معاون سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اعلام کرد: در بخشنامه‌ای که طی روزهای اخیر ابلاغ کردیم، تمام دستگاه‌های اجرایی موظف شدند که تا پایان شهریور ماه جاری ۱۰۰درصد اعتبارات عمرانی را تخصیص دهند. سیدمحمد قاسم حسینی در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر توضیح داد: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی دوشنبه هفته قبل به خزانه‌داری کل کشور اعلام کرد که تخصیص‌ اعتبارات عمرانی تا پایان شهریور ماه به ۱۰۰درصد افزایش یابد.در چهار ماه اول امسال دولت موفق شده بود که ۸۸درصد اعتبارات طرح‌های عمرانی را تخصیص دهد.

معاون پارلمانی و امور استان‌های سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خاطرنشان کرد: با توجه به این اقدام، تخصیص ۱۰۰درصدی اعتبارات عمرانی در شش ماهه اول امسال از نظر این سازمان تمام شده تلقی می‌شود.

وی از ارائه لایحه متمم بودجه عمرانی به مجلس تا ۲ هفته آینده خبر داد و گفت: هم‌اکنون در حال جمع‌آوری پیشنهاد دستگاه‌ها برای تدوین لایحه متمم هستیم و هزینه‌های جاری در این لایحه جایی نخواهد داشت.دولت به ارائه لایحه بودجه طرح‌های عمرانی با حجم حداقل ۳هزار میلیارد تومانی به مجلس ظرف ماه‌های آینده مصمم است.

ارزش دارایی‌های بر زمین مانده ناشی از طرح‌های نیمه تمام عمرانی ۲۰۰هزار میلیارد تومان است که در صورت عدم تامین اعتبار به موقع، توجیه فنی و اقتصادی آنها نیز از بین می‌رود.همچنین دولت به منظور نشان دادن توان جذب ۱۱میلیارد دلار اعتبار عمرانی و استفاده از متمم بودجه برای شش ماه دوم سال، تمام اعتبارات در نظر گرفته شده را در شش ماه اول امسال جذب خواهد کرد.