گروه کامپیوتر- سایت اینترنتى MySpace به همه مراکز تولید موسیقى که عضو این پایگاه اینترنتى نیستند امکان مى‌دهد تا فایل‌هاى خود را در این مکان تبلیغ کرده و آنها را براى بارگذارى به‌فروش برسانند. این سایت که تعداد مشترکان آن به ۱۶۰میلیون نفر مى‌رسد، هم‌اکنون در حال بررسى هرچه بیشتر طرح یادشده است و امیدوار است که با این اقدام جدید حاکمیت بازار را از دستان iTunes شرکت اپل خارج کند.

هم‌اکنون بیش از سه میلیون گروه موسیقى در این وب‌سایت فعالیت مى‌کنند و آلبوم‌هاى صوتى خود را براى فروش در اختیار مردم قرار مى‌دهند.

کریس دى‌ولف (Chris DeWolfe) یکى از سرمایه‌گذاران ارشد شرکت MySpace در این‌باره گفت: هدف ما از اجراى این برنامه این است که بتوانیم به یکى از بزرگ‌ترین مراکز عرضه‌کننده خدمات موسیقى آنلاین در جهان تبدیل شویم.

به عقیده MySpace، این روزها بیشتر کاربران اپل، iPod و iTunes را به خوبى مى‌شناسند و از آنها استفاده مى‌کنند، اما MySpace مى‌کوشد که تا چند ماه دیگر جاى آن را بگیرد.

سایت اینترنتى MySpace که زیر نظر شرکت بزرگNews Corporation اداره مى‌شود، به تازگى سامانه‌اى راه‌اندازى کرده که به موجب آن کاربران مى‌توانند از هر آلبوم،‌ چهار آهنگ را به صورت رایگان گوش دهند.