یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت که با عرضه بنزین آزاد، ارائه کارت سوخت مازاد بر سهمیه به نمایندگان ملت موضوعیت ندارد و آنها هم باید مانند سایر اقشار جامعه بنزین مورد نیاز خود را تامین کنند. موسی قربانی نماینده قائنات و عضو هیات رییسه مجلس هشتم در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس اظهارکرد: هنگامی که موضوع ارائه کارت سوخت هزار و ۲۰۰ لیتری برای نمایندگان در دوره مجلس هفتم مطرح شد، بنزین آزاد برای کسانی که بیش از حد مصرف داشتند، وجود نداشت.

وی افزود: پس از تعیین سهمیه بنزین برای خودروهای مختلف در نخستین روزهای اجرای طرح کنترل مصرف سوخت، جمعی از نمایندگان اعلام کردند به دلیل گسترده بودن حوزه انتخابیه شان با کمبود بنزین جهت سرکشی به مناطق و رسیدگی به امور موکلان خود مواجه می‌شوند و از آنجا که بنزین فقط از طریق کارت سوخت ارائه می‌شد، کارت سوختی موقت در اختیار آنها قرار گرفت.

قربانی تصریح کرد: در حال حاضر بنزین به قدر مورد نیاز همه اقشار جامعه وجود دارد و هر کس بیش از سهمیه بنزین بخواهد، می‌تواند از طریق مراکز عرضه سوخت با نرخ آزاد تامین کند و نمایندگان ملت نیز از این قاعده مستثنی نیستند و دلیلی ندارد هیات رییسه مجلس کارت سوختی اضافه برای آنها در نظر گیرد و موضوع منتفی است.