روزی که قرار بود طرح دو فوریتی منطقه‌ای کردن انتخابات مجلس در صحن علنی بررسی شود، طرحی دیگر برای اصلاح قانون انتخابات مجلس مطرح شد که دو فوریت آن به تصویب نرسید و عملا از دستور کار مجلس هفتم خارج شد. ضمن اینکه طرح منطقه‌ای کردن انتخابات مجلس اصلا در دستور کار قرار نگرفت. اما در جلسه دیروز، نمایندگان مجلس به یک فوریت طرحی رای مثبت دادند که در صورت تصویب نهایی آن قانون انتخابات مجلس در خصوص حدود وظایف وزارت اطلاعات در بررسی صلاحیت‌ها و چگونگی انجام تحقیقات محلی در مورد داوطلبان نمایندگی مجلس اصلاح می‌شود.

یک فوریت این طرح با ۱۸ رای موافق، ۵۱ رای مخالف و ۱۵ رای ممتنع به تصویب رسید.

با تصویب یک فوریت این طرح برای بررسی به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به عنوان کمیسیون اصلی بررسی‌کننده این طرح ارجاع شد.

در صورت تصویب نهایی این طرح پاسخ به استعلامات واصله از وزارت اطلاعات در مورد داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی صرفا در مورد جرائم علیه امنیت داخلی و خارجی و جاسوسی به نفع بیگانه می‌باشد.

همچنین در صورت تصویب نهایی این طرح تحقیقات محلی تنها محدود به اطلاع از عدم سوءشهرت داوطلبان نمایندگی خواهد بود.

البته طرح یاد شده به دلیل آنکه در مجلس هفتم فرصت بررسی را پیدا نخواهد کرد، برای بررسی مجدد و تصویب نیازمند درخواست مجدد نمایندگان مجلس آینده برای مطرح شدن در صحن علنی خواهد بود.