سامان سالور که روزهای پایانی هفته جاری راهی لوکارنو می‌شود تا در اولین نمایش «چند کیلو خرما برای مراسم تدفین» حاضر باشد، نسبت به موفقیت آن در لوکارنو اظهار امیدواری کرد. «چند کیلو خرما برای مراسم تدفین» به همراه «چهارشنبه سوری» ساخته اصغر فرهادی، دو نماینده سینمای ایران در این دوره از جشنواره لوکارنو هستند که ساخته سامان سالور در بخش رقابتی سینماگران عصر حاضر پذیرفته شده است.

اولین نمایش «چند کیلو خرما برای مراسم تدفین» روز هفتم اوت خواهد بود و سالور ششم این ماه در لوکارنو حاضر خواهد شد. او در مورد نمایش فیلمش در این جشنواره گفت: «اولین نمایش فیلم در جشنواره لوکارنو برای روزنامه نگاران است، در نمایش دوم منتقدان به تماشای فیلم می‌نشینند و سومین نمایش فیلم برای مردم خواهد بود.»

سالور با اظهار امیدواری به موفقیت فیلمش در این جشنواره گفت: «نمایش در لوکارنو اولین حضور بین‌المللی فیلم است و همین مساله برایم جذابیت زیادی دارد. با توجه به خبرهایی که از فضای جشنواره لوکارنو شنیده‌ام، به موفقیت فیلم در این جشنواره ‌امیدوارم. امیدوارم «چند کیلو خرما برای مراسم تدفین» موفق به کسب جایزه شود تا به این شکل هم برای سینمای ایران و هم برای خودم افتخاری به دست آید.»

در حالی که سالور این روزها سرگرم حضورهای بین‌المللی فیلمش است، در نظر دارد ساخت فیلم تازه‌ای را هم آغاز کند. او در مورد این فیلم گفت: «فیلم تازه‌ام «۱۳۵۹» یا «بهشت... مستقیم» کاری کمدی با مضمونی اجتماعی و جنگی است. تاکنون با تهیه‌کنندگانی در مورد آن صحبت کرده‌ام که البته نتایج خوبی هم به دست آمده، اما چون هنوز هیچ چیز قطعی نیست نمی‌توانم در این مورد چیزی بگویم. در تلاشم ساخت فیلم را فصل پائیز شروع کنم.»

سالور در مورد احتمال شباهت این فیلم به «چند کیلو خرما برای مراسم تدفین» گفت: «در این کار هم با ساختاری متفاوت رو به رو هستیم، اما شباهتی به لحاظ مضمونی یا حال و هوا در این دو کار وجود ندارد.» جشنواره لوکارنو دو روز دیگر (دوم اوت) کار خود را آغاز می‌کند و به مدت ده روز ادامه خواهد داشت. رفیع پیتز دیگر ایرانی حاضر در این جشنواره است که به عنوان داور به لوکارنو می‌رود.