حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای تاکید کردند: سخنان پاپ کمک به سیاست‌های سلطه گران جهانی برای ایجاد بحران مذهبی میان مسلمانان و مسیحیان است. به گزارش خبرگزاری فارس،حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی‌ظهر دیروز در دیدار دست‌اندرکاران ستاد اقامه نماز، نماز را ستون اصلی‌ تدین فردی و دینداری عمومی‌ملت‌ها و عامل حیاتی تشکیل یک جامعه دینی برشمردند و با استناد به آیات قرآنی و احادیث معصومین(ع) خاطرنشان کردند: نماز، قوام و مایه استمرار توجه به پروردگار است و هر قدر برای ترویج و ارتقای کیفی اقامه آن تلاش شود کافی نیست.

ایشان، انگیزه درونی و استمرار جهت‌گیری صحیح را دو عامل اصلی تلاش برای اقامه جامعه توحیدی و احقاق حق و عدالت دانستند و تاکید کردند: این دو عامل مهم یعنی برای خدا حرکت کردن و همواره رضایت پروردگار را هدف قرار دادن، در نماز خلاصه شده است.

رهبر انقلاب، ترویج نماز تبیین اهمیت این واجب الهی برای آحاد مردم و ترویج «فرهنگ توجه و حضور قلب در نماز» را وظایف اصلی ستاد اقامه نماز خواندند و با اشاره به لزوم همکاری دستگاه‌های مختلف با این ستاد خاطرنشان کردند: تحقق این اهداف، پایه‌های یک حرکت عظیم جهانی را که نظام اسلامی‌ستون مستحکم آن است، تقویت می‌کند.

ایشان با تشکر صمیمانه از حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی، رییس ستاد اقامه نماز، علمای محترم و همه دستگاه‌هایی که در امر اقامه نماز همکاری می‌کنند، استمرار تلاش‌های این ستاد را ضروری خواندند و افزودند: در ترویج فرهنگ نماز باید از همه ابزارهای مفید تبلیغاتی استفاده کرد.

رهبر معظم انقلاب در بخشی دیگر از سخنانشان با ابراز تاسف عمیق از سخنان پاپ درباره اسلام، به عکس‌العمل به حق جهان اسلام در قبال این سخنان اشاره کردند و افزودند: جنبه اول این سخنان تهمت‌هایی است که به اسلام زده شده و جنبه دوم و مهم‌تر آن، کمک اینگونه سخنان به سیاست‌های سلطه گران جهانی برای ایجاد بحران مذهبی میان مسلمانان و مسیحیان است.

ایشان تصریح کردند: اتهام بی‌توجهی اسلام به عقلانیت، مانند انکار کردن نور خورشید است، چرا که در هیچ کتاب آسمانی به اندازه قرآن، بر تعقل و تدبر تاکید نشده است و تمدن درخشان علمی‌امت اسلام نیز برپایه توجه به توصیه‌های اسلام در باب اهمیت تعقل و علم و تدبر شکل گرفت.

ایشان با اشاره به بخش دیگری از سخنان پاپ درباره جهاد در اسلام افزودند: این کمال بی انصافی است که کسی مساله جهاد در اسلام را نفهمد و آن را بد معرفی کند.

حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای خاطرنشان کردند: جهاد اسلامی‌برای تحمیل عقیده بر دیگران نیست بلکه مبارزه آزادیبخش ملت‌ها با قدرت‌هایی است که انسان‌ها را به بردگی می‌کشانند.

ایشان با اشاره به آیات قرآن و سخنان ائمه(ع) درباره ضرورت برخورد تکریم آمیز مسلمانان با کسانی که عقاید دیگری دارند، افزودند: از لحاظ اسلام، انسان‌ها به علت انسان بودن، شایسته برخورد صحیح و تکریم‌آمیز هستند و چگونه است که با وجود این آیات صریح و متعدد، اسلام به برخورد خشونت‌آمیز متهم می‌شود.

رهبر انقلاب اسلامی‌افزودند: جنبه مهمتر سخنان بسیار تاسف انگیز پاپ، سیاست‌های استکباری پشت پرده اینگونه اظهارات یعنی کمک به بحران آفرینی مذهبی، قرار دادن پیروان مذاهب مختلف در مقابل یکدیگر و جلوگیری از همکاری ملت‌ها و پیروان مذاهب الهی است.

ایشان با اشاره به تلاش آمریکا برای ایجاد بدبینی و کینه ورزی میان مسلمانان و مسیحیان، زشت جلوه دادن چهره اقلیت‌های مسلمان در غرب و ایجاد بهانه حمایت از تروریسم برای سرکوب جوامع اسلامی‌ خاطرنشان کردند: زورگویان جهانی، ادامه حیات خود را در گرو بحران آفرینی مذهبی در جامعه بین‌المللی می‌دانند و پاپ با سخنان خود، عملا به این سیاست‌ها کمک کرده است.

حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای افزودند: البته گمان می‌رود پاپ در این زمینه فریب خورده و توجه نکرده است که پشت سر این گونه سخنان چه مقاصد و اهدافی دنبال می‌شود.

ایشان با اشاره به یکی از دیدارهای خود با یکی از مقامات اروپایی در چند سال پیش افزودند: این شخص در آن دیدار به جنگ میان مسیحیان و مسلمانان اشاره کرد که بنده بسیار تعجب کردم، اما وقتی که ماجرای برج‌های نیویورک روی داد و رییس‌جمهوری آمریکا از جنگ صلیبی سخن گفت و سپس این پروژه آمریکایی، صهیونیستی با حمله به عراق شروع شد، معنای حرف آن مقام اروپایی که در حمله به عراق نیز دخالت مستقیم داشت، کاملا روشن شد و مشخص گردید که سران استکبار از قبل حلقه‌های این توطئه آمریکایی، صهیونیستی را مشخص کرده بودند.

ایشان ماجرای کاریکاتورهای اهانت‌آمیز و سخنان توهین‌آمیز برخی سیاسیون و مطبوعات آمریکایی و اروپایی درباره اسلام را حلقه‌های مختلف توطئه راه‌اندازی جنگ صلیبی برشمردند و افزودند: سخنان پاپ تازه‌ترین حلقه این ماجرا است. رهبر انقلاب افزودند: ما از بوش توقعی نداریم چرا که برای قدرت‌ها و کمپانی‌های غارتگر جهانی کار می‌کند اما این سخنان از یک مقام ارشد روحانی مسیحی بسیار مایه تاسف و تعجب است.

ولی امر مسلمین، مسلمانان جهان را به توجه به سیاست‌های پشت پرده سخنان پاپ فراخواندند و افزودند: در این قضیه هم شیطان بزرگ مشغول نقش آفرینی است و همه توجه کنند که جهت حمله و اعتراض باید متوجه کسانی باشد که از این سخنان غیر منصفانه پاپ نفع می‌برند و با استفاده از آن، سیاست‌های مستکبرانه خود را دنبال می‌کنند.