دنیای‌اقتصاد - اولین نشست مشترک دولت مجلس هشتم، هفته آینده و بلافاصله پس از پایان مراحل شکل‌گیری اجزای کامل پارلمان برگزار می‌شود. به گفته یک عضو هیات‌رییسه مجلس، اولین نشست مشترک دولت و مجلس ساعت ۶ بعدازظهر یکشنبه آینده برگزار خواهد شد. آن‌گونه که حمیدرضا حاجی‌بابایی خبر داده است، در این جلسه قرار است بسته اقتصادی دولت و دیگر مسائل کشور به خصوص گرانی و تورم و اقدامات انجام شده از سوی دولت مورد بحث و تبادل نظر قرار گیرد.آنچه که از آن به عنوان «بسته اقتصادی دولت» توسط عضو هیات‌رییسه مجلس نام برده شده است، احتمالا همان طرح بزرگ دولت برای ایجاد تحول اقتصادی است که اولین بار خبر بررسی چنین طرحی توسط رییس‌جمهور در زمستان سال گذشته اعلام شد. احمدی‌نژاد البته آن زمان از عنوان «جراحی بزرگ اقتصادی» برای این طرح استفاده کرد.

رییس‌جمهور وعده داده است تا اوایل تیرماه در یک برنامه تلویزیونی مفاد این طرح را برای افکار عمومی تشریح خواهد کرد و از صاحب‌نظران دعوت خواهد شد تا دیدگاه‌های خود را برای ارتقای کیفی این بسته ارائه کنند.

به گفته حاجی‌بابایی، موضوع دیگر نشست مشترک مجلس هشتم با اعضای دولت، موضوع بحث‌برانگیز گرانی‌های اخیر و تورم موجود و اقدامات دولت برای مهار این دو است. باید منتظر ماند و دید تا بحث و مذاکره وکلای مردم و بزرگان قوه مجریه به چه شکل خواهد بود و به کجا خواهد انجامید. به گفته حاجی‌بابایی، احتمالا میزبان نشست اول دو قوه، دولت خواهد بود.