معاون راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی کشور گفت: حجم مسافرت‌های شهروندان در تعطیلات منتهی به نیمه‌شعبان در سراسر کشور به خصوص مسیر جمکران و شمال کشور طی ۲سال گذشته بی‌سابقه بوده است به طوری که حتی در تعطیلات نوروز هم با چنین ترافیکی مواجه نشدیم. سردار محمد رویانیان در گفت‌و‌گو با خبرگزاری فارس، افزود: به دلیل مسافرت‌های شهروندان در تعطیلات چند روز اخیر محورهای شمالی کشور و محور منتهی به مسجد جمکران در استان قم گرفتار ترافیک بی‌سابقه‌ای شد که طی دو سال گذشته و حتی در ایام نوروز نیز با چنین حجمی از ترافیک در کشور مواجه نشده‌ایم.

وی با اشاره به محورهای پر ترافیک کشور در روزهای اخیر گفت: همه ماموران پلیس راه و راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با استقرار در محورهای پر‌ترافیک کشور طی روزهای اخیر تمام تلاش خود را برای روان‌سازی ترافیک به کار گرفتند، اما متاسفانه به دلیل فرسوده بودن جاده‌ها و عدم‌تحمل چنین حجم ترافیکی در راه‌های کشور، مردم باز هم ساعت‌ها در ترافیک جاده‌ها معطل ماندند.

رویانیان محور منتهی به مسجد جمکران را در استان قم یکی از محورهای پرترافیک کشور طی روزهای اخیر ذکر کرد و گفت: حجم مسافرت‌هایی که با هدف زیارت به این منطقه انجام می‌شود به قدری زیاد بود که در محورهای منتهی به این مکان ترافیک فوق‌العاده سنگینی ایجاد شده بود.

رویانیان همچنین ادامه داد: محورهای شمالی کشور نیز به هیچ‌عنوان گنجایش این حجم از خودرو را ندارند و اگر مسوولان جهت حل مشکلات این جاده‌ها اقدامی نکنند، مطمئنا در سال‌های آینده تمام محورهای تهران به شمال به پارکینگ خودروها تبدیل می‌شود.