دنیای اقتصاد- سرانجام اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشتم بدون هیچ گونه تغییری نهایی شدند.

این در حالی است که روز دوشنبه و به‌رغم انتخاب اعضای کمیسیون امنیت ملی، نایب رییس مجلس آن را خلاف مواد ۴۶ و ۴۷ آیین‌نامه داخلی مجلس دانسته و گفته بود: انتخاب اعضای کمیسیون امنیت ملی بر خلاف این دو ماده که ناظر بر انتخاب اعضا بر اساس تجربه و تخصص است، بوده و باید دوباره در این باره تصمیم‌گیری شود. داریوش قنبری، نماینده ایلام در مجلس نیز در این باره اظهار کرده بود که گویا برخی کمیسیون امنیت ملی را با کمیسیون بهداشت اشتباه گرفته‌اند و این بی‌توجهی به روح قوانین داخلی مجلس است.

رییس شعبه ۱۱ بررسی‌کننده اعتبارنامه مجلس هشتم گفته بود: تجدیدنظر در خصوص ترکیب اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس رای نیاورد و این تجدیدنظر منتفی شد.

در همین حال اعضای فراکسیون اقلیت مجلس هشتم نیز به حذف آنها از کاندیداتوری در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اعتراض کرده بودند.

اما پس از این گفته‌ها و اعتراض‌ها در جلسه ای که عصر دوشنبه برگزار شد، دوباره همان اعضای اولیه به عنوان اعضای نهایی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی انتخاب شدند.

الیاس نادران، نماینده تهران در مجلس هشتم در این باره در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس با اشاره به جلسه عصر روز دو‌شنبه روسای شعب بررسی‌کننده اعتبارنامه منتخبان مجلس هشتم با هیات‌رییسه مجلس گفت: در جلسه عصر روز یکشنبه روسای شعب بررسی‌کننده اعتبارنامه منتخبان مجلس هشتم با هیات‌رییسه مجلس، از میان ۴۷ داوطلب عضویت در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ۲۳ عضو این کمیسیون مشخص شدند که عده‌ای از داوطلبان نسبت به عدم عضویت خود در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اعتراض کرده و این اعتراض در جلسه عصر دیروز روسای شعب با هیات‌رییسه مجلس بررسی شد.

وی افزود: در این جلسه پس از بحث و بررسی بر رعایت آیین‌نامه داخلی مجلس تاکید و هر گونه تغییر و تحول در خصوص ترکیب اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی که در جلسه عصر روز یکشنبه مشخص شده است، منتفی شد.