بزرگترین کارخانه تولید آهن اسفنجی افتتاح شد

مراسم افتتاح سه‌طرح فولادی با حضور احمدی نژاد

رییس جمهور گفت: حتی اگر به جایی برسیم که دشمنان ما هیچ نفتی از ما نخرند، ملت ایران می‌تواند خود را اداره کند. به گزارش ایرنا، محمود احمدی نژاد که صبح دیروز به همراه وزیر صنایع و معادن برای افتتاح ۴ طرح ملی به اهواز سفر کرده بود، در مراسم بهره برداری از این طرح‌ها، تصریح کرد: نوسانات قیمت نفت نمی‌تواند هیچ تاثیر تعیین کننده‌ای بر بودجه کشور داشته باشد و سرمایه‌گذاری و تولید ما همچنان حرکت رو به جلو خود را ادامه می‌دهد.رییس جمهور گفت: البته هستند در گوشه و کنار کسانی که مدام شعار «ما نمی‌توانیم» را سر می‌دهند و اگر قیمت نفت پایین می‌آید، بر سر ملت می‌کوبند و اگر یک روز قیمت نفت بالا برود، باز هم می‌خواهند با سیاه نمایی بر سر ملت بکوبند.احمدی نژاد اظهار داشت: آنها باید بدانند اگر به جایی برسیم که دشمنان ما هیچ نفتی از ما نخرند، ملت ایران می‌تواند خود را اداره کند و به لطف خدا در بودجه سال آینده و سال‌های بعد این نوسانات قیمت نفت نمی‌تواند هیچ تاثیر تعیین کننده‌ای بر بودجه کشور داشته باشد و سرمایه‌گذاری و تولید ما همچنان حرکت رو به جلو خود را ادامه می‌دهد.

گفتنی است احمد‌ی‌نژاد روز یکشنبه در نمایشگاه مطبوعات گفته بود: با نفت ۵ یا ۸دلاری هم کشور را اداره می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس، احمدی‌نژاد همچنین درباره قطعنامه‌های تحریم علیه ایران گفت: البته در سال‌های ۷۲ و ۷۳ نیز آنها ما را تحریم کردند و گفتند هر کسی که بالای ۲۰‌میلیون دلار با کشور ایران قرارداد دارد، باید همکاری خود را با ایران قطع کند، اما در سال‌های اخیر شاهد آن بودیم که این کشورها از طریق شورای امنیت آمدند و نه فقط قراردادهای ۲۰‌میلیون دلاری بلکه قراردادهای یک دلاری هم با ایران بسته نشد. ولی باید ببینیم که نتیجه این تحریم‌ها چه بوده است.

رییس جمهور اظهار داشت: به برکت تحریم‌‌ کشورهای زورگو، امروز کارخانه تولید یک میلیون تنی فولاد را افتتاح کردیم. به لطف خدا و تلاش دلسوزان این سرزمین امسال هزار و ۶۰۰ طرح بزرگ با بیش از ۱۰‌هزار میلیارد تومان به بهره‌وری می‌رسد؛ اگر تحریم باعث این پیشرفت و شکوفایی است، ما از تحریم استقبال می‌کنیم.(در این زمینه صفحه۳ را هم بخوانید).

احمدی نژاد با اشاره به تاثیر معکوس تحریم‌ها علیه ایران افزود: اگر حاصل تحریم این است که در سه سال گذشته معادل ۵۰ سال قبل در کشور رونق و شکوفایی داشته‌ایم، پس این تحریم‌ها برای ما مفید بوده و ما از آن استقبال می‌کنیم.رییس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود گفت: وقتی کشورهای غربی شاهد رشد و پیشرفت ایران بودند هر روز یک قطعنامه تهیه کردند و در شورای امنیت علیه ما صادر کردند. من امروز به آنها می‌گویم آنقدر قطعنامه بدهید تا قطعنامه‌‌دان شما پاره شود.

وی گفت: این قطعنامه‌های شما مشروعیت و اثر ندارد. اشتباه کرده‌اید و امروز اقتصاد ایران فارغ از اقتصاد دنیا سرحال و رو به جلو حرکت می‌کند و این جاست که باید بگوییم عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد.

استقبال از میشل سلیمان

محمود احمدی‌نژاد عصر دوشنبه پس از استقبال رسمی از میشل سلیمان، رییس‌جمهور لبنان در نشست مشترک هیات‌های عالی‌رتبه دو کشور اظهار کرد: لبنان بعد از دوران طولانی تلاطم راه خود را پیدا کرده و امنیت و آرامش در این کشور برقرار است. وی نقش دولت و ملت لبنان را در مبارزه با رژیم صهیونیستی و اشغالگران ستود و گفت: هجومی که با هدف انهدام این کشور در دو سال قبل شد به فضل الهی نقطه آغازی مجدد برای بازیابی هویت و وحدت لبنان شد. رییس‌جمهور با بیان اینکه جنگ ۳۳‌روزه لبنان دستاوردهای زیادی برای ملت لبنان و کشورهای منطقه داشت، خاطرنشان کرد: اولین نتیجه این مبارزات این بود که به دنیا نشان داد که لبنان، مردمی بزرگ و انسان‌های شایسته فراوانی دارد، مردمی که در شرایط سخت وارد میدان شدند و پیروزی‌های بزرگی را به دست آوردند. وی افزود: مردم لبنان با این کار دشمن را برای همیشه مایوس کردند و افسانه شکست‌ناپذیری دشمنان را درهم شکستند. احمدی‌نژاد خاطرنشان کرد: به دلیل وجود همین ویژگی‌ها امروز لبنان به عنوان سمبل شجاعت، ایستادگی و مقاومت در منطقه شناخته می‌شود.

میشل سلیمان، رییس‌جمهور لبنان نیز در این دیدار با تشریح آخرین اوضاع کشورش، روابط تهران ـ بیروت را خوب توصیف کرد و گفت: هدف از سفرم به تهران و ملاقات با مسوولان بلندپایه جمهوری اسلامی ایران تقویت و استحکام روابط دوجانبه است.

وی با قدردانی از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از مردم لبنان اظهار کرد: از این که جمهوری اسلامی ایران همواره در کنار دولت و ملت لبنان است، سپاسگزار هستیم.