در صورت تداوم روند کنونی مصرف، دولت به ۵/۴میلیارد دلار ارز برای واردات بنزین و گازوئیل در شش ماه دوم نیاز دارد. کمال دانشیار، رییس کمیسیون انرژی مجلس دیروز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: اعضای کمیسیون انرژی و یا نمایندگان مجلس، طرحی را مبنی بر مجوز واردات مشروط بنزین ارائه نکرده‌اند.

وی افزود: نظر عده‌ای از نمایندگان مجلس، این است که بنزین وارداتی در نیمه دوم سال باید شبیه نیمه اول آن با قیمت ۸۰تومان عرضه شود. عده‌ای دیگر عقیده دارند این بنزین، باید به قیمت آزاد در اختیار مردم قرار گیرد.

دانشیار یادآور شد: نظر اغلب نمایندگان، عرضه بنزین با قیمت ۸۰تومان است و به احتمال بسیار قوی نیز با ارائه طرح واردات بنزین از سوی دولت به مجلس، با همین رویکرد رای خواهد آورد.

وی گفت: اجرای تبصره ۱۳ قانون بودجه، بر عهده دولت بوده و به قوت خود باقی است. اما رایزنی‌ها و جلساتی که با دولت داشتیم، نشان می‌‌دهد در مدت زمان کوتاه، دستیابی به آن اهداف ممکن نیست و باید به دولت، مهلت بیشتری داده شود.

رییس کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: تاکنون دولت توانسته ۲۰درصد از تعهدات خود در تبصره ۱۳ را عملی کند.

دانشیار یادآور شد: با توجه به تعطیلات ۲ هفته‌ای مجلس و اتمام بودجه اختصاص یافته به واردات بنزین شش‌ماه اول در مردادماه، دولت احتمالا تا پایان مردادماه، لایحه برداشت ۴میلیارد دلاری برای واردات بنزین را ارائه خواهد کرد. وی ادعا کرد: جو عمومی مجلس نیز با واردات بنزین موافق است.