درباره «هزار توی پن» گفته است، این فیلم در عین حال که داستان گویی درباره کودکان و برای آنان است، اما در نگاهی کلی تر درباره اصل دیدن شرایط و انتخاب راه آینده زندگی در محیط های دشوار است.

سینما ماوراء، طی هفته‌های آتی سینمایی «رمز ناشناخته» به کارگردانی میشل هانکه را روی آنتن می‌برد. این فیلم محصول سال ۲۰۰۰ ایتالیا و فرانسه است که ژولیت بینوش در آن ایفای نقش کرده است. این فیلم در بخش مسابقه جشنواره فیلم آن شرکت داشته و توانسته جایزه ویژه هیات داوران این جشنواره را به خود اختصاص دهد. داستان فیلم «رمز ناشناخته» با یک بازی کودکان شروع می‌شود، بازی کودکان ناشنوا که تلاش می‌کنند با حرکات دست و صورت، شی یا حالتی را برای دیگران طراحی کنند تا آنها بتوانند آن را حدس بزنند، یکی از کودکان حالتی از ترس و تنهایی را بازی می‌کند که توسط کودکان شناخته نمی‌شود.

«بچه لازاروس» دیگر فیلم سینما ماوراء است که در سال ۲۰۰۴ توسط گراهام تکستون کارگردانی شده است. در این درام آمریکایی بازیگرانی چون اندی گارسیا، فرانسیس اوکانر، آنجلا باست به ایفای نقش پرداخته‌اند. فیلم در ابتدا کودکان خواهر و برادری ۷ و ۱۲ ساله را به تصویر می‌کشد که در حال رفتن به مدرسه هستند. در لحظه‌ای حواس بن پرت می‌شود، ماشینی به خواهرش برخورد می‌کند. با آسیب دیدگی شدید دختر احساس گناه بن را فرا می‌گیرد و پدر ومادر آنها در فکر یافتن راه حلی برای این مشکل هستند.

به گزارش ایسنا، برنامه سینما ماوراء به تهیه کنندگی علی اکبر فرجاد و اجرای دکتر اکبر عالمی‌ یکشنبه‌ها ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه از شبکه چهار سیما پخش و دوشنبه تکرار می‌شود.