دکتر پرویز عطایی*

هر روز که می‌گذرد افق صنعت در ایران عزیزمان روشن‌تر می‌گردد و این افق روشن نوید آینده‌ای طلایی را به کارآفرینان تلاشگر می‌دهد.

ما با برگزاری همایش‌های مختلف، تنها قدردان گوشه کوچکی از زحمات شبانه‌روزی این زحمتکشان هستیم. به راستی زمانی که شب از راه می‌رسد و بسیاری در خواب ناز فرو می‌روند، آیا کسی به این می‌اندیشد که عده‌ای در دل شب نیز دست از تلاش بر نداشته و در جهت اعتلای اقتصاد، لحظه‌ای چشم بر هم نمی‌نهند؟ کارآفرینان، مهندسان، کارگران و دیگر عوامل اجرایی هر پروژه صنعتی همه دست به دست هم می‌دهند تا باعث سرافرازی هرچه بیشتر کشور گردند. به راستی با چه زبانی می‌شود حق زحمات این عزیزان را به جای آورد و با چه کلماتی می‌شود حق مطلب را ادا کرد؟

این عزیزان مانند تکه‌های تکمیل‌کننده پازل هستند که اگر هر کدام دل به هدفشان نسپارند، پازل کامل نخواهد شد. ما افتخار می‌کنیم در کشوری زندگی می‌کنیم که نام ایران بر خود دارد. صنعتگر ایرانی از قدیم‌الایام پیشرو و پیش‌قراول بوده و آثار به جای‌مانده از قدیم‌الایام نشان از تبحر این هنرمندان دارد.امروزه علم و تکنولوژی هم به کمک صنعت آمده و با هنر آمیخته شده است و جهانیان چشم به صنعت ایرانی دوخته‌اند و ما که نظاره‌گر این شایستگان صنعت هستیم، با افتخاراتی که هر لحظه نصیب آنان می‌شود به قله‌ های آرمانی تثبیت‌ شدن‌ها می‌نگریم.این افتخارات گوارای وجودشان باد که با تلاش خویش نام ایران را بلندآوازه می‌سازند.برگزاری دومین جشنواره کارآفرینان برتر استان تهران توسط سازمان کار و آموزش فنی حرفه‌ای استان تهران، نشان از عزمی ملی دارد.در این راستا دولت نهم به همراه مسوولان دلسوزی که در سمت‌های مختلف گمارده شده‌اند، نشان داده که سربلندی ایران از بزرگ‌ترین دغدغه‌های این دولت است و تلاش‌های بی‌شائبه مسوولان امر مانند خونی است که به رگ‌های صنعت کشور تزریق می‌شود و دستان پرتوان صنعتگران با همیاری و پشتیبانی مسوولان، چرخش‌ چرخه‌های گردونه اقتصاد را نیز سرعت می‌بخشد.دولت، مسوولان و کارآفرینان، زنجیروار به هم پیوسته‌اند و این پیوستگی قدرت و تحمل کشور را در جهت پیشبرد اهداف جمهوری اسلامی ایران بیش از پیش استحکام می‌بخشد.همت والای کارآفرینان همچون محافظی می‌ماند که با قدرت از نام اقتصاد ایران به دفاع برمی‌خیزد و هر روز که می‌گذرد، محکم‌‌تر، آرمانی‌تر و با هدف‌تر به پیش‌ می‌رود.رهبر معظم انقلاب، با اجرایی کردن اصل ۴۴ در جهت شکوفایی هر چه بیشتر بخش خصوصی عرصه را جهت گام‌های بلند این عزیزان باز گذاشته‌اند و جواب اعتماد رهبر عزیزمان، تلاش و کوشش کارآفرینان در جهت پیشبرد اهداف ملی است.در اینجا جا دارد که از کلیه عوامل و دست‌اندرکاران برگزاری دومین جشنواره کارآفرینان استان تهران و نیز رسانه‌های گروهی کشور قدردانی به عمل آید.

همکاران عزیزی که با استقامت و بدون نام، بار کلیه زحمات را به دوش کشیدند تا همگی به امروز و این لحظه برسیم.

*دبیر اجرایی و علمی دومین جشنواره کارآفرینان استان تهران