محمد هاشمی‌رفسنجانی، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی با اشاره به ضرورت تسریع فعالیت‌های اصلاح‌طلبان به منظور معرفی کاندیدای مورد نظر خود برای انتخابات ریاست‌جمهوری دهم اظهار کرد: بی‌تردید آنچه مسلم است، رقابت‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری دهم شدید خواهد بود و ضرورت دارد هر دو جناح‌ با یک کاندیدا وارد شوند تا آرا تقسیم نشود. هاشمی در گفت‌وگو با پایگاه خبری آفتاب خطاب به اصلاح‌طلبان نیز افزود: شانس پیروزی در صورتی بالا می‌رود که برای معرفی یک کاندیدا توافق صورت گیرد و کاندیدایی هم که معرفی می‌شود، از ظرفیت لازم و ضریب نفوذ کافی در کشور برخوردار باشد.

وی اضافه کرد: اصلاح‌طلبان اگر هدفشان از شرکت در انتخابات پیروزی است،‌ به گونه‌ای وارد میدان انتخابات ریاست‌جمهوری دهم شوند که فرصت کافی را برای مقدمات و معرفی و تعیین برنامه‌های خود داشته باشند.

هاشمی با اشاره به شرایط کنونی کشور و حساسیت‌های بسیاری که وجود دارد، تاکید کرد: کاندیدایی که اصلاحات معرفی می‌کند، باید ظرفیت‌های لازم را برای ریاست‌جمهوری داشته باشد ،اگر شخص، گروه، حزب و جناحی معتقد است که می‌تواند در انتخابات نقش‌آفرینی کند و این را وظیفه‌ای ملی‌ می‌داند، حتی اگر در حد معرفی کاندیدا هم شده باید وارد صحنه شود و اگر در آن حد هم نیست، باید از مردم برای مشارکت و حضور دعوت کند.

محمد هاشمی همچنین ردصلاحیت‌ها را موضوع اصلی مورد انتقاد اصلاح‌طلبان در امر انتخابات دانست.