اگر دولت به تعهدات خود درباره بنزین عمل کند، از چهار سال آینده دیگر بنزین وارد نخواهد شد. محمدسعید انصاری، عضو کمیسیون انرژی مجلس و نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با ایسنا، توضیح داد: مجلس به مدت ۱۵روز تعطیل است و لایحه دولت درباره بنزین در ابتدای مهرماه قابلیت مطرح شدن در مجلس را دارد.

وی خاطرنشان کرد: ‌نمی‌توانیم بنزین را گران کنیم و برای تامین نیاز داخلی باید به سوی احداث پالایشگاه‌های جدید و بهینه‌سازی پالایشگاه‌های قدیمی برویم.

انصاری عنوان کرد: قطعا بنزین باید وارد شود. دولت نیز باید تعهد دهد در طول سه تا چهار سال آینده برنامه‌های احداث و بهینه‌سازی پالایشگاه‌ها را انجام دهد.

وی اظهارداشت: در ایران قیمت یک لیتر آب معدنی گران‌تر از یک لیتر بنزین است. قیمت بنزین را نمی‌توان به یکباره گران کرد و در طول سال‌های آینده به مرور قیمت بنزین نیز باید افزایش یابد.

انصاری با اشاره به طرح توزیع سوخت از طریق کارت هوشمند گفت: دولت اعلام کرده بود اجرای طرح کارت هوشمند به نتیجه نمی‌رسد.

وی یادآور شد: اگر دولت می‌خواهد توزیع سوخت را بهینه کند، باید فعالیت‌های شکل گرفته در مبارزه با قاچاق سوخت را تقویت کند و جلوی قاچاق سوخت را از کشور بگیرد.

انصاری با بیان اینکه موضوع تعطیلی اسکله تجاری اروند کنار به راحتی توسط دستور هیات دولت قابل حل است، خاطرنشان کرد: منطقه اروندکنار از نقاط محروم استان خوزستان است و اعطای مجوز مرز آبی از سوی دولت می‌تواند تحول عمده‌ای در اشتغال و بهبودی وضع مردم داشته باشد.