حسین خسروجردی که طراحی و اجرای یادمان قیصر امین‌پور را بر عهده گرفته است، تاکید کرد که بودجه در ساخت این یادمان، تعیین‌کننده نخواهد بود. حسین خسروجردی هنرمند نقاش،طراح و مجسمه‌ساز که طراحی و اجرای یادمان قیصر امین‌پور را بر عهده گرفته است، درباره ساخت این یادمان به خبرگزاری فارس گفت: هنوز طرح مشخصی برای این یادمان ندارم؛ چرا که باید پیش از طراحی، فضای شهر گتوند را ببینم، با خانواده و دوستانش صحبت کنم و بعد از آن روی طراحی یادمانی متناسب با شان قیصر کار کنم.

وی با اشاره به تاثیر ویژگی‌های شخصیتی قیصر در طراحی این یادمان افزود: قیصر ویژگی‌های ناشناخته‌‌ای نیز دارد که پشت صحنه زندگی قیصر است و با صحبت با خانواده و دوستان نزدیکش باید این ویژگی‌ها شناخته شود، ضمن این که فرهنگ منطقه زندگی قیصر و همچنین باورها و اندیشه‌های او نیز در تعریف بصری این یادمان نقشی اساسی خواهد داشت.

خسروجردی با تاکید بر حساسیت انجام این کار گفت: قیصر یکی از بهترین شعرای این دوره بود و به همراه چند تن دیگر از شعرا، جریان شعر انقلاب را پایه‌ریزی کردند به همین دلیل جایگاه ویژه‌ای در تاریخ ادبیات ایران یافتند.

وی با اشاره به سابقه دوستی‌اش با قیصر امین‌پور گفت: علاوه بر این که قیصر دوست و همکار من بود، فردی بسیار متین، با جذبه، آرام و تودار بود و همچنین شاعرانه‌ترین نوع نگاه را نیز در میان شاعرانی که می‌شناسم داشت که این چند وجهی بودن شخصیت قیصر حساسیت کار ساخت و اجرای یادمان او را بالاتر می‌برد. وی اضافه کرد: قیصر در سال‌های آخر عمرش آنقدر قدش بلند بود که دیگر دست خیلی‌ها به او نمی‌رسید و همه ما نیز در مواجه با او باید مراقب رفتار و گفتارمان می‌بودیم. خسروجردی تاکید کرد که کار ساخت یادمان قیصر نباید صرفا کاری که باید انجام شود تلقی شود و اگر عشق به قیصر نبود نمی‌توانستم کاری با این حساسیت را بپذیرم. این هنرمند طراح و مجسمه‌ساز در ادامه درباره هزینه اجرای این یادمان هم گفت: هنوز هیچ چیز مشخص نیست و نمی‌توان عدد و رقم مشخصی را عنوان کرد ضمن این که طراحی و ساخت یادمانی برای این شاعر بزرگ کشورمان نباید متاثر از عدد و رقم باشد. وی افزود: نباید میزان بودجه و عدد ورقم را به من اعلام می‌کردند تا من بدون توجه به این هزینه‌ها، روی طراحی این یادمان فکر می‌کردم و یادمانی در شان این شاعر طراحی می‌کردم. خسروجردی تصریح کرد:‌ اعلام بودجه مورد نظر لزومی نداشت چه بسا که ما با یک طرح ساده مینی‌مالیستی روبه‌رو باشیم که هزینه خیلی زیادی در بر نداشته باشد مهم این است که اعداد و ارقام بودجه برای ساخت این یادمان تعیین‌کننده نخواهد بود.

این هنرمند همچنین پیشنهاد کرد که ادارات مختلف میراث فرهنگی منطقه و شهرداری نیز به همراه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه خوزستان در طراحی این یادمان دخالت داشته باشند.