تحقیقات پلیسی جهت شناسایی و دستگیری دو مرد که با عنوان جعلی مسافر و مسافرکش، مردی را به مقصد مینودشت سوار بر خودرو کرده و پس از تعارف آبمیوه مسموم، ۱۲۰میلیون ریال وی را به سرقت بردند، آغاز شد.

ساعت ۱۸ دوم شهریور ماه سال جاری، مردی ۳۲ ساله، به معاونت آگاهی مینودشت مراجعه و با اعلام شکایتی اظهار کرد: ساعت ۱۲ از مینودشت به سمت گنبد سوار بر یک دستگاه سواری پراید نقره رنگی شدم، هنوز ۳۰ کیلومتر از مسیر طی نشده بود که یکی از سرنشینان خودرو به من آبمیوه تعارف کرد، من نیز آبمیوه را گرفته و خوردم. وی ادامه داد: پس از گذشت مسافتی ناگهان سرنشینی که به من آبمیوه تعارف کرده بود، مرا به زیر صندلی انداخت، این در حالی بود که من پس از نوشیدن آبمیوه دچار سستی و بی‌حالی شده بودم.

شاکی افزود: در این حال تنها سرنشین خودرو به همراه راننده پس از هدایت خودرو به سمت جنگل، مرا از خودرو بیرون آورده و کیف دستی‌ام که حاوی مبلغ ۱۲۰میلیون ریال به صورت ۶۰فقره چک پول سپه بود را به سرقت برده و مرا در همان حال رها کرده و متواری شدند.

با اعلام وقوع این حادثه از سوی مالباخته، بلافاصله ماموران آگاهی وارد عمل شده و به محل وقوع جرم عزیمت کردند.

این در حالی بود که در بررسی از محل هیچ‌گونه آثار قابل بهره‌برداری مشاهده نشد و تنها یک قوطی آبمیوه که مالباخته مدعی بود، متعلق به سارقان است به دست آمد.