چمدان دو‌جداره حاوی دو کیلوگرم مواد‌مخدر شیشه که از کشورهای شرق آسیا به پایتخت قاچاق شده بود، حین جابه‌جایی کشف و سه پسرجوان در رابطه با آن دستگیر شدند. سرهنگ خسرو اسدزاده، فرمانده عملیات شهری یگان امداد نیروی انتظامی تهران بزرگ در خصوص نحوه شناسایی، کشف محموله و دستگیری متهمان گفت: در پی انجام اقدامات اطلاعاتی در راستای برخورد با اراذل و اوباش و فروشندگان مواد مخدر جهت برقراری نظم و امنیت، ماموران این یگان از ارسال محموله مواد مخدر از یکی از کشورهای شرقی به تهران مطلع شدند.

بدین ترتیب با ردیابی سوژه مورد نظر سرانجام عوامل یگان امداد با خبر شدند، این محموله ساعت ۴ و۳۰ بامداد روز چهارشنبه از فرودگاه مهرآباد از سوی شخص ناشناسی وارد کشور می‌شود، از این رو بلافاصله ماموران در فرودگاه مهرآباد حضور یافتند.

این در حالی بود که چمدان حاوی مواد‌مخدر پس از تحویل از سوی شخص ناشناس به فرد دیگری، از گیت‌های بازرسی فرودگاه، عبورکرد.

بر این اساس، با خروج محموله از فرودگاه مهرآباد، ماموران عملیات یگان امداد پلیس سوژه مورد‌نظر که حامل چمدان بود را مورد تعقیب قرار دادند.

در این حال، حامل چمدان به همراه دو تن دیگر سوار بر خودرو پیکانی شده و به سمت مرکز شهر حرکت کردند.

سرهنگ اسدزاده به ایسنا گفت: با تعقیب خودروی پیکان سرانجام خودرو در عملیاتی غافلگیرانه در خیابانی نرسیده به میدان آزادی متوقف و سه سرنشین آن به همراه چمدان حامل مواد دستگیر و به مقر فرماندهی عملیات شهری یگان امداد نیروی انتظامی منتقل شدند.

به گفته وی، در بازرسی‌های انجام شده از چمدان که به ظاهر حاوی مقداری مواد‌غذایی خارجی و البسه جهت ردگم کردن بود، مقدار دو کیلوگرم مواد‌مخدر صنعتی از نوع شیشه که در جداره پایین چمدان جاسازی شده بود، کشف شد. فرمانده عملیات شهری یگان امداد پلیس تهران ادامه داد: در تحقیقات انجام شده هر سه متهم ۳۲ ساله، ۲۴ ساله و ۲۳‌ساله به جرم ارتکابی معترف شدند.

فرمانده عملیات شهری یگان امداد نیروی انتظامی تهران بزرگ با بیان این که رابط ناشناس، مواد‌مخدر را پس از جاسازی در چمدان دوجداره وارد کشور کرده و به افراد دیگری که به صورت باندی در زمینه قاچاق موادمخدر صنعتی فعالیت می‌کردند، تحویل داده است، خاطر‌نشان کرد: در‌حال‌حاضر ماموران این یگان جهت دستگیری شخص رابط، اقدامات پلیسی خود را آغاز کرده‌اند.

به گفته وی، ارزش ریالی مواد مخدر شیشه مکشوفه حدود ۲۴۰‌میلیون تومان است که قرار بود از طریق متهمان در تهران توزیع شود. سرهنگ اسدزاده گفت: عملیات پلیسی جهت شناسایی اعضای باند اصلی قاچاق مواد مخدر در داخل و خارج از کشور همچنان ادامه دارد.

بازداشت سارقان مسلح طلافروشی

اسدزاده در ادامه در تشریح عملیات‌های ویژه انجام شده طی هفته گذشته در سطح تهران بزرگ، تاکید کرد: طی هفته گذشته، ماموران عملیات شهری یگان پلیس تهران موفق شدند، سه سارق مسلح را حین سرقت از مغازه طلافروشی واقع در خیابان شمشیری دستگیر کرده و دو قبضه سلاح گرم و یک قبضه سلاح سرد از آنان کشف کنند.

سرهنگ‌ اسدزاده اضافه کرد: این سه متهم در اعترافات صورت گرفته به سه فقره سرقت از مغازه طلافروشی در سطح شهرستان‌های اصفهان و یک مورد سرقت در سطح شهرستان اهواز اعتراف کردند و این در حالی بود که یک دستگاه پراید سرقتی که از شهرستان اصفهان زورگیری کرده و در سرقت‌های خود در تهران از آن استفاده می‌کردند، نیز کشف شد.